Eve Teschmacher

Eve Teschmacher zadebiutowała w filmie „Superman” z 1978 roku. Komiksowy deibut przypada na „Mad #208” z 1979 roku.

Kim jest Eve Teschmacher?

Panna Teschmacher, asystentka Lexa Luthora z filmów Richarda Donnera o Supermanie, jest postacią o skomplikowanych relacjach z szefem, przypominającymi dynamikę między Jokerem a Harley Quinn. Choć rzadko pojawia się w komiksach, w Donnerverse jest kluczową postacią. W pierwszym filmie uratowała Supermana, który był na skraju śmierci z powodu kryptonitowego naszyjnika, po czym wymusiła na nim obietnicę ratunku dla jej matki.

W sequelu, „Superman II”, Teschmacher używa balonu na gorące powietrze, aby uwolnić Luthora z więzienia. Pomimo iż Luthor planuje udać się do Twierdzy Samotności, aby zgłębić tajniki mocy Supermana, Teschmacher kontynuuje wspieranie jego planów. Podczas wizyty w Twierdzy, Luthor dowiaduje się o Generale Zodzie i innych zbiegłych kryptońskich przestępcach, którzy zostają uwolnieni przez wybuch bomby atomowej przenoszonej przez Supermana.

Panna Teschmacher pojawia się ostatni raz w Fortecy Samotności podczas konfrontacji Supermana z Zodem i jego towarzyszami. Po tym jak Luthor nieumyślnie pomaga Supermanowi pokonać Zoda, Teschmacher znika z fabuły, a Luthor zostaje ponownie osadzony w więzieniu.

Moce Eve Teschmacher

Eve Teschmacher nie posiada nadprzyrodzonych zdolności. Jest wykwalifikowaną asystentką Luthora.