Eric Morden (Mr. Nobody)

Eric Morden (Mr. Nobody) po raz pierwszy pojawił się jako Mr. Morden w „Doom Patrol #86” z 1964r. Pod właściwym pseudonimem postać zadebiutowała w „Doom Patrol vol.2 #26” z 1989r. Twórcami postaci są Arnold Drake, Bruno Premiani, Grant Morrison, Richard Case i John Nyberg. Duża ilość twórców spowodowana jest krótkim przedstawienie postaci w 1964r, aby dopiero po 25 latach doczekał się rozwinięcia. W aktualniejszych historiach Mr.Nobody każe nazywać siebie Mr.Somebody.

Historia Mr. Nobody

Eric Morden po raz pierwszy spotykamy w komiksie „Doom Patrol #86”, w którym zadebiutował pod pseudonimem Mr. Morden. Postać jest jednym z członków ugrupowania Brotherhood of Evil. Mordena poznajemy w pełnej okazałości akcji, bowiem wykrada jednego z robotów zaprojektowanego przez Chiefa.

Po krótkim debiucie Mr. Morden znika na kilka ładnych lat. Postać powraca za sprawą Granta Morrisona w „Doom Patrol vol.2 #26”. Okazuje się, że za zniknięciem Erica stoi The Brain oraz Monsieur Mallah, którzy obiecali zabić Erica jeśli ten powróci. Mężczyzna ukrył się oraz został poddany niebezpiecznych eksperymentom przez byłych nazistowskich naukowców. Seria eksperymentów zniekształciła ciało Erica pozbawiając go człowieczeństwa i zdrowia psychicznego. W zamian Eric otrzymał niemalże boskie moce, dzięki którym jest w stanie kreować rzeczywistość, przenosić się w czasie i przestrzeni, a nawet kontrolować ludzi. Wraz z otrzymaniem mocy, Eric przybiera pseudonim Mr. Nobody.

Eksperyment przyczyniły się do rozwinięcia pełnego potencjału możliwości Mr Nobody. Szalony naukowiec (był nim przed transformacją) rekrutował kilka przestępców tworząc wraz z nimi Brotherhood of Dada. Grupa przestępców wykradła niebezpieczny malunek, dzięki któremu byli w stanie pochłonąć kilka ważnych miast świata, jak i superbohaterów (oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli Doom Patrol). Wszystko szło po myśli Brotherhood of Dada. Do czasu.

Broń lekko wymknęła się przestępcom z rąk, uwalniając piątego jeźdźca apokalipsy. Kryminaliści zostali zmuszeni do współpracy z Doom Patrol, aby powstrzymać większe zagrożenie. Sytuację wykorzystała Crazy Jane, której nie tylko udało się powstrzymać jeźdźca, ale przy okazji uwolnić pochłonięta miasta i bohaterów, jak i uwięzić przestępców.

Mr. Nobody prezydentem?

Jak mogliśmy się spodziewać, Mr. Nobody nie bytował wiecznie uwięziony w obrazie. Udało mu się zbiec dzięki 4 nowym członkom jego ugrupowania. Następnie Mr. Nobody wykorzystał kolejny cud technologiczny, aby dzięki niemu wyrównać swoją kampanię i objąć stołek prezydenta USA. Na ten obrót sytuacji nie mógł pozwolić rząd, dlatego wynajęli Johna Dandy’ego. Udało mu się zabić kilku członków Brotherhood od Dada, jak i skutecznie unieszkodliwić Mr. Nobody. Na moment Mr. Nobody powraca do człowieczej formy. Chwilę wykorzystuje Dandy, który silnie rani przeciwnika. Z pomocą spieszy Robotman, który stara się zamieścić Mr.Nobody w obrazie. Malunek jeden doznał szkód w ramach toczonej akcji, przez co Cliffowi nie uda się osiągnąć oczekiwanego efektu. Mr. Nobody ginie obok Robotmana, rozpływając się w powietrzu.

Z czerni w biel?

Mr.Nobody powraca po pewnym czasie, dokonując pewnej metamorfozy. Tym razem jego ciało nie jest koloru czarnego, lecz białego. Zmianie ulega również pseudonim postaci, każąc na siebie wołać Mr. Somebody. Przestępcza z nowym pseudonimem przejmuje ciało milionera, a następnie udaje mu się zaszkodzić Danny The Street (tworząc tym samym Danny the Brick) jak i utworzyć nową formację drużyny.

Umiejętności Mr. Nobody

Mr. Nobody posiada niemalże boskie moce, dzięki którym jest w stanie kreować rzeczywistość, przenosić się w czasie i przestrzeni, a nawet kontrolować ludzi. Eric musiał jednak zapłacić własnym człowieczeństwem oraz psychiką.