Nereus

Nereus zadebiutował w “Aquaman vol.7 #19” wydanego w 2013 roku. Twórcami postaci są Geoff Johns oraz Paul Pelletier.

Historia Nereusa

Nereus jest królem podwodnego królestwa Xebel, jednego z 7 odłamów Atlantydy. Xebel i Atlantyda nie żyją w przyjaznych relacjach. Od wielu lat prowadzą wojenną drogę ze zwycięskim naciskiem na Atlantydę. Konsekwencją licznych przegranych bitew przez Xebel było zamknięcie ich w fizycznej barierze. Mera, ze względu na świetnie opanowaną hydrokinezę, była jedyną, która mogła bez problemu przekroczyć ją.

Nereus nie był królem od samego początku. Jego historia zaczyna się od momentu piastowania stanowiska głównodowodzącego armią Xebel. Sięgnięcie po koronę miało zapewnić mu obiecane małżeństwo z księżniczką Merą. Do ślubu jednak nigdy nie doszło. Mera otrzymała specjalną misję – zamordowanie króla Atlantydy. Została wybrana ze względu na wysoki poziom opanowania hydrokinezy. Mera opuściła rodowe królestwo i już nigdy nie wróciła. Po kilku latach zmarł król Ryus, a rządy po nim objął Nereus z racji obiecanego ożenku z Merą.

Mera powróciła po kilku latach. Niestety niosąc same złe wieści. Pierwszą z nich był zwiastun nadejścia niebezpiecznego przeciwnika. Druga dotyczyła niewypełnienia jej misji. Co gorsza, Mera pokochała Aquamana. Wywołało to ogromną złość u Nereusa, który podjął próby uśmiercenia Mery. Czyn ten jednak został zaniechany przez przeciwnika, przed którym ostrzegała ukochana Aquamana. Sytuacja została załagodzona przez Aquaman. Jednak para nie była dłużej mile widziana w Xebel. Nereus wraz ze swoją armią przepędzili ich.

Po kilku miesiącach konflikty zbrojenie przybrały na sile. Aquaman sprzymierzył się z Trench i wspólnie najechali Atlantydę. Celem było zgładzenie Pierwszego Króla oraz przegnanie wojowników z Xebel. Atlan skierował Nereusa do poszukiwania zaginionych królestw Atlantydy. Do realizacji tego celu Nereus zaprosił Ocean Mastera.

Umiejętności Nereusa

Nereus jest jednym z najbardziej uzdolnionych militarnie mieszkańców Xebel. Wykazuje się ogromną siłą oraz wytrzymałością. Bez najmniejszego problemu dobrze funkcjonuje pod wodą. Dodatkowo Nereus potrafi posługiwać się hydrokinezą.