Steppenwolf

Steppenwolf został stworzony przez Jacka Kirby’ego i zadebiutował w „New Gods #7” w lutym 1972 roku.

Historia Steppenwolfa

Steppenwolf jest jednym z Nowych Bogów z planety Apokalips. Jest jednym z najlepszych generałów Elity Darkseida, a także jego wujkiem. Dwieście czterdzieści pięć tysięcy lat temu Steppenwolf wraz z Darkseidem i Mistrzem Mayhemem i mała załogą ruszają na planetę Bylan 5. Była to bogata planeta w składniki, których Apokalips potrzebowało do produkcji broni. Poprzez wymuszone małżeństwo Darkseida z księżniczką planety, Apokalips mogło korzystać z nich do woli. Układ ten kończy się w momencie, gdy Doomsday atakuje planetę. Mistrz Mayhem zostaje rozerwany na strzępy, a Dakrseid ignoruje polecenie Steppenwolfa, którym było użycie Promieni Omega. Angażuję bestię w walkę wręcz. Steppenwolf widząc rzeź planety i jej mieszkańców, teleportuje Darkseida, uzgadniając że nikomu nie powiedzą co tam zaszło.
Większość występów Steppenwolfa pod piórem Jacka Kirby’ego było retrospekcjami: Jego debiut w „New Gods #7” pokazywał jak Steppenwolf pomógł Dakrseidowi w zabiciu żony największego rywala, Highfahtera. Później Highfather wyśledził i zabił Steppenwolfa rozpoczynając wojnę między dwoma stronami.
Steppenwolf pojawia się później, kiedy Mister Miracle nabył boskich mocy kontroli nad życiem i śmiercią. Dręczy Scotta Free jego udziałem w śmierci matki. W zamian za co zostaje torturowany przez Scotta. Na koniec jednak zamiast go zabić, Scott leczy go.

Później w „New Gods vol. 2 #6” widzimy Steppenwolfa w nowym stroju. Choć uważany wtedy za „kpinę” Steppenwolf zostaje wybrany do prowadzenia wojsk Darkseida. Na końcu Steppenwolf widziany jest podczas walki z Flashem i JLA.
W „Terror Titans #2” Steppenwolf pojawia się jako członek zarządu Dark Side Club. Zostaje jednak zabity przez Clock Kinga, który używał klubu jako areny do walk gladiatorów.

W 2011 ruszyła seria New 52 przedstawiająca nową wersję Ziemi-2 (domu Stowarzyszenia Sprawiedliwych Ameryki). W tej ciągłości Steppenwolf prowadzi inwazję na planetę wraz z parademonami Dakrseida. Ostatecznie jednak siły najeźdźców zostają odparte za cenę życia Supermana, Batmana i Wonder Woman z tego świata. Pięć lat później ukrywający się na Ziemi, Steppenwolf zostaje zabity przez Bizzaro.

Moce i umiejętności Steppenwolfa

Steppenwolf jest długowieczny i posiada siłę, szybkość i wytrzymałość odpowiednią dla Nowych Bogów. Jest doświadczonym przywódcą, pełniąc rolę dowódcy sił zbrojnych Apokalips. Jest dobrze wyszkolony w walce wręcz oraz w używaniu broni różnego rodzaju. Jego ulubioną bronią jest elektro-topór.