Frost King (Edwald Olafsson)

Frost King zadebiutował w „Justice League – Endless Winter #1” z 2020r. Twórcami postaci są Andy Lanning, Rom Marz i Howard Porter.

Kim jest Frost King?

Frost King znany jest światu jako główne zagrożenie, które sprowadziło globalne ochłodzenie w trakcie eventu „Endless Winter”. Nie jest to jednak nowe zagrożenie ponieważ Lodowy Król znany jest światu sprzed setek laty. Mierzyli się z nim dawni bohaterowie, którzy uformowali się w nieoficjalną Ligę, przez wielu określaną jako „wikingowy odpowiednik”.

Historia Frost Kinga zaczyna się jednak dużo wcześniej. Musimy cofnąć się do 10 wieku w okolice Greenlandii. W jednej z wiosek wikingów żył sobie Edwald