Metamorpho (Rex Mason)

Metamorpho zadebiutował w komiksie „The Brave and the Bold #57” z 1965 roku. Twórcami postaci są Bob Haney i Ramona Fradon.

Kim jest Metamorpho?

Metamorpho, czyli Rex Mason, zostaje przemieniony w istotę zbudowaną z żywiołów o umiejętnościach przemiany w dowolny pierwiastek. Moce nabył przez promieniowanie starożytnego artefaktu – Orbę Ra. Zostawiony w egipskiej piramidzie przez zdrajcę Javę i ich szefa, Simona Stagga, Rex wraca do Ameryki, by skonfrontować się ze Staggem. Pomimo obietnic Stagga o przywróceniu Rexowi ludzkiej postaci, ten nie jest w stanie tego dokonać. Mason ratuje swoją ukochaną, córkę Stagga, gdy Java podpala ich dom, a ona przekonuje go, by wykorzystał swoje zdolności dla dobra.

Współczesne przygody Metamorpho

Metamorpho pojawia się jako potencjalny wynik eksperymentów rządowych mających na celu nadawanie ludziom supermocy. Simon Stagg przekształca Metamorpho w Nth Metal, próbując otworzyć portal do Ciemnego Wielowymiaru. Gdy Mister Terrific, Plastic Man i Metamorpho próbują zamknąć ten portal, zostają wciągnięci do jego wnętrza. Po przetransportowaniu do innego wymiaru spotykają Phantom Girl, uwięzioną w niematerialnej formie. Razem dowiadują się od hologramu Tom Stronga, że muszą uratować wszechświat. Po powrocie, Mister Terrific odkrywa, że pewna więź energetyczna uniemożliwia im rozdzielenie się. Metamorpho próbuje rozwiązać swoje związki z Sapphire, lecz sytuacja komplikuje się przez postać Javy. Grupa bohaterów, znana jako Terrifics, konfrontuje się z wrogiem o nazwie Algon, który chce przekształcić ludzi w istoty-elementy. W walce używają Orby Ra, co przywraca Rexowi ludzką postać. Po rozwiązaniu drużyny i konfrontacji z niespodziewanym wrogiem, Doktorem Dread, Rex decyduje się przywrócić swoje moce i walczyć dalej. Ostatecznie zostaje głównym oficerem ochrony w firmie Stagg Industries i poprawia swoje relacje z Sapphire.

Moce Metamorpho

Metamorpho posiada zdolność przekształcania swojego ciała w dowolny element lub związek chemiczny ludzkiego ciała. Może zmieniać swój kształt, jest odporny na wiele rodzajów obrażeń, może oddychać w różnych środowiskach, szybko się regenerować i latać po przekształceniu część swojego ciała w hel lub wodór.