Rita Farr (Elasti-Girl)

Rita Farr, znana jako Elasti-Girl (również Elasti-Woman) zadebiutowałą w „My Greatest Adventure #80” z 1963r. Twórcami postaci są Arnolr Drake i Bruno Premiani

Historia Rity Farr

Ritę poznajemy jako dobrze prosperującą Hollywoodzką aktorkę, która wcześniej była złotą olimpijką w pływaniu. Kariera jednak zakończyła się momentalnie. Powodem była styczność Rity z wulkanicznymi gazami, które wpłynęły na jej ciało. Ritta stałą się posiadaczką niesamowitych mocy, dzięki którym jest w stanie dowolnie rozciągnąć bądź skurczyć jedną kończynę na raz. Nim jednak Rita opanowała moce, miała drastyczny problem z kontrolowaniem rozmiaru i momentu zmian ciała. Problemy zakończyły jej aktorską karierę. Na całe szczęście (powiedzmy) Rita spotkała Dr. Nilesa Cauldera, który zaproponował jej dołączenie do Doom Patrol oraz opanowanie nabytych mocy. Rita poznała tam miłość swojego życia. Mowa rzecz jasna o Steve Daytonie znanym jako Mento. „Owocem miłości” był zaadoptowany przez nich Gar Logan znany jako Beast Boy. Po drastycznej sytuacji jaka spotkała Doom Patrol, postać Rity uchodziła za martwą i była nieobecna do czasu Infinite Crisis.

Dalsze losy Rity

Rita, podobnie jak pozostali członkowie Doom Patorl, powracają za sprawą Infinite Crisis. Powracający bohaterowie nie mają jednak wiedzy o ich poprzednim żywocie. Pełna pamięć powraca podczas przełamania przez Superboy-Prime Phantome Zone. W tym momencie wszyscy odzyskują pamięć. Dalej Rita stacza czoła Gignacie podczas obrony Metorpolis.

Ciekawych informacji na temat wskrzeszenia Rity dowiedzieliśmy się w historii zwanej „One Year Later”. Za wskrzeszeniem Rity stoi The Chief, który wykorzystał jeden z ocalałych kawałków czaszki Rity, by wykorzystać jej zdolności i zregenerować całe ciało. Rita czułą się na tyle wdzięczna szefowi, że nigdy nie kwestionowała jego poleceń. Podobnie pozostali członkowie Doom Patrol. Haczyk w tym wszystkim widział Robin, który był przekonany, że za posłuszeństwem stoi wypranie mózgu członkom ugrupowania. Pod koniec historii dowiadujemy się, że Chief podczas odrodzenia Rity wyeliminował wszystkie słabości kobiety, w tym pozbawiając ją podstawowych narządów, przez co Rita utraciła swoje człowieczeństwo. Poskutkowało to tym, że Rita każdego ranka budzi się jako maź, tracąc przez sen kontrolę nad swoim ciałem.

Umiejętności Rity

Rita na skutek wypadku otrzymała możliwość manipulowania wielkością i długością kończyn swojego ciała. Początkowo umiejętność umożliwiała manipulowanie wyłącznie jedną kończyną w danym czasie.