Serial „Arrow”

Serial jest ekranizacją przygód Green Arrowa, jednego z najpopularniejszych superbohaterów DC Comics. Serial rozpoczyna się w momencie katastrofy w życiu młodego miliardera, który skazany jest na pięć lat na samotnej wyspie. Przechodzi tam przemianę duchową. Wyzwanie czyni go niebezpiecznym łucznikiem, który powraca do Starling City i rozpoczyna samotną vandettę za kryminalistami.

Arrow – Sezon 1

Oliver Queen, syn miliardera, wyrusza z ojcem w rejs. Na pokład jachtu nie trafia sam. Oliver na pokład Queen’s Gambit zabiera Sarę Lance, siostrę jego dziewczyny Laurel, z którą ma potajemny romans. W trakcie rejsu dochodzi do katastrofy, z której cało wychodzi Oliver i jego ojciec. Robert popełnia samobójstwo, aby syn mógł przeżyć. Oliver trafia na wyspę Lian Yu, na której, jak się wydaje, samotnie spędza pięć lat. W trakcie tego sezonu poznajemy lepiej wydarzenia, która ukształtowały go tym kim jest.

Po pięciu latach Oliver zostaje odnaleziony przez rybaków i zabrany z powrotem do Starling City. Oliver nie jest w stanie wrócić do dawnego życia. Przywdziewa specjalny strój oraz broń, a następnie przechodzi do eliminowania nazwisk z dziennika jego ojca, których oskarża winnymi tego jakie miasto się stało.

Oliver nie jest samotny na samozwańczej drodze sprawiedliwości. Pomocy udzielają mu John Diggle, który początkowo pracował jako ochroniarz Olivera oraz Felicity Smoak, która wspomaga Olivera swoimi zdolnościami komputerowymi.

Na drodze mścicielskiej nie mogło obejść się bez zamaskowanych przeciwników. Jednym z nich jest Dark Arrow, pod kapturem którego kryje się dobrze znana twarz Oliverowi.

Arrow – Sezon 2

Mija rok od wydarzeń z końca sezonu. Starling City w dalszym ciągu zbiera się po zniszczeniach, które dokonał Malcolm Merlun. Oliver wraca na Lian Yu, żeby powrócić do dawnej sprawności psychicznej. Jego pobyt nie jest jednak długi. John i Felicity przybywają, żeby zabrać Olivera do Starling City.

Sytuacja w Starling City pogarsza się. Oliver jest na skraju utracenia rodzinnej firmy. Dodatkowo powraca wróg, którego dotychczas można było uznać za zmarłego. Jest nim Slade Wilson kryjący się pod pseudonimem Deathstroke. Slade obarcza przyjaciela o śmierć bliskiej mu osoby. Nie spocznie, dopóki Olivera nie dotknie podobna strata.

Grono sojuszników Olivera poszerza się. Dołączają do niego Sara Lance, która również powraca za grobu oraz Roy Harper, który osobiście jest trenowany przez Olivera.

Arrow – Sezon 3

Slade Wilson zostaje powstrzymany. Starling City kolejny raz zostało uratowane przed zniszczeniem. W mieście pojawia się jednak nowy gracz, który natychmiast uderza w bliskich Olivera. Sara Lance zostaje zamordowana z rąk tajemniczego oprawcy.

Okazuje się, że jeden z dotychczasowych przeciwników, uznany za martwego, tak na prawdę życie. Oliver musi nawiązać nowe sojusze, żeby go powstrzymać.

W tym sezonie dochodzi do przełomowej rzeczy. Theia Queen, siostra Olivera, poznaje tajemnicę swojego brata. Nie była to samowolna decyzja Arrowa. Oliver został do tego zmuszony w wyniku napiętych wydarzeń.

W trzecim sezonie na scenę wchodzi Liga Cienia oraz Ra’s Al Ghul. Okazuje się, że Głowa Demona jest powiązana z tajemniczą przeszłością Olivera na wyspie „Lian Yu”. Ra’s proponuje Oliverowi, żeby ten objął stanowisko po nim. Czy Queen zgodzi się i tym samym uratuje Starling City przed rzezią?

Arrow – Sezon 4

Miasto kolejny raz zostało ocalone. Tym razem przed najgroźniejszym dotychczas zagrożeniem. Oliver i Felicity zostawiają za sobą dotychczasową karierę i rozpoczynają spokojne życie z dala od Starling City. W tym czasie pieczę nad pokojem prowadzą John Diggle, Thea Queen oraz Laurel Lance.

Przeszłość daje Oliverowi o sobie znać. W mieście pojawia się kolejny przeciwnik, który jest dawnym wychowankiem Ra’s Al Ghula. Mowa o Damien Dark, który bardziej od swojego mistrza jest zagnieżdżony w magicznym świecie.

Drużyna Olivera wzbogacona jest o nowego sojusznika. Jest nim Curtis Holt, przyjaciel po branży Felicity. Niejednokrotnie wspomaga drużynę Arrowa w walce przeciwko Damienowi. Czy uda im się powstrzymać nowe zagrożenie? Jak sprawdzi się Malcom Merlyn jako przywódca Ligi Cienia?

