Heat Wave (Mick Rory)

Heat Wave zadebiutował w komiksie „The Flash #140” z 1963 roku. Twórcami postaci są John Broome i Carmine Infantino.

Kim jest Heat Wave?

Mick Rory, znany jako Heat Wave, urodził się na farmie blisko Central City i od dziecka fascynował się ogniem, co przerodziło się w obsesję i doprowadziło do podpalenia domu jego rodziny. Po tym zdarzeniu zamieszkał u wujka, ale musiał uciec po kolejnym podpaleniu. Pracował jako połykacz ognia w cyrku, ale i tam doszło do pożaru. Jego strach przed zimnem, kriofobia, zrodził się w wyniku traumatycznego doświadczenia z dzieciństwa. Ostatecznie stał się złoczyńcą uzbrojonym w azbestowy kostium i miotacz ognia. Regularnie walczył z Flash i trafił kilkukrotnie do więzienia. Zaprzyjaźnił się z Captain Cold, z którym współpracował przeciwko Flashowi.

Po pewnym czasie Rory próbował zerwać ze złoczyńczą przeszłością i został konsultantem ds. gaszenia pożarów. Jego reforma skończyła się, kiedy został zmanipulowany przez Topa. Dołączył do Tajnego Stowarzyszenia Super Złoczyńców, a także wziął udział próbie zabicia Bart Allen. Został wysłany na planetę Zbawienie, gdzie walczył u boku Luthor. W Final Crisis, wraz z innymi Łotrzykami, odrzucił ofertę Wagi i zajął się zemstą na Inercji. Ostatecznie powrócił do przestępczego życia po kolejnej manipulacji przez Topa.

Moce Heat Wave’a

Heat Wave jest ekspertem od ognia, który używa zaawansowanego miotacza ognia do generowania ekstremalnych temperatur. Jest ubrany w kostium z azbestu, chroniący go przed ogniem i ciepłem. Jako znawca ognia i piroman, posiada obszerną wiedzę na temat różnych aspektów ognia.