Geoff Johns

Wszystko zaczęło się podczas zabawy Geoff’a z bratem. Na strychu w domu swojej babci, odnaleźli oni kartonowe pudło. Mogło być w nim wszystko, ale po jego otwarciu, oczom chłopców ukazały się komiksy: The Flash, Superman, Green Lantern oraz Batman z lat 70. To wtedy w Geoffie narodziła się miłość do komiksu.

W 1995 roku, Geoff ukończył Michigan State University, na którym studiował: produkcję filmową, teorie filmy, pisanie scenariuszy.

Swoją karierę rozpoczął od stażu u Richarda Donnera – reżysera i producenta odpowiadającego m.in za takie hity jak: Superman: The Movie (1978), seria Zabójcza Broń, X-Men. Po dwóch miesiącach został zatrudniony jako asystent.

Podczas pracy nad jednym z filmów, Geoff poznał Eddiego Berganza, który pracował dla DC Comics. Od słowa do słowa, wyszła na jaw miłość Geoffa do komiksów. Eddie zaprosił Geoffa do luźniej współpracy nad komiksem Stars and S.T.R.I.P.E.

01
Ten bardziej “hobbistyczny” projekt zwrócił uwagę innych scenarzystów DC Comics na umiejętności Geoffa. W 2000 roku tworzenie komiksów stało się jego głównym zajęciem.
W tym samym roku zaczął regularnie pisać historię Flasha. – “Kiedy piszę The Flash, zamieniam Keystone City w Detroit, miasto samochodów. Wielę moich postaci wywodzi się z tego miasta. Bohater klasy pracujące, który reprezentuje Detorit. Wally West był taką postacią. Zaczerpnąłem inspiracje z tego miasta i ludzi tam mieszkających i wykorzystałem to w tej historii.”

To on jest odpowiedzialny za powrót Hal Jordana w 2005 roku, w mini serii Green Lantern: Rebirth. Był scenarzystą Infinite Crisis crossover edycja limitowana (grudzień 2005- czerwiec 2006),- sequal Crisis on Infinite Earths z 1985 roku. Na swoim koncie ma m.in.: nową serię Booster Gold, Superman: Secret Origin, Rage of the Red Lanterns (Final Crisis), powrót Barryego Allen jako Flasha w The Flash: Rebirth , Blackest Night i wiele wiele więcej. Jest również głównym pisarzem dla gry DC Universe Online.

02 04 51ye309d5IL._SX323_BO1,204,203,200_ Blackest_Night_(Absolute_edition) Infinite_Crisis_(collection)

W 2010 roku został Chief Creative Officer wydawnictwa DC Comics. Jego warunkiem aby zostać głównym dyrektorem kreatywnym, była gwarancja, że to nie wpłynie na pisanie komiksów.

Jednym z najbardziej znanych dzieł Geoffa Johnsa jest Flashopint. Historia napisana w 2011 roku miała wpływ na całe uniwersum DC Comics. Wynikiem wydarzeń mających miejsce w Flashpoint powstało całe The New 52.

Flashpoint_(DC_Comics)

Jako dyrektor kreatywny DC, Geoff ma wpływ nie tylko na komiksy. Bierze czynny udział w budowaniu uniwersów w telewizji i kinach. Był jednym z producentów Batman v Superman: Dawn of Justice, pisał scenariusze Smallville, Arrow i Flasha.