Endless Winter

Obrońcy ziemi muszą stawić czoła przedwiecznemu zagrożeniu, które obudziło się po latach. Frost King uderza z zimowym chłodem, a jego obecność zakłóca warunki pogodowe na całym świecie. Zagrożenie ze strony lodowego króla znane było mieszkańcom setki lat temu, kiedy stawili mu czoło starzy bohaterowie z Black Adamem na czele.

Justice League Endless Winter – Część 1

Grupa badaczy eksploruje wybrany obszar Koła Podbiegunowego. Wybór miejsca badań nie jest przypadkowy. To właśnie w tym miejscu znajdowała się dawna Forteca Samotności Supermana. Naukowcy odnaleźli szczątki kryształu wypełnionego energią i technologią kryptońską. Zabierają znalezisko do dalszych badań.

Członkowie Ligi Sprawiedliwości rozbijają w tym czasie grupę zapomnianych przestępców na wyspie Mathali. W grupie znajdują się tak „popularne” pseudonimy jak Catman czy Multiplex. Grupa przestępców nie stanowi większego wyzwania dla drużyny Supermana. Szybko trafiają do zza kraty.

Herosi rozchodzą się po zakończonej akcji. Flash korzysta z nadążającej się okazji i wraca w towarzystwie Supermana wypytując go jak godzi obowiązki z rodziną. Odpowiedź Supermana nie pomaga mu za bardzo. Barry ma jeszcze chwilkę wolnego czasu i udaje się do domostwa Black Lightninga, żeby porozmawiać na podobny temat. Rozmowa jest korzystniejsza dla Speedstera choć nie przybliża go do konkretnych wniosków.

Rozmowa z Jeffersonem zostaje zakłócona przez komunikat Ligi wzywającej Flasha na koło podbiegunowe. Grupa naukowców została zaatakowana przez dziwne kreatury z lodu. Flash uratował naukowców, a pozostali członkowie Ligi rozgrzali atmosferę kopią lodowe tyłki przeciwników. Niestety sytuacja nie uległa poprawie, bowiem wrogów jest coraz więcej. Z krateru wydostaje się ich przywódca – Frost King. Nieznana istota atakuje członków Ligi radząc sobie z nimi bez większej trudności.

Frost King opuszcza koło podbiegunowe i udaje się w bliżej nieznaną lokalizację. Superman dochodzi do wniosku, że kreatura zamieszkiwała pod jego Fortecą Samotności i mogła nakarmić się energią wcześniej zgromadzoną w kryjówce.

Obecność lodowej kreatury ma wpływ na cały glob wywołując potężne zamiecie śnieżne. Większość bohaterów nie ma pojęcia, co się dzieje. Z wyjątkiem Black Adama.

Black Adam przypomina sobie, że lata temu miał do czynienia z Frost Kingiem, wywołującym podobne anomalie pogodowe. Zeszyt kończy się retrospekcją uwolnienia Black Adama przez Czarodzieja. Grupa, składająca się ze Swamp Thinga, Hipolyty oraz Viking Prince, poprosiła Teth-Adama o pomoc w walce z podobnym zagrożeniem.

Flash #767 – Część 2

Black Adam wspomina pierwsze spotkanie z bohaterami, którzy uwolnili go z katakumbów. Towarzysze zakłócili mu spokojne spożywanie trunków, wylewając wysokoprocentowy napój na ziemię. Agresywne nastroje zakończył Swamp Thing przypominając im o celu misji.

Członkowi Ligi walczą na całym świecie ze stworami Frost Kinga. Flash udaje się do Khandaqu, żeby zasięgnąć pomocy Black Adama. Na miejscu zostaje zaatakowany przez lodowe stwory. Nie daje im samemu rady. Temperatura ogranicza ruchy speedstera. Został jednak w porę uratowany przez Black Adama.

Kilka minut wcześniej Adam pojawił się na szczycie ONZ. Pouczał dyplomatów, że źle zarządzają w szczycie kryzysu i nie powinni polega tylko na Lidze Sprawiedliwych. Otworzył granice swojego królestwa dla reszty świata, żeby zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo.

Adam odbywa z Flashem krótką rozmowę. Konwersacja mobilizuje Barry’ego do działania. Adam daje mu dosłownego kopa w tyłek ładując go energią ze swojego pioruna. Po doładowaniu Flash wraca do Central City. Iris toczy samotną walkę z lodowym stworzeniem. W porę interweniuje Barry, który ratuje swoją ukochaną.

