Azrael powróci w sierpniu z własną komiksową serią

Seria zatytułowana „Sword of Azrael #1” ma na celu wprowadzić do świata DC następcę Jeana-Paula. Tak przynajmniej wynika z opisu fabularnego serii.

Jean-Paul jest przemęczony odwieczną walką. Chce udać się na zasłużoną emeryturką. Zaszywa się w jednym z europejskich klasztorów. Nie udaje mu się odciąć od świata i spijać drineczki na śniadanie, obiad i kolację. W klasztorze pojawia się tajemnicza persona twierdząca, że jest jego następczynią. Jean-Paul nie wybije pomysłu z głowy kobiciny, tylko przywdzieje zbroję i będzie ją chronił przed zabójcami rozglądającymi się za nią.

Sześcioczęściowa miniseria, do której scenariusz napisze Dan Watters, ilustracje stworzy Nikola Čižmešija. Owoce współpracy duetu powinny być znane czytającym „Batman: Urban Legends”. Dan i Nikola stworzyli na potrzeby Batserii „Sword of Azrael: Dark Knight of the Souls” umieszczony w numerach #8-#10. Wstęp do serii miał miejsce w przytoczonych przeze mnie numerkach „Batman: Urban Legends”. Nie musicie się martwić, jeżeli ich nie czytaliście, ani w pędzie czoła nadrabiać zaległości. Wydawnictwo ponownie przedstawi tamte wydarzenia w 40-stronnicowej zeszytówce „Sword of Azrael: Dark Knight of the Soul #1”. Autorem okładki użytej w poście jest Nikola Čižmešija.

Zarówno „Sword of Azrael: Dark Knight of the Soul #1”, jak i „Sword of Azrael #1”, trafią do sprzedaży 1 sierpnia.