Świąteczne bombki DC Comics – Recenzja

Zbliżający się okres świąteczny zachęca do zakupu tematycznych ozdób choinkowych inspirowanych ulubionymi tematykami. Przeczesując Allegro natrafiłem na ozdobne bombki choinkowe z wybranymi bohaterami DC oznaczone jako oficjalny produkt DC Comics. Cena nie była z kosmosu (około 60zł za 6 bombek, co brzmi całkiem rozsądnie). Myszka powędrowała do przycisku „Kup teraz” bez chwili namysłu.

Przesyłka dotarła w przeciągu 2 dni i natychmiast dorwałem się do niej. Po rozmakowaniu wyjąłem bardzo ładne opakowanie z logiem „Justice League” (poniżej oficjalne zdjęcie produktu).

Solidne i spore opakowanie odpowiednio zabezpieczające bombki przed usterkami. O uszczerbki i tak nie obawiałem się ponieważ opis produktu okazał się w 100% prawdziwy i bombki są blaszane. Nie są wykonane z pierwszego lepszego plastiku, który rozwali się od byle uderzenia. Bombki DC są bardzo wytrzymałe o czym przekonałem się podczas dekorowania choinki. Bombki kilkukrotnie spadły na ziemię z wysokości 2m i wyszły bez szwanku (brak nawet tyci tyci ryski). Niestety za materiałem kryje się wada w postaci wagi bombek. Są one cięższe od tradycyjnych bombek, na czym cierpią gałązki choinki, które uginają się pod ich wagą.

Wizerunki bohaterów są skierowane do młodszego odbiorcy. Postacie w wersji „child” są jednak klimatyczne i mają w sobie to coś, za co je pokochałem. Są na tyle urocze, że musiały zająć czołowe pozycje na choince, żeby nikomu nie umknęły na uwadze. Styl jak najbardziej odpowiada mi i ogromny plus za technikę malowania. Farba jest trwała i nie zdziera się od byle przetarcia. Bombki nie raz przejechały po różnych powierzchniach lub spadły podczas wieszania, a rysunki dalej są w idealnej formie. Przyczepiłbym się wyłącznie do tła bombek z Batmanem i Zieloną Latarnią. Szarość i czerń zupełnie nie pasują mi do tych postaci, jak i świątecznego klimatu. Pozostali bohaterowie są ulokowani na niebieskich i czerwonych tłach, co pasuje do świąt. Preferowałbym zielone tło dla obu bombek lub żółte (dla obu ze względu, że w pozostałych mamy stosunek 2 niebieski + 2 czerwone).

Najbardziej dogryza mi punkt zaczepny bombek. Producent w tym miejscu zastosował dość kiepskiej jakości plastik, który odpadł przy bombce z Flashem. Udało mi się ją uratować klejem na gorąco ale obawiam się, że nie będzie to trwałe rozwiązanie ze względu na wagę bombki. Czas zweryfikuje czy moja deska ratunku zda egzamin oraz czy pozostałe bombki spotka podobny los. Do zaczepów zostały dodane sznureczki, za które możemy przywiesić bombki DC do choinki. Nie przekonywało mnie. to tym bardziej, że sznurek był dość krótki i ciężko byłoby go pociąć na odpowiednie długości, żeby starczyło na tyle ozdób. Zamiast sznurka użyłem agrafek, które po kilku wygięciach idealnie trzymają bombki.

Kiepski zaczep bombek, jak i moją agrafkę, przedstawia poniższe zdjęcie.

Uważam bombki choinkowe DC za dobry zakup, który posłuży mi w tym roku, jak i przyszłych latach. Oficjalny produkt DC jest starannie wykonany, bombki są bardziej wytrzymałe od tradycyjnych plastików, a sposób malowania nie pozostawia sobie nic do zarzutu (no z wyjątkiem tła Batmana i Zielonej Latarni). Martwi mnie tylko kwestia zaczepów, które są najgorszym elementem wykonania. Niestety pod tym kątem producent nie popisał się. Czas zweryfikuje czy moje obawy są słuszne.

W momencie pisania artykułu wszystko jest ok poza tą jedną sytuacją z Flashem. Cena jest adekwatna do ogólnej jakości produktu i zachęcam Was do podobnego zakupu jeżeli szukacie świątecznych bombek z motywami DC. Nieco rozeznałem się w temacie i nie znalazłem nic lepszego do tego przedziału cenowego.