Serial „Supergirl”

Serial opowiada historię Kary Zor-El, lepiej znanej jako kuzynka Supermana pochodząca z planety Krypton. Kara zostaje ocalona przed katastrofą na rodzinnej planecie przez jej matkę. W wieku 13 lat zostaje wysłana na ziemię. Kuzynka Supermana zostaja odnaleziona w Los Angeles przez rodzinę Danversów. Opiekunowie pomagają Karze dorosnąć oraz rozwijaj jej nadprzyrodzone zdolności.

Supergirl – Sezon 1

Nachodzi czas, kiedy Kara ujawnia się światu. 24-letnia Kara jest świadkiem katastrofy samotu. Kara postanawia skorzystać ze swoich zdolności. Ratuje życie kilkunastu osobom przed katastrofą lotniczą. Media informują świat o istnieniu bohaterki ogłaszając ją „Supergirl”. W tym momencie Kara postanawia wyjść z ukrycia i rozpoczyna bohaterską karierę. W stworzeniu kostiumu pomaga jej przyjaciel Winn.

Kara rozwija swoje życie bohaterkie i prywatne. Jako Supergirl dołącza do agencji D.E.O., gdzie pracuje jej przyrodnia siostra Alex. Wspólnymi siłami stawiają czołu wielu obcym min. Reactorem (zagożały wróg Supermana), Livewire czy Bizarro. Wraz z kolejnymi odcinkami okazuje się, że Hank, dyrektor DEO, to tak na prawdę Martian Manhunterr, który podszywał się pod czarnoskórego dyraktora, by go upamiętnić.

Kara skupia się również na prywatnym życiu. Rozpoczyna pracę w CatCo jako asystentnka Cat Grant. Poznaje tam Jimmy’ego Olsena, jednego z najlepszych przyjaciół Supermana. Również i z nim się zaprzyjaźnia, choć można powiedzieć, że ich relacja nie opiera się wyłącznie na przyjaźni.

Pierwszy sezon skupia się przede wszystkim na starciu Supergirl z jej ciotką Astrą i mężem Nonem, którzy chcą zgładzić ludzkość za wszelką cenę. Czują się pokrzywdzeni stratą Kryptonu i postanawiają zrobić wszystko, aby uczynić ziemię ich nowym domem.

Supergirl – Sezon 2

Rodzinne miasto Supergirl powoli dochodzi do siebie po ataku Astry i Nona. W pierwszych odcinkach obecny jest Superman, który wspiera Karę w jej działaniach. Wspólnie ratują pasażera identycznej kapsuły, którymi uratowali się z Kryptonu. Poznają w ten sposób Mon-El. Początkowe relacje nie układają się najlepiej. Główna przyczyna leży w pochodzeniu Mon-Ela, która dla Kary jest dość istotna.

Problemy dotykają prywatne życie Kary. Cat Grant odchodzi z CatCo. Na jej miejsce wchodzi Jimmy Olsen. Kara na dobre rezygnuje z obowiązkami asystentki i idzie w ślady Clarka, rozpoczynając karierę reporterki. Spotyka się z licznymi problemami ze strony nowego szefa, który nie wierzy w Karę i na każdym kroku podkłada jej kłody pod nogi.

Jimmy Olsen ma dość życia w cieniu Supergirl i Supermana, kiedy jego osobiste ambicje dorównują sławnym superbohaterom. Olsen prosi o pomoc Winna, który pomaga mu wykonać specjalny strój. Od teraz National City posiada nowego bohatera. Jest nim Guardian, który walczy ze złem w imię dobra.

Do National City przybywa Lena Luthor. Siostra odwiecznego wroga Supermana, Lex Luthora. Lena nie chce kontynuować kryminalnej tradycji rodzinnej. Postanawia przełamać zły wizerunek rodziny. Rozpoczyna działalność w imię dobra. Jej celowi nie sprzyja matka Leny, która jest powiązana z organizacją Cadmus, coraz silniej i otwarcie działającej w tym sezonie przeciwko obcym formom życia. Ich technologia jest w stanie zagrozić życiu każdej formie pozaziemskiej. Nawet Supergirl.

Ziemia staje obliczu nowego zagrożenia. Tym razem ze strony Daxamian, rasy podobnej do Kryptończyków. Daxamianie chcą zawładną ziemią i uczynić ją ich nowym domem. Rhea, królowa Daxamian, przekroczy każdą granicę, aby dopiąć swego. Przed Supergirl niezwykle ciężkie zadanie. Będzie musiała słono zapłacić chcą pokonać królową Daxamian.

Supergirl – Sezon 3

Natonial City powoli podnosi się po starciu z Daxamianami. Gorzej z Supergirl, która nie może pogodzić się ze stratą jaką doznała w finałowym starciu. Na duchu podtrzymują jej najlepsi przyjaciele, który wspierają Karę za dnia i nocy.

Przyjaźń Kary i Leny rozwija się. Na tyle, że Pani Luthor wykupuje CatCo. Sytuacja nie jest Karze na rękę, gdyż Lena nie jest świadoma, że Supergirl i Kara to jedna i ta sama postać.

Na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Jest nią Regin, kosmitka pochodzenia Kryptońskiego, która ma ogromną przewagę nad obrończynią National City. Supergirl musi związać nowe sojusze, by móc pokonać Regin. We starciach może liczyć na pomocną dłoń ze strony DEO oraz Legion of Superheroes, którym przewodzi Mon-El.

Supergirl – Sezon 4

W mieście Supergirl zapanował ład i porządek. Tak tylko mogłoby się wydawać. Przed Karą kolejne wyzwania. Tym razem ze strony społeczeństwa, wśród którego rośnie obawa przez obcymi. Narastają wewnętrzne spięcia pod kątem rasowym, które prowadzą do pierwszym ofiar.

Agresywne nastroje przeciwko obcym podsycane są ze strony tajemniczego Agent Liberty, który posiada wewnętrzne urazę do obcej rasy. Czy Supergirl i agencji dowodzonej przez jej siostrę uda się uspokoić tłum?

Okazuje się, że kluczem do dorwania Agenta Liberty może okazać się Manchester Black, z którym zaprzyjaźnił się Martian Manhunter. Prócz tego Olsen nawiązuje kontakt z gruba Agenta Liberty. Czy Olsen przejdzie na ich stronę, aby dorwać głównego sprawę zamieszania?

W międzyczasie Lena Luthor, aktualna miłość Olsen, prowadzi przełomowe badania, których pozytywny wynik może skutkować wynalezieniem leku na raka. Tok badań może wymagać od Leny przełamania jednej z dotychczasowych granic. Czy zdecyduje się na to?

Alex objęła stanowisko dyrektora D.E.O. Kontrola agencji zostaje jednak ograniczona. Nad Alex pojawia się nowa osoba, która nadzoruje jej poczynania. Nic też dziwnego, że dochodzi do licznych spięć pomiędzy Alex, a nową nad dyrektor. Konsekwencje odczuwa również Supergirl, która musi wybierać pomiędzy obowiązkami D.E.O., a ochroną własnej tożsamości.

Supergirl – Sezon 5

5 sezon przygód kuzynki Supermana sprowadza nowe zagrożenie. Jest nim tajemnicza organizacja Leviathan, o której po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w poprzednim sezonie. Organizacja działa ostrożnie, lecz uderza skutecznie. Kara i jej przyjaciele muszą postarać się, aby przeszkodzić wrogiej organizacji.

Leviathan macza palce w rozwijającej się technologii VR, która z pozoru miała przynieść więcej dobrego niż złego. W centrum uwagi jest siostra Olsena pracująca w placówce.

W trakcie emisji sezonu doszło do głośnego crossoveru „Crisis on Infinite Earth”. Wydarzenia połączyły świat Supergirl z pozostałymi produkcjami Arrowverse, mieszając przy okazji w życiu bohaterów. Od tej chwili publiczną gwiazdą jest Luthor uchodzący za światowego bohatera. Czyny nemezisa Supermana zostały docenione przez społeczność wręczając mu pokojową nagrodę Nobla. Za pokerową twarzą kryje się stary dobry Luthor. Angażując swoją siostrę chce obalić Leviathan i przy okazji heroizm Supergirl.

Z racji pandemii sezon został skrócony do 19 odcinków.

Supergirl – Sezon 6

Zagrożenie ze strony Lewiatanu zostało zażegnane. Jednak Luthor dalej macza palce w walce z dobrem i Supergirl, po raz kolejny, musi wraz z ekipą dać mu popalić.

Walka nie zakończyła się dobrze dla Kary. Zostaje ona uwięziona w Strefie Widmo, z której nie ma ucieczki. Przyjaciele Kary muszę nie tylko chronić miasto pod nieobecność ich przyjaciółki. Co sił starają się wykombinować, jak mogą uratować Supergirl z więzienia, w którym przebywają inni, zatwardziali wrogowie Kryptończyków.

6 sezon „Supergirl” jest zarazem finałowym

„Supergirl” dostępna jest na platformie Netflix.