Serial “Batwoman”

Serial od stacji The CW opowiadający o przygodach Kate Kane, znanej światu jako kuzynka Bruce Wayne’a, a bardziej wtajemniczonym jako Batwoman. Produkcja obecnie posiada tylko 1 sezon liczący 20 odcinków. Już teraz stacja wydała zamówienie na kolejny sezon. Odcinki udostępniane są na platformie HBO GO dzień po światowej premierze.

Batwoman – Sezon 1

Bruce Wayne zaginął. Nikt nie wiem co się stało. W Gotham nie działają mściciele, co skutecznie zachęca przestępców do rozwijania karier. Do miasta powraca Kate Kane, która trafia do jaskini Batmana. Bardzo szybko poczuwa się do przejęcia brzemienia kuzyna. Dokonuje kilkunastu modyfikacji w jego stroju i zaczyna działać w Gotham jako Batwoman.

W Gotham nie brakuje osób chętnych do działania w imię dobra. Wyszczególnić możemy Luke Fox’a, syna zamordowanego Luciusa, który wspiera Kate podczas jej starań. Do miasta przybywa również Julia Pennyworth, córka nieżyjącego Alfreda. Kobieta bardzo szybko nawiązuje przyjacielską więź ze wcześniejszą dwójką, dołączając do ekipy. Miasto może liczyć na pomoc Crows Private Security kierowanego przez Jacoba Kane’a, ojca Kate. Jacob kieruje się jednak nieco odmiennymi poglądami niż jego córka, co prowadzi do licznych zatarć pomiędzy Batwoman a organizacją.

Gotham to prawdziwa wylęgarnia przestępców i szaleńców. Tamtejsi mieszkańcy na pewno przyzwyczaili się do tego. W serialu nie jest inaczej. Kate na swojej drodze będzie musiała stawić czoła wielu z nich. Największe zagrożenie stanowi jednak Alice, siostra Kate, która za dziecka zaginęła. Alice ma pretensje do rodziny, że ta ją porzuciła i nie starała się odnaleźć. Alice została wychowana przez Mouse oraz jego ojca. Wychowanie jest naciąganym słowem ponieważ te doświadczenia uczyniły ją jedną z najniebezpieczniejszych osób w Gotham. Alice wielokrotnie będzie spiskować przeciwko Batwoman, aby ukrócić jej życie. Jazda po całości zaczyna się w momencie pojawiania Tommy Elliot znany jako Hush. Obydwoje nawiązują współpracę korzystną dla obu stron. Jakie będą jej efekty? Czy życie Batwoman jest zagrożone?

Batwoman – Sezon 2

Kate zaginęła podczas katastrofy lotnicznej. Na miejscu wypadku brakuje jej ciała. Czy Kat umarła, spłonęła, zaginęła? Czy ktoś stoi za jej wypadkiem? Nim się tego dowiemy, poznamy losy nowej bohaterki działajacej jako Batwoman – Ryan, czarnoskóra kobieta, która znalazła strój Nietoperzeczy i postanowiła działać w imię dobra.

Ryan bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowej roli. Z czasem poznajemy jej motywy, a przyjaciele Batwoman z ostrożnością przyjmują ją do swojej paczki.

W Gotham pojawiają się dwie grupy mieszające w spokoju na przedmieściach Gotham. Jedną z nich jest Safaja, wprowadzona w poprzednim sezonie. Drugim jest Czarna Maska. Czy któraś ze stron mieszała palce w katastrofie lotniczej? Tego dowiemy się ze starań Ryan i paczki, oraz Alice, która w trakcie sezonu realizuje własne cele (w tym miłosne).

“Batwoman” dostępna jest na HBO GO.