Młodzi Tytani: Akcja! Film – Recenzja wydania DVD

Kolejna animacja od DC Comics wylądowała na polskich półkach sklepowych. Czy warto po nią sięgnąć? Przekonajcie się!

“Młodzi Tytani: Akcja! Film” jest pierwszym animowanym filmem inspirowany serialową animacją o zbliżonym tytule. Fani serialowej produkcji z całą pewnością będą usatysfakcjonowani, ponieważ filmowa adaptacja przenosi 1:1 tamtejsze specyficzne poczucie humoru, serwując przy okazji wiele nawiązań do komiksowego uniwersum. Nim bardziej skupimy się na fabule, warto krótko wspomnieć o dodatkowych materiałach dołączanych przez Galapagos. Prócz standardowego pudełka z filmem na płycie DVD, otrzymujemy dodatkowe pudełko, w którym znajdziecie 9 odcinków animowanego serialu. Uważam to za genialne rozwiązanie marketingowe, szczególnie dla osób, które nigdy na oczy nie widziały animacje (jestem jedną z nich). Co prawda widziałem premierę filmu w kinie, ale przyznam, że nie do końca mogłem odnaleźć się w tych klimatach humorystycznych. Kilka odcinków dołączonych przez Galapagos umożliwiło mi nadrobienie zaległości. Odcinki umożliwiły mi wczucie się w dany klimat. Myślę, że młodszym widzom również przypadną do gustu. Każdy z odcinków jest nastawiony na połączenie humoru z wartościami edukacyjnymi.

Wróćmy zatem do głównego tematu. Fabułę produkcji omówiłem na podstawie premiery filmowej. Możliwość kolejnego razu zapoznania się z materiałem pozwoliło mi zweryfikować jak prezentuje się film po opadnięciu emocji. Humor w dalszym ciągu nie trafia w mój gust, ale z całą pewnością jestem przekonany, że trafi w sympatyków serialu, ponieważ został on idealnie odzwierciedlony. Historia w dalszym ciągu wypada bardzo dobrze. Nie brakuje scen przepełnionych akcją czy zaskakujących wątków. Slade był i będzie jednym z czołowych przeciwników Młodych Tytanów. Po głębszym przemyśleniu uważam, że producentom w genialny sposób udało się przedstawić najemnika tak, aby nie pozbawić go najważniejszych cech, a przy okazji wpasować w klimat produkcji.

Nie do końca zadowoleni mogą być fani anglojęzycznych wersji produkcji filmowych. Co prawda w filmie mamy możliwość wyboru kilku opcji językowych, w tym wersję z polskim dubbingiem czy polskimi napisami. Niestety tak kolorowo nie jest w przypadku odcinków serialowych. Jeżeli zależy Wam na polskiej wersji, możecie liczyć wyłącznie na polski dubbing. Osobiście nie stanowiło to dla mnie problemu. Uwielbiam oglądać bajki z polskim dubbingiem.

Czy warto sięgnąć po wydanie DVD Młodzi Tytani: Akcja! Film? Z całą pewnością! Animacja prezentuje się całkiem dobrze i miło dla odmiany obejrzeć animowaną produkcję DC, która zrywa z całą otoczką powagi, zapewniając specyficzny humor towarzyszący przy każdym ułamku sekundy. Dodatkowo warto mieć na uwadze ilość dodatków zaserwowanych przez Galapagos, które w przypadku tej animacji robią wrażenie. Nie każdego dnia do filmu dostajemy animowane storyboardy lub odcinki z animacji.

Dziękujemy serwisowi Galapagos za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!