Superman: Endless Winter Special – Część 3

Kolejna część zaczyna się od retrospekcji. Poznajemy genezę Frost Kinga. W tym celu musimy cofnąć się do 10 wieku w okolice Greenlandii. W jednej z wiosek wikingów żył sobie Edwald Olafsson. Uznany wojownik z rodziną u boku. Jako jedyny ze swojej wioski opanował Kriokineze czyli zdolność kontrolowania śniegu. Mieszkańcy wioski dowiedzieli się o jego umiejętnościach, kiedy uratował syna przed niedźwiedziem. Od czego czasu Edwald coraz częściej praktykował moce. Niestety nie miał nikogo, kto pomógłby mu je zrozumieć lub opanować. Z czasem zaczął tracić kontrolę nad mocami, a raczej nad sobą. Wzbudzało to strach w pozostałych mieszkańcach, którzy postanowili uporać się z problemem. Zaatakowali Edwalda i jego rodzinę. Jedna ze strzał ugodziła jego syna w pierś, pozbawiając go życia na miejscu. Edwald wpadł w szał i spowodował niekontrolowany wybuch w wiosce.

Wracamy do teraźniejszości. Dziennikarze Daily Planet są w potrzasku przez lodowe stwory. Ratuje ich Clark. Superman odlatuej w przestrzeń kosmiczną, żeby ocenić sytuację. Niebezpiecznie robi się w Smallvile, dlatego tam też się udaje. Rozparawia się z potworami, po czym idzie na harbatkę do swoich rodziców.

W tym samym czasie naukowcy badają próbki pobrane ze szczątków dawnej Fortecy Samotności. Wyniki badań wskazują, że w bloku lodu uwięzione są 3 żyjące osoby.

Aquaman #66 – Część 4

Retrospekcje przybliżają pierwsze starcie grona bohaterów z lodowym królem. Starcie jest zacięte i ginie jeden z dobrych bohaterów – Swamp Thing.

Wracamy do teraźniejszości. Lodowe stwory atakują Atlantydę. Do podwodnego królestwa powraca Mera, Arthur i ich synek. Nie wszyscy witają ich ochoczo. Bohaterowie są zgodni, że aby ocalić podwodny świat, muszą otworzyć jedną z bram blokującą ogromne składy ciepła. Arthur bierze zadanie na swoją klatę. Nie jest to proste zadania zważywszy na ogromną temperaturę oraz obecność pionków Frost Kinga na miejscu. Do Arthura dołącza Mera. Wspólnymi siłami stawiają opór stworom.

Justice League #58 – Część 5

Bohaterowie ratują tyle osadników ile są w stanie. Black Adam rozprasza Frost Kinga, żeby ewakuacja przebiegła zgodnie z założeniami. Jednak Black Adam wraca dość szybko. Rozproszył przeciwnika stawiają na jego drodze… najbliższą rodzinę! Hippolyta i Viking Prince są rozgoryczeni strategią przyjaciela. Próbują uratować rodzinę Frost Kinga, choć wydaje się to bezsensowne. Przez lodowego giganta przemawiają emocje.

Wracamy do czasów współczesnych. Stewart ratuje zagrożone życia mieszkańców miasta, a po serii ratunkowej wraca do siedziby Ligi. Na miejscu przebywa Detektyw Chimp monitorujący poczynania bohaterów na świecie. Placówka zostaje nawiedzona przez lodowe stwory prowadzone na czele przez Frost Kinga. Stewart nie jest osamotniony w bronieniu siedziby. Chwilę po nadajecie sił przeciwnika, pojawiają się pozostali członkowie JL z wyjątkiem Aquamana.

Starcie jest błyskawiczne. Frost Kinga pada od jednego ciosu. Okazuje się, że nie był to główny zły we własnej osobie. Był to lodowy awatar. Frost King aktualnie przebywa w sercu lodowego sztormu, zasiadając na swoim tronie i poszukując bloku lodu, w którym znajduje się trójka zamrożonych ludzi.

Teen Titans: Endless Wintr Special – Część 6

Retrospekcje przybliżają kolejne starcie bohaterów z Frost Kingiem. Podczas walki powstaje szczelina w ziemi, do której wpada rodzina Frost Kinga. Edwald próbuje ich uratować, strzelając w ich kierunku lodową energią.

Czasy współczesne. Wieża Tytanów. Baza młodzików jest schronieniem dla ocalałych. Matka Roundhouse’e robi za kucharkę, Red Arow i Wally zajmują się garami. Tytani są rozczarowani, że Donna i Beast Boy kazali im się zająć takimi błahostkami. Czują, że jest to kara za poprzednie zachowania Robina (Damian Wayne).

Tytani wychodzą na zewnątrz i stawiają opór lodowym stworom. W trakcie walki ratują nieprzytomną Summer Zahid. Dziewczyna w trakcie Endless Winter otrzymała podobne moce, co do Frost Kinga.

W wieży Tytanów pojawia się Cyborg, Starfire i Flash. Barry konsultuje z Donną konieczność rozmowy z Hippolytą. Donna nie widzi przeszkód. Cyborg otwiera im przejście do Themyscire.

Justice League Dark #29 – część 7

Hippolyta rozpoczyna numer opowieścią przybliżającą finał starcia z Frost Kingiem lata temu. Viking Price wpadł w przepaść zabierając ze sobą lodowego Włodarza i pieczętując jego moc. Bohaterowie są zgodni, że do unicestwienia zagrożenia potrzebują Swamp Thinga i Viking Prince. Diana i Zatanna udają się do Nowej Myyry. Okazuje się, że cały ląd jest Swamp Thingiem. Bagniak nie może opuścić miejsca. Zamiast tego wręcza im kawałek siebie.

W tym czasie Hippolyta odprawia rytuał przywołania duszy Viking Prince. Jon odpowiada na wezwanie, choć nie ukrywa zdziwienia. Nikt w barze nie rozumie jak widmo ma pomóc w walce z lodową bestią. Odpowiedzią na to jest fragment Swamp Thinga, który łączy się z przywołaną duszą. Dochodzi do syntezy w skutek której powstaje nowy czempion Zieleni.

Black Adam: Endless Winter Special – część 8

Retrospekcje są wyjątkowo krótkie. Bitwa z Frost Kingiem dobiegła końca, świat zaczyna wracać do normalności, odradza się Swamp Thing, a bohaterowie oblewają zwycięstwo. Najbardziej doceniona zostaje Hippolyta, która dostaje od ludu fragmenty zbroi.

Black Adam wysyła nowych sojuszników w poszukiwania ludzi odpowiedzialnych za wybudzenie Frost Kinga. Multiplex odnajduje laboratorium w Gotham. Nie czekając długo, Black Adam z przytupem wbija się do placówki i grozi naukowcowi. Jest zaskoczony, że w laboratorium znajduje się blok lodu, w środku którego jest uwięziona rodzina Frost Kinga. Obecność rodziny wyczuwa lodowy Król, który po chwili pojawia się ze swoją armią. Nie ma litości dla przeciwników o czym przekonał się rozszarpany na strzępy Multiplex.

Błąd popełniają sojusznicy martwego Multiplexa. Atakują czym mogą Frost Kinga. Ten korzystając z kryptońskiej technologii, wchłania moce, co daje mu ogromnego dopalacza. Frost King rośnie w mocy i od tak uziemia Black Adama.

Justice League – Endless Winter #2

Black Adam kończy samotny bój przeciwko Frost Kingowi. Do walki dołączają członkowie JL w asyście z nowym czempionem Zieleni. Edwald przyjmuje tytaniczne rozmiary. Odpowiedzią na to są nowe umiejętności Swamp Thinga. Dotycz się zacięty bój pomiędzy dwoma monstrami.

W trakcie potyczki okazuje się, że nie jest to Frost King. Bohaterowie walczą z jednym z jego awatarów. Batman i Hipolyta udają się do dawnej celi Edwalda w nadziei, że tam właśnie będzie oryginał. Nie mylili się. Edwald przebywa tam w człowieczej formie. Nie panuje nad swoją energią. W każdej chwili może dojść do destrukcyjnego wybuchu. Hipolyta stara się przemówić mu do rozumu. Obiecuje mu, że uczynią wszystko co w ich mocy, żeby uratować jego rodzinę. Edwald przyjmuje pomoc.

Konflikt został zażegnany. Świat powoli staje na nogi. Superman odbudował na nowo Fortecę Samotności dostosowując część kryjówki do Edwald. Dawny władca mrozu zostaje na jakiś czas uśpiony. Oczywiście z własnej woli. Wonder Woman i reszta w tym czasie prowadzą badania, żeby bezpiecznie odmrozić jego rodzinkę.

Nie wszystkim pasuje wynik rozstrzygniętego sporu. Black Adam ma dużo za zła bohaterom, że doprowadzili do uwolnienia starożytnego zła. Obiecuje, że jeszcze go popamiętają.

Na sam koniec pojawiają się retrospekcje z dawnych czasów. Bohaterowie nie byli zadowoleni z zachowania Black Adama. Zdecydowali się uwięzić go w katakumbach za pomocą magii Czarodzieja.