Arrow – Sezon 5

Star City dochodzi do siebie po problemach spowodowanych przez zamordowanego Damiena Darkha. W gorszej sytuacji ma siędrużyna Olivera, która najwyzajniej rozpada się. Oliver decyduje się na zrekrutowanie nowych członków. Są nimi Curtis Holt, Evelyn Sharp, Rory Regan i Rene Ramirez. W szkoleniu nowych rekrutów pomaga Oliverowi Felicity.

Oliver zaczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Jest nim kariera burmistrza Star City. U jego boku staje Thea Queen oraz Quentin Lance.

W mieście pojawia się nowy przeciwnik. Jest nim Tobias Church. Nie jest on jednak głównym przeciwnikiem tego sezonu. Za sznurki pociąga Prometheus, nowy zamaskowana twarz, która zdaje się nie tylko przewyższać Olivera, ale być zawsze o krok przed nim. Czy Oliver pokona przeciwnika tak wysokiego kalibru?

Arrow – Sezon 6

Prometheus został zgładzony. Nie obeszło się jednak bez konsekwencji, która dotknęły każdego z członków Team Arrow. W życiu Olivera pojawia się nowa osoba. Jest nim jego syn, który w wyniku finałowej walki na Lian Yu, stracił matkę. Jego wychowaniem zajmuje się Oliver i Felicity.

Sytuacja na przedmieściach Star City z dnia na dzień pogarsza się. Odpowiada za nią tajemniczy przeciwnik, który pociąga za sznurki. Za jego zachętami każdego wieczora pojawia się większa loczba przestępców.

John Diggle jest kolejną osobą, który odczuwa skutki uboczne wydarzeń z finału poprzedniego sezonu. Żył marzeniami zastąpienia Olivera na jego stanowisku. Aktualnie nie jest w stanie tego wykonywać za sprawą poważnie uszkodzonych nerów dłoni.

Również Quentin nawiedzany jest koszmarami z przeszłości. Odpowiada za nie Laurel Lance z Ziemi-2, która wdaje się w liczne interakcje ze swoim ojcem.

Drużyna Arrowa przechodzi kolejny rozłam. Tym razem za niego odpowiedzialny jest sam Oliver. Na jaw wychodzi szpiegowanie przez Felicity nowych członków zespołu. Curtis,, Rene oraz Dinah tracą zaufania do Olivera. Opuszczają go i zaczynają działać we własnej grupie.

By tgo było mało, na jaw wychodzi tożsamość Green Arrowa. Czy Oliver poradzi sobie z takim wyzwaniem i pokona nowego, tajemniczego przeciwnika?

Arrow – Sezon 7

Oliver przebywa za kratami. Musi pogodzić się z więziennym życiem. Nie zapowiada się, żeby Oliver opuścił celę przed wyrokiem. Tymczasem Felicity i syn Olivera znajdują się w systemie ochrony świadków. Podąża za nimi nieuchwytny dotąd Diaz, który chce zrewanżować się na rodzinie Olivera za wyrządzone mu krzywdy.

Star City pozbawione jest bohaterów. Każdy z Team Arrow wiedzie swoje życie. Odmienić się to może za sprawą tajemniczego mściciela, który pojawił się nagle na przedmieściach w stroju Olivera. Kto kryje się za maską?  Niewykluczone, że tajemnicza persona jest mocno powiązana z przeszłością głównego bohatera produkcji.

Felicity łączy siły z Laurel Lance oraz Dinah, aby wspólnymi siłami dorwać Diaza i uwolnić Olivera z więzienia. Tymczasem Oliver nie pozostaje nieaktywny. Na własną rękę stara się dociec do więziennej wtyki Diaza, aby zagwarantować swojej rodzinie bezpieczeństwo.

W międzyczasie obserwujemy akcje toczącą się kilkanaście lat w przód. W tamtejszych czasach syn Olivera jest już dorosły. Tajemniczy sygnał doprowadza go do wyspy Lian Yu. William spotyka tam Roy’a, z którym powracają do Star City. Są na tropie zmarłej Felicity, która igrała w niebezpieczną grą. Ceną było zniszczenie rodzinnego miasta. Co stało za motywami żony Olivera?

Arrow – Sezon 8

Finałowy sezon „Arrow”, który z racji wydarzeń w „Crisis on Infinite Earths” został skrócony ze standardowej długości do 10 odcinków.

8 sezon „Arrow” jest jedną wielką przygodą głównego bohatera mającą przygotować wszystkich do nadchodzącego zagrożenia ze strony Anty-Monitora. Oliver wraz z przyjaciółmi odwiedza dawne miejsce oraz wymiary, aby krok po kroku wypełniać misję Monitora. Na swojej drodze Oliver spotka stare, martwe już, twarze, jak i od dawna nie widzianych przyjaciół/wrogów.

Przed crossoverem dochodzi do małego zawirowania. Jest nim sprowadzenie bohaterów z przyszłości do teraźniejszość. Mowa tu o córce Olivera i jej przyjaciół. Za całością kryje się Monitor, który chciał nagrodzić Olivera za jego oddanie.

Przed finałowym odcinkiem wyemitowany został pilot serialu „Green Arrow and The Canaries” mający przygotować nas do zastępy „Arrow”. Produkcja ma zobrazować przygody córki Olivera dzierżąc jego brzemię i tytułowych Kanarów. Na chwilę obecną brak informacji, czy serial dostał zielone światło.

„Arrow” dostępny jest na platformie Netflix.