Suicide Squad – Oddział Samobójców – Czarne więzienie. Tom 1

Pokochaliśmy członków Oddziału Samobójców na tyle, że z przyjemnością sięgnęli byście po komiks z nimi? Mam dla Was dobrą nowinę. W “Rebirth” nie zabrakło serii o heroicznych kryminalistach. Co więcej, scenarzyści powołali identyczny skład, który oglądaliśmy na wielkim ekranie.

Zawsze uwielbiałem idee Oddziału Samobójców. Kontrolowana grupka kryminalistów, która na polecenie rządu wykonuje niebezpieczne zadania. Bajka. Każdy zdaje sobie sprawę, że nie jest to ambitną seria, lecz tytuł, do której należy podejść na luzie. Tak samo jest i tym razem. Seria przepełniona jest mnóstwem dynamiczne akcji i rozlewem krwi.

Scenariusz nie jest wielce ambitny. Grupa pod dowództwem Rick Flaga wykonuje kolejną misję. Podczas niej trafiają na grupę rosyjskich meta ludzi. Grupy łączy ten sam cel. Muszą zdobyć kule stanowiąca przejście pomiędzy naszym światem, a Strefa Widmo. Jednak w kuli kryje się niebezpieczna postać.  Jest nim Generał Zod. No i w tym miejscu czas wylać największe żale. Zod jest ciekawa postacią, która zasługuje na coś więcej, niż to co zostało nam zaprezentowane. Kryptoński generał został przedstawiony jako bezmyślne zagrożenie, które bije wszystko do okola wykrzykując na styl “Generał Zod jest boski, oddajcie mu pokłon”. Eh.. nie tędy droga.

W komiksie każdemu z bohaterów zostało poświęcone trochę czasu, aby przybliżyć jego historię. Czy to na łamach toczącej się akcji, czy w dodatkowych materiałach. Najbardziej podobała mi się historia Katany, która była bardzo emocjonalna i przedstawiła tragizm tej postaci. Niestety scenarzysta zupełnie nie poświęcił czasu Killer Crockowi i Enchantress.

Mam mieszane uczucia wobec tej serii. Z jednej strony czyta się ją nawet przyjemnie, ale z drugiej nie wzbudza większych emocji, ani nie wnosi do uniwersum nic wartościowego. Jeśli lubicie klimat SS to komiks powinien przypaść Wam do gustu. Sądzę, że są lepsze pozycje wydane w ramach Rebirth po które lepiej sięgnąć.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
Komiks do nabycia w internetowym sklepie Egmontu.

Recenzje pozostałych komiksów wydanych w ramach DC Odrodzenie.