Blue Beetle #3

Podoba mi się okładka do „Blue Beetle #3” z zeszłego tygodnia. Zabawa prostym motywem, który dokładnie informuje o treści komiksu, a wszystko w stylistyce ze środka!

Streszczenie komiksu

Jaime odwiedził Madame Xanadu. Dowiedział się od niej, że tajemnicze symbole są pochodzenia magicznego i nawiązują one do faraona Kha-Ef-Re pokonanego przez Dana Garretta (pierwszy Blue Beetle). Faron był w posiadaniu magicznej mocy, którą okazuje się lustrzane odbicie skarabeusza posiadanego (blood scarab) przez Jaime’go. Chłopak z przyjaciółką przenoszą się do Egiptu. Dokładniej do grobowca, gdzie zapieczętowano faraona. Na miejscu pojawia się Blood Scarab, z którym dochodzi do widowiskowej walki. Jaime musi uciekać zanim grób zawali się.

Wrażenia z komiksu

Komiks podobał mi się ze względu na rozwojową treść dla wątku skarabeuszy. Dużo nowych, ważnych informacji wykorzystująca w dobry sposób klasykę. Sytuacja zyskuje na skali, a miłym urozmaiceniem była reakcja Starfire na zniszczenia – dużo ciepła, zrozumienia pokrywającego się z charakterem postaci. Właściwie to tyle moich wrażeń, ponieważ druga część komiksu to akcja, która nie wywarła na mnie większego wrażenia.