Serial “Lucyfer”

Serial oparty na komiksie “Lucyfer” od Vertigo (dawny imprint DC Comics). Produkcja opowiada o losach władcy piekieł, który porzucił swoje królestwo i wiedzie wesołe życie na ziemi. Pierwsze trzy sezony zostały wyprudukowane przez stację FOX. Po 3 sezonach zapadła decyzja o zakończeniu serialu. Sprawę w swoje ręce wzięli fani, którzy stosowali liczne prośby o wznowienie produkcji m.in. do stacji Netflix. Tak też się stało. Produkcja została przejęta przez Netflix i wydłużona o dwa kolejne sezony.

Lucyfer – Sezon 1

Lucyfer był władcą piekieł. Porzucił jednak swoje królestwo i udał się na ziemię, gdzie wraz z Maze prowadzą bardzo atrakcyjne życie towarzyskie. Dawny władca piekieł spotyka detektyw Decker. Kobieta przykuwa uwagę diabełka. Powodem jest jej odporność na moce Lucyfera. Z biegiem czasu okazuje się, że wpływ obecności Decker na życie Lucyfera jest znacznie większy.

Na ziemi pojawi się Amenadiel, brat Lucyfera. Amenadiel “prowadził” piekielne podziemie pod nieobecność Lucyfera na rozkaz ich ojca. Anioł jednak nie chce wieść takiego losu. Przybywa na ziemię, aby przekonać Lucyfera do zmiany zdania. W tym celu posuwa się do różnych intryg w nadziei, że przyniosą oczekiwany rezultat.

Decker nie jest jedyną przyjaciółką Lucyfera. Przez sezon przewijają się różne persony. Jedną z nich jest Linda Martin znana w serialu jako terapeutka głównego bohatera. Lina pomaga Lucyferowi w szukaniu odpowiedzi na egzystencjalne pytania.

Lucyfer – Sezon 2

W świecie bohatera pojawia się nowa postać z półświatka boskiego – jest nim matka Lucyfera, która w finale poprzedniego sezonu zbiegła z piekła. Matka głównego bohatera chce powrócić do nieba. W tym celu knuje liczne intrygi przeciwko swoim synom. Kluczowym elementem strategii będzie pewna broń, która wpada w ręce śmiertelników.

Rozszerza się obsada wśród funkcjonariuszy policji. Jest nią Ella Lopez czyli specjalista do spraw badania miejsc zbrodni (damski odpowiednik Barry’ego Allena). Ella bardzo szybko łapie wspólny język zarówno z Lucyferem, jak i Decker.

W 2 sezonie nawiązuje się przyjacielska więź pomiędzy detektyw Decker a Mazikeen. Demonica, po udanym wypadzie przyjacielskim na drinka, wprowadza się do detektyw. Dodatkowo Mazikeen zrywa bliską więź z Lucyferem i postanawia znaleźć nowy cel w życiu. Jaki? Dowiecie się o tym sięgając po 2 sezon!

Lucyfer – Sezon 3

W 3 sezonie pojawia się nowa postać, która namiesza w życiu głównego bohatera. Jest nim Grzesznik za cel obierający Lucyfera. Już na samym początku porywa władcę piekieł i zostawia go samotnego na środku pustyni. Niepozorne porwanie doprowadza do zaniku diabelnych mocy wraz z powrotem skrzydeł.

Powiększa się ekipa na posterunki policyjnym. Jest nim kapitan Pierce grany przez Toma Wellinga. Nie mylicie się jeżeli podejrzewacie, że za postacią Kapitana kryje się kolejna postać z półświatka Biblijnego. Kim on jest? Nie będę spoilerował, dowiecie się tego sięgając po serial.

W 3 sezonie przygód Diabełka nie zabrakło miejsca na powrót “starych” postaci. Jest nią Charlotte Richards. Spokojnie, w skórze prawniczki kryję się Charlotte we własnej osobie. Wątek matki Lucyfera został na dobre zakończony w poprzednim sezonie. Charlotte jest zaniepokojona, że nie pamięta kawałka swojego życia. Przed oczami ma tylko tortury piekielne. Zdezorientowana prawniczka próbuje odkryć tajemnicę kryjącą się za długa nieobecnością.

Kolejny sezon niestety kuleje jeżeli chodzi o wątek Mazikeen. Rola demonicy ogranicza się wyłącznie do grania zazdrosnej w relacji miłosnej jaka utworzyła się pomiędzy bratem Lucyfera a terapeutką.

Lucyfer – sezon 4

Od 4 sezonu zachodzą poważne zmiany. “Lucyfer” trafia w ręce Netflix, co ma znaczący wpływ na stylistykę serialu. Tematyka jest znacznie mroczniejsza, całość mocno koncentruje się na demonicznej stronie głównego bohatera, skraca się również liczba poruszanych wątków.

Detektyw Decker jest zszokowana poznaniem prawdziwej strony jej przyjaciela. Potajemnie nawiązuje współpracę z przedstawicielem Watykanu, której celem jest odesłanie Lucyfera do piekła. Niecne knowania Decker szybko wychodzą na jaw. Sama detektyw jest jednak zdezorientowana. Przed oczami ma dobrą stronę Lucyfera. Czy detektyw nawróci się i ocali Lucyfera przed wysłannikami Watykanu?

Nowy sezon, nowe twarze. Jest nią Ewa, pierwsza kobieta na świecie. Skuszona kobieta przed Diabła u zarania dziejów miesza w życiu głównego bohatera. Nawiązuje się między nimi nić miłości, która może okazać się zgubna dla losów Lucyfera oraz świata.

Producenci skupili się na dalszym rozwijaniu miłosnej relacji pomiędzy bratem Lucyfera a psycholog. Nadchodzące niebzieńskie dziecko sprowadza nie lada zagrożenia na świat śmiertelników. Zza światów przybywają posłańcy, którzy chcą odebrać cud. Czy bohaterom uda się ochronić dziecko Amenadiela?

Historia Lucyfera będzie kontynuowana w 5 sezonie. Niestety nie znamy przybliżonej daty premiery.

“Lucyfer” dostępny jest na platformie Netflix.