Scott Free (Mister Miracle)

Scott Free (Mister Miracle) zadebiutował w “Mister Miracle #1”, które ukazało się w 1971 roku. Twórcą postaci jest Jack Kirby.

Historia Scotta Free

Scott Free jest synem Highfather Izaya (władca New Genesis). Scott nie wychował się na rodzinnej planecie. Jako chłopiec był istotnym punktem paktu pokojowego pomiędzy New Genesis, a Apokolips. Obydwie strony konfliktu zgodziły się zawrzeć pokój pod jednym warunkiem. Władcy obydwu planet musieli wymienić się swoimi potomkami. W ten sposób w ręce Darkseida trafił Scott, natomiast w Highfather zajął się Orionem.

Scott został wychowany przez Granny Goodness, specjalizującą się w trenowaniu specjalnych jednostek Darkseida. Z wiekiem Scott odkrył, że posiada specjalnie umiejętności. Bez najmniejszego problemu radził sobie w ucieczce z prawdziwie skomplikowanych pułapek, z których mało kto wychodził cały. Talent chłopca został zauważony przez Himona, który zachęcał go do rozwijania swoich zdolności.

W życiu Scotta pojawiło się miejsce na miłość. Była nią Big Barda, liderka Female Furies czyli elitarnej grupy wojowniczek. Początkowo ich relacja była specyficzna. Dopiero z czasem przerodziła się w prawdziwe uczucie.

Scott nie planował spędzić całe życie na Apokolopsis. Udało mu się uciec z planeta Darkseida. Swoje losy skierował ku ziemi. Tam poznał Thaddeusa Browna, cyrkowego artystę pracującego pod pseudonimem “Mister Miracle”. Brown był pod wrażeniem umiejętności Scotta. Bez chwili namysłu uczynił go swoim protegowanym. Po jakimś czasie Thaddeus został zamordowany. Właśnie w tym momencie Scott przejął pseudonim “Mister Miracle”.

Niedługo później na ziemię przybyła Big Barda. Uczucie pomiędzy nimi ponownie się odrodziło. Nie dana im jednak była dłuższa chwila spokoju. Obydwoje zostali zaangażowani do wojny przeciwko siłom Darkseida. Podczas tego epizodu Scott wszedł w posiadanie Anti-Life Equation.

Scott oraz Barda kilkukrotnie współpracowali z Ligą Sprawiedliwych. Co więcej, Scott przez pewien czas był jednym z członków “Justice League International”. Sytuacja uległa jednak komplikacji, kiedy została zamordowana jego ukochana. W tym czasie Scott był niestabilny emocjonalnie i żądny zemsty. Zmienił nawet barwy swojego uniformu na mroczniejsze. Prowadzone przez Scotta śledztwo, we współpracy z Supermanem, doprowadziło go do Source Wall. Na miejscu okazało się, że odpowiedzialny za morderstwo Bardy oraz Forever Peaople był Infinity-Man. Podczas starcia okazało się, że Infinity-Man działa na usługach Source, a jego celem było zjednoczenie się z Anti-Life Equation i stworzenie Fifth World. Scott był zdruzgotany tym, że jeden z jego autorytetów okazał się mordercą jego ukochanej. Bez opierania się, poddał losom Anti-Life Equation, która zabiła Scotta.

Śmierć Scotta oraz Bardy nie była trwała. Obydwoje, jak i wielu pozostałych New Gods, odrodziło się w wyniku wydarzeń podczas Final Crisis.

Umiejętności Scotta Free

Scott jest bardzo dobrze wytrenowany zarówno pod kątem gimnastycznym, jak i w walce. Jednak stara się ograniczać przemoc do zupełnego minimum. Posiada specjalne zdolności do ucieczki ze skomplikowanych pułapek. Posiada szeroką wiedzę na temat multiwersum. Korzysta z Boom Tube, która ułatwia mu podróżowanie po galaktyce. Scott wyróżnia się ogromną wolą, dzięki której był w stanie oprzeć się Anti-Life Equation przez wiele lat.