Kolejne zapowiedzi komiksów DC z kolekcji Hachette! (76 & 77)

Użytkownik geek.a_t.work podzielił się na swoim profilu zapowiedziami wydawnictwa Hachette dotyczącymi 76 i 77 tomu kolekcji DC, które w lipcu trafią do sprzedaży. Są to dwie nowości na polskim rynku komiksowym:

  • 76 tom kolekcji, „Batgirl. Najmroczniejsze Odbicie”, trafi do sprzedaży 3 lipca. To początek przyjemnej serii Gail Simone z okresu New52, która umiejętnie łączy superbohaterskie wyzwania z osobistym życiem uczuciowym głównej bohaterki, podkreślając jej niezależność względem rodziny Batmana. Batgirl musi zmierzyć się z Mirror, nowym antagonistą w Gotham, a także z własną, mroczną przeszłością.
  • 77 tom kolekcji, „Vigilante. Samozwańczy Stróż Prawa”, pojawi się w sprzedaży 17 lipca. Uznana seria z lat 80. Marva Wolfmana, opowiada o mrocznych początkach Adriana Chase’a i jego krwawej, antybohaterskiej drodze, podczas której brutalnie eliminuje liderów przestępczego półświatka. Seria klimatami przypomina Punishera, a sam komiks liczy aż 280 stron!

Oba komiksy są warte uwagi (niezłe historie na tle ówczesnej superbohaterszyzny), zwłaszcza dla komiksiarzy, którzy chcą lepiej poznać Vigilante’a i Batgirl sięgając do ich początku (czy przystępnego progu dla nowych czytelników – w odniesieniu do Batgirl). Na polskim rynku brakuje komiksów o Vigilante, a o Batgirl jest tyle co kot napłakał (potraktujcie to jako dodatkowy argument „za”)