Najlepsi przyjaciele w DC Comics

Przez lata wytworzyło się od groma i ciut ciut więzi przyjacielskich w DC, które zapadły w głowach fanów. Przyjaciele i przyjaciółki, które mimo trudnych momentów, przetrwały próbę czasu. W poniższej liście przytaczam najpopularniejsze z nich.

Red Hood i Arsenal

Dwójka dawnych pomocników Batmana i Green Arrowa związała się ze sobą na dobre i na złe. Dość dynamiczny i burzliwy duet biorąc pod uwagę ich przeszłość oraz fakt, że nie wahają się przekroczyć pewniej granicy. Seria Red Hood and the Outlaws” najlepiej obrazuje przyjaźń Jasona i Roy’a. Jason bardzo długo nie mógł się pogodzić po śmierci przyjaciela, która nastała w trakcie DC Rebirth

Oliver Queen i Hal Jordan

Stare byki, których przyjaźń w latach 60-80 stanowiła wzór do naśladowania. Nierozerwalny duet, który wiele ze sobą przeszedł. Bardzo słynna jest seria o ich wspólnych przygodach autorstwa Dennisa O’neila, kiedy podróżowali przez świat czyniąc po drodze wiele dobrego. Część historii ukazała się w polskiej wersji językowej za sprawą Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics“Włóczęga bohaterów”.

Blue Bettle i Booster Gold

Przyjaźń Cartera z Kordem zaczęła się za czasów uczestnictwa w misjach JLA i JLI. Od tego czasu męska przyjaźń niejednokrotnie przetrwała dosłowną próbę czasu. Jedną z ostatnich wizualizacji relacji mężczyzn było wydanie “Kryzys Bohaterów”, który ukazał się w polskiej wersji językowej. Warto jednak wspomnieć o dość wzruszającym momencie w serii “Injustice 2” przedstawiającym smutne pożegnanie jednego z nich. Prawdziwy wyciskacz łez

Robin i Superboy

Kto by pomyślał, że synowie najpopularniejszych bohaterów DC pójdą w ślady ojców. Damian i Jon prezentuję bardzo odmienne charaktery, co nie stanęło na przeszkodzie, żeby narodziła się prawdziwa przyjaźń. Koniecznie sięgnijcie po serię “Super Sons” wydanej za czasów DC Rebirth, która obrazuje wspólne przygody chłopców. Seria została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników. Wielka szkoda, że Egmont nie podjął się wydania komiksu.

Batgirl i Black Canary

Obecnie przyjaźń Barbary i Dinah została zapomniana przez twórców lecz czytelnicy pamiętają, że lata temu kobiety stanowiły nierozerwalny duet. Dowodem na to jest początek Ptaków Nocy, kiedy Black Canary i Oracle były przez krótki czas jedynymi członkiniami ekipy. Polecam komis “Ptaki Nocy: Tajemnice i morderstwa”, która obrazuje przytoczony przeze mnie wątek. Komiks ukazał się w polskiej wersji językowej.

Harley Quinn i Poison Ivy

Czytelnicy głównie kojarzą obydwie bohaterki jako partnerki z naciskiem na miłosną relację lecz pamiętajmy, że status ten nie był wieczny. Scenarzyści od kilku lat zrezygnowali z tej relacji na rzecz przyjaźni, która przetrwała niejedną trudną chwilę. Relacja Harley i Poison była inspiracją dla animowanego serialu Harley Quinn.

Nightwing i Flash

Dick i Wally bardzo szybko złapali wspólny język. Stoczone bitwy za czasów Nastoletnich Tytanów umocniły relację chłopców, co z czasem przekuło się w prawdziwą przyjaźń. Więź przetrwała nawet wymazanie Wally’ego z uniwersum. Dick bez najmniejszego problemu ciepło przyjął Wally’ego, kiedy ten powrócił po latach nie obecności. Ciężko przytoczyć mi najlepszy tytuł przed New52, dlatego polecę serię Titans za czasów DC Rebirt (graficznie cud, miód i orzeszki). Tytuł bardzo dobrze zobrazował więź Dicka i Wally’ego nim scenarzyści scenarzyści rozbili grupę krzywdząc większość z nich.

Batman i Superman

Przyjaźń Bruce’a z Clarkiem trwa od wielu lat, praktycznie od samego początku. Wielokrotnie zachodziły między nimi mniejsze lub większe spięcia ale relacja przetrwała do dziś. Nie trzeba tutaj przytaczać żadnej pozycji, która zobrazowałaby ich relację ponieważ mógłbym rzucać tytułami do białego rana.