LEGO DC Super Heroes Mighty Micros – Recenzja

LEGO DC Super Heroes Mighty Micros to aplikacja dostępna na urządzenia z systemami iOS oraz Android, jak również na oficjalnej stronie firmy LEGO. Produkt Funday Factory jest grą stylizowaną na produkcje takie jak Mario Kart – gra wyścigowa. Oczywiście wszystkie mechaniki są tutaj dostosowane do potrzeb uniwersum w jakim gra jest osadzona. Nasze zadania mają dwojaki charakter – narozrabiać jako klockowy złoczyńca w swym pojeździe, bądź złapać przestępcę i ocalić miasto przed chaosem wcielając się w superbohatera.

Na początku do wyboru mamy jednak tylko postaci pozytywne – Flash, Batman oraz Robin. Za zebrane punkty (czyt. klocki) i specjalne odznaczenia, do naszej dyspozycji oddane zostaną kolejne postaci.

Co do samej rozgrywki, na wszystkich trasach znaleźć możemy całą masę power upów, przeszkód środowiskowych, ramp i znajdziek charakterystycznych dla gier z LEGO w tytule. Jest miło i kolorowo, choć trasy nie rozbroją nas różnorodnością to jest ich całkiem sporo, a gra wciąga. Liczba postaci, jakimi dane będzie nam zagrać również nie stanowi powodu do narzekań (choć oczywiście znajdą się tutaj tylko najbardziej znani bohaterowie).

Wielką zaletą jest całkiem przyjemne udźwiękowienie oraz humor wylewający się z ekranu. Sterowanie jest również dość dobrze zbalansowane, a mini gierki w trakcie, których powstrzymujemy przeciwnika przed dalszą ucieczką mają przyzwoity, jak na tego typu produkcję, poziom.

Dla fanów klocków i czterech kółek pozycja na pewno dająca sporo frajdy z rozgrywki. Dla wszystkich pozostałych – wartościowy i miły umilacz.