Stephen Shin

Stephen Shin zadebiutował w „Aquaman #2” z 2011 roku. Twórcami postaci są Geoff Johns oraz Ivan Reis.

Historia Stephena Shina

Stephen Shin jest uznanym biologiem morskim przyjaźniącym się z Tom Curry. Shin pomógł swojemu przyjacielowi w treningu zdolności jego syna. Nie była to bezinteresowna pomoc. Shin był zafascynowany królestwem Atlantydy. Chciał przekonać chłopca, by ujawnił mu lokalizację podwodnego królestwa. Shin w międzyczasie nawiązał współpracę z Black Manta, która przyczyniła się do śmierci ojca Arthura. Po całym zdarzeniu Aquaman odszedł w głębiny oceanu.

Biolog morski powraca po kilku latach. Pomaga Arthurowi i Merza przy identyfikacji zwłok morskiej kreatury. Shin po wszystkim żąda, aby pozostawiono mu ciało stworzenia. Prośba spotyka się z negatywną odpowiedzią ze strony króla mórz.

Kilka lat później Aquaman i Mera ponownie przybywają do Stephna. Tym razem potrzebują pomocy przy identyfikacji atlantyckiego artefaktu, który mógł przyczynić się do zatopienia królestwa. Rozmowa zostaje przerwana przez Ya’Ware, która pojawia się z zamiarem zabicia naukowca. Mera jest jedyną, która próbuje ocalić Shina. Ya’Wara nie działa bez powodu. Obwinia Shina o współprace z Black Manta i śmierć Kahiny. Aquaman powstrzymuje dawną sojuszniczkę przed morderstwem Shina. Twierdzi, że jest on jedynym człowiekiem, który może pomóc odnaleźć im pozostałe artefakty.

Shin opowiada Merze o początkach jego znajomości z ojcem Arthura. Naukowiec stara się przekonać ukochaną Aquamana, że nie ma nic wspólnego z Black Manta i jest zupełnie inną, lepszą osobą. Rozmowa zostaje przerwana przez Black Manta, który porywa Shina. Dalsza przygoda zabiera bohaterów do grobu Króla Atlantydy, w którym dochodzi do finałowego starcia pomiędzy siłami Aquamana i Manty. Potyczka kończy się zwycięsko dla drużyny Arthura.

Stephena raz jeszcze możemy spotkać podczas „Throne of Atlantis”. Jest to krótki epizod. Shin i Vulko zostają zabrani przez Cyborga do Watchtower. Między dwójką dochodzi do konfliktu, w skutek którego Shin zostaje obezwładniony.