Kiedy kolejne premiery DCU?

Co z kolejnymi projektami DCU? W końcu mamy pierwsze poszlaki…

…na które dość długo czekaliśmy, a było lekko martwiące – grafik na ten rok jest pełen, zbliża się czerwiec, a na przyszły rok tylko wpisano „Man of Tomorrow”…

James Gunn odpowiedział na jeden z komentarz fanowskim, nakierowując na kolejne premiery „krótko po Man of Tomorrow” czyli od lipca przyszłego roku. Biorąc pod uwagę wpis Gunna, aktualne prace, najprawdopodobniej w przyszłym roku dostaniemy:

• drugi sezon „Creature Commandos” (potwierdzony w wypowiedzi Gunna)

• „Mister Miracle”

• serial o Olsenie będący spin-offem „Superman”

Nie kręciłbym nosem na taką rozpiskę, bo choć 3 na 4 potencjalne premiery to będą seriale, to mogą mieć one ogromny wkład w rozwój DCU: no dobra, nie oczekiwałbym nie wiadomo czego po „Creature Commandos”, ale z kolei „Mister Miracle” to wejście z butami w całą mitologię Nowych Bogów z ZAPOWIEDZIANYM Darkseidem na czele, co otwiera mnóstwo furtek narracyjnych (ekhm… w „Latarnie” tajemnica/zagrożenie może mieć podłoże kosmiczne, także idealnie można jeden projekt z drugim powiązać); z kolei serial o Olsenie miałby skupić się na Groddzie, a to nie byle jaki zawodnik (niedawno namieszał ostro w komiksach, a przecież to TEN GORYL stał na czele armii w wizji Circe z 1. sezonu „Creature Commandos”).

DC Studios pracuje w pocie czoła nad scenariuszami do „Wonder Woman”, „Paradise Lost”, „Młodzi Tytani” (nad którymi priorytet wzięła Amazonka), „The Brave and The Bold”, ale nie spodziewałbym się czegokolwiek stąd na przyszły rok – najpóźniej czerwiec/lipiec 2026 musieliby wchodzić na plan, żeby na spokojnie się wyrobić, a tu dalej kują scenariusze. Prędzej gruchną nam konkrentymi castingami do końca 2026, zielonymi światłami na projekty i zapowiedziami kolejnych (bankowo coś z Lobo, jeśli „Supergirl” zarobi, a Ważniak się przyjmie – w co nie wątpię).

źródło niusa: niezawodny DC Prime TV