Scott Free (Mister Miracle)

Mister Miracle zadebiutował w komiksie „Mister Miracle #1” z 1971 roku. Twórcą postaci jest Jack Kirby.

Kim jest Mister Miracle?

Scott Free, syn Izayi Wysokiego Ojca z New Genesis, został oddany jako zakładnik Darkseidowi z Apokolips w ramach porozumienia dyplomatycznego. Dorastał w brutalnych warunkach pod opieką Babci Goodness i wbrew totalitarnej ideologii Apokolipsa, kształtując się pod wpływem przywódcy ruchu oporu Himona. Na Apokolips poznał Big Bardę, która później została jego żoną.

Po ucieczce na Ziemię, Scott spotkał cyrkowego artystę Thaddeusa Browna, znanego jako Mister Miracle, i jego asystenta Oberona. Po śmierci Browna, Scott przejął jego tożsamość jako Mister Miracle. Big Barda dołączyła do niego na Ziemi, gdzie obydwoje używali swoich mocy i sprzętu Nowych Bogów w konfliktach z Darkseidem. Po pewnym czasie Scott wrócił do Apokolips i zdobył wolność, stoczywszy walkę.

Scott wraz z Bardą i Oberonem dołączył później do Justice League International. W tym czasie wiodli życie pół-emerytowanych superbohaterów, dążąc do spokojnej egzystencji na przedmieściach. Scott rozwijał rywalizację z międzygalaktycznym handlarzem Mangą Khanem, co doprowadziło do wielu konfliktów i ostatecznie do opuszczenia przez Scotta League.

Moce Mister Miracle

Mister Miracle jest jednym z Nowych Bogów. Posiada szereg nadludzkich umiejętności, w tym nadludzką siłę i wytrzymałość, a także długowieczność charakterystyczną dla jego rasy. Jest najbardziej znany jako wybitny artysta ucieczki, co czyni go niezrównanym w wydostawaniu się z trudnych sytuacji i pułapek. Scott jest również inteligentny, z umiejętnościami taktycznymi i intelektualnymi, które wykorzystuje w strategii i walce. Wykorzystuje zaawansowany sprzęt Nowych Bogów, w tym Mother Box, który daje mu dodatkowe zdolności, jak teleportacja czy tworzenie siłowych pól.