Serial “Black Lightning”

Serial opowiada historię Jeffersona Price znanego jako superbohatera kryjącego się pod pseudonimem Black Lightning. Produkcja różni się od pozostałych seriali superhero. Producenci zrezygnowali ze opowiedzenia historii o początkach kariery bohaterskiej Jeffersona. Zamiast tego poznajemy doświadczonego bohatera, który od kilku lat nie pełni już danej funkcji.

Black Lightning – Sezon 1

Jefferson Price jest uznanym dyrektorem lokalnej szkoły. Słynie nie tylko z pomocnej dłoni swoim uczniom, ale i całej społeczności miejskiej. Określany jest mianem “Black Jesus”.

Jefferson od kilku lat nie jest aktywny jako Black Lightning. Porzucił dawne życie superbohatera. Raz jeszcze musi założyć kostium, kiedy zagrożone są życia jego córek. Black Lightning powraca, żeby rozprawić się z gangiem porywaczy.

Kilku ludzi nie jest zadowolonych z powrotu Black Lightning. W tym Lady Eve czy Tobias, którym samowolka Jeffersona przeszkadza w interesach. Dwójka wspomnianych przestępców skupia się na wprowadzeniu nowego narkotyku na rynek pod nazwą “Green Light”.

Z powrotu Black Lightninga nie jest również ucieszona była żona Jeffersona, która nie mogła wytrzymać jego życia bohaterskiego. Wielokrotnie daje odczuć bohaterowi, że jego działania wpływają niekorzystnie na ich relacje.

Małżeńska relacja powoli naprawia się. Szczególnie, kiedy okazuje się, że moce Jeffersona są dziedzinę. Obydwie córki przebudzają w sobie zbliżone moce do ojca. Jako pierwsza odkrywa moce Annisa. Dziewczyna dopiero z czasem uczy się kontrolowania nowych zdolności. Chce pójść w ślady swojego ojca. Tworzy własny kostium po czym rusza w świat.

Annisa zaczyna interesować się starym artykułem jej dziadka, a ojca Jeffersona, który prowadził tajemnicze badania. Okazuje się, że eksperymenty są powiązane z zaginionymi dziećmi z przed paru lat oraz zdolnościami Black Lightninga. W mroczna przeszłość zaangażowany jest również przyjaciel Jeffersona, Gambit, który odpowiedzialny jest m.in. za szkolenie Jeffersona czy wyposażanie jego oraz Annisy. Gambit przestrzega Jeffersona przed zagrożeniem jakie płynie od organizacji ASA. Zagrożenie tego sezonu kryje się nie tylko w rękach Tobiasa, ale i ASA. Czy Jefferson podołał zadaniu?

Black Lightning – Sezon 2

Jefferson został zwolniony ze stanowiska dyrektora. Dzielenie obowiązków służbowych z życiem superhero odcisnęło na nim swoje piętno. Rosnące napięcia na pochwyceniu Tobiasa wymusza na Jeffersonie powierzenia swojego sekretu kolejnej osobie. Czy będzie to właściwa decyzja?

Annisa coraz bardziej zaczyna udzielać się społecznie. Wykorzystuje w tym celu nowy wizerunek, dzięki któremu może działać niczym Robin Hood. Tymczasem Jennifer, druga córka Jeffersona, zaczyna odkrywać nowe możliwości swoich mocy. Zapanowanie nad nimi okazuje się jednak bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Jefferson wraz z małżonką są zmuszeni ograniczyć córce kontakt ze światem zewnętrznym. Jest to jednak zgubna droga. Jennifer nawiązuje kontakt z dawnym chłopakiem, który jest mocno powiązany z mordercą ojca Jeffersona.

W międzyczasie ktoś poluje na życie Gambita. Ten musi upozorować swoją śmierć, aby w spokoju móc dociec, kto i dlaczego czyha na jego zdrowie. Czy naszym bohaterom uda się dorwać sprawcę?

Black Lightning – Sezon 3

W mieście Blacklightninga nasila się konflikt pomiędzy organizacją ASA a Markowią. ASA wprowadza stan wojenny na ulice Freeland (miasto głównego bohatera). Społeczeństwo żyje pod rygorem żołnierzy, którzy pod pretekstem ochronny mieszkańców poszerzają swoje wpływy.

Blacklighnit wraz z żoną rozpoczynają współpracę z ASA. Nie z własnej woli. Chcą chronić córki przed bezwzględnym dyrektorem. Współpraca kilkukrotnie przybiera nieprzemyślany obrót spraw, co kończy się szarganiem własnego sumienia.

Thunder w dalszym ciągu prowadzi podwójne mścicielskie życie. Trzeci sezon koncentruje się na jej “mroczniejszej” stronie ze względu na panującą sytuację. Błyszczy również Anissa, która otrzymuje znacznie więcej czasu antenowego niż poprzednio. Rodzina poświęca bohaterce dość mało czasu, co kończy się na współpracy z ASA. Współpraca niestety jest mało korzystna dla córki Jeffersona.

Czy konflikt pomiędzy ASA a Markovią zakończy się? Czego chce Markovia od Freelanda? Jak historia wpłynie na rodzinę Jeffersona?

Black Lightning – Sezon 4

Konflikt z Markovią został rozwiązany. Nie wystarczyło to, żeby we Freeland zapanował spokój i ład. Problem pojawia się ze strony Tobiasa, który wraca i aspiruje o stołek burmistrza. Choć działa publicznie z dobrymi powodami, nasi bohaterowie wiedzą, że zło jest motywem przewodnim i nie będzie tak bajecznie jak reszta sądzi.

Tobias pracuje nad technologią, która może ograniczyć moce bohaterów. Swoje pięć gorszy dodaje żona Jeffersona, która nawiązuje, w tajemnicy przed mężem, współpracę z jego wrogie. Co na to Jefferson? Czy rodzina się rozpadnie?

W finale nie zabrakło wątku Khalila, który nadal boryka się z kodem Painkillera. Jego interesy zbiegną się z resztą rodziny Piorunistych. Czy zazna on upragnionego spokoju?

Anisa układa sobie życie na drodze miłosnej. Gorzej z Jeniffer, której moce zaczynają wymykać się spod kontroli. Czy znajdzie ona ratunek nim będzie za późno? Jak zaburzona kontrola mocy wpłynie na użytkowniczkę?

“Black Lightning” dostępny jest na platformie Netflix.