Dziwne konstrukcje zielonych latarni

Wyobraźnia nie zna granic, a właśnie ona jest źródłem konstrukcji powstających za pomocą zielonych pierścieni i pozostałych kolorów. Czy zastanawialiście się jakie są najdziwniejsze konstrukcje, które powstały przez powierników pierścieni mocy?

Gigantyczna butelka

Codziennie słyszy się o wypadkach samochodowych pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce w „Green Lantern #173” z 1984r, kiedy pijany kierowca rozbijał się pojazdem po zatłoczonych ulicach. Nie umknęło to uwadze Hala Jordana patrolującego w tym czasie miasto. Hal uratował sytuację, a kierowcę ukarał umieszczając go w gigantycznej butelce do czasu pojawienia się policji.

Placek z bitą śmietaną

Kto z Was nie kocha słodyczy? Prawdziwym łakomczuchem musi być Black Hand. Złoczyńca słynie z tego, że potrafi wchłonąć energię zielonej latarni i wykorzystać ją do własnych celów. Dowodem na to jest sytuacja z „Green Lantern #205” (z 1986), kiedy Black Hand skradł trochę mocy i zaatakował dwójkę przedstawicieli Zielonych Latarni konstruując placek z bitą śmietaną!

Tabletka przeciwbólowa

Migreny potrafią zepsuć nawet najlepszy dzień w życiu. Złotym środkiem na to jest tabletka przeciwbólowa. Z podobnego założenia wyszedł Hal Jordan, który stworzył bardzo silną tabletkę, dzięki której był w stanie uwolnić się z pola energetycznego. Miało to miejsce w „Green Lantern #69” z 1969r.

Godzilla

Hal Jordan stworzył gigantyczną Godzillę, która posłużyła mu do walki przeciwko…Hulkowi! Sytuacja miała miejsce w „Unlimited Access #1” czyli pozycji będącej crossoverem bohaterów DC i Marvela. Komiks trafił do sprzedaży w 1997r.

Amor miłości

Kyle słynie z pokaźnej ilości ogromnych konstruktów przeznaczonych do różnych celów. Wyróżniającym się na ich tle jest amor miłości. Kyle przeżywał ciężkie chwile po rozstaniu z Troią. Cierpienie urosło na sile, kiedy była dziewczyna zaczęła spotykać się z Roy’em Harperem. Kyle śledził ich. Podczas jednej z randek doszło do ataku ze strony nazistów. Latarnik nie był temu obojętny. Powstrzymał napastnika, a po walce stworzył amora, który dokończył sprawę.

Kołyska dla dzieci

Kyle zawsze służył pomocą. Jednak prosząc go o nią warto być z nim w dobrych relacjach. Ewidentnie nie przemyślał tego Roy, który poprosił kolegę z drużyny o podwózkę. Umawianie się z byłą Kyle’a sprawiło, że latarnik stworzył dość kompromitujący pojazd, którym dowiózł Arsenala do celu. Grunt, że dojechał.

Mini bar

Pierścienie mocy nie tylko służą do walki czy ratowania życia. Przede wszystkim są artefaktami, dzięki którym można się odprężyć. Hal stworzył mini bar, kiedy jego przyjaciel Barry potrzebował pogadać po męsku w cztery oczy. Sytuacja miała miejsce w „Flash #24”.

Restauracja i kelnerka

Skoro mowa o mini barach to trzeba dodać, że powyższy pomysł jest niczym w porównaniu do restauracji stworzonej przez Kyle’a, który czuł się osamotniony. Kyle stworzył nie tylko bar i obsługującą go kelnerkę ale również cała zastawę wraz z jedzeniem. Można?

Coś specjalnego dla Batmana…

Obrazek mówi sam za siebie 🙂 Coś na pożegnanie od Guy’a Gardnera do Batmana. Miało to miejsce w „Green Lantern Corps: Recharge #1” z 2005r.

Listę pomogły stworzyć TOP-ki opublikowane przez redaktorów serwisu cbr.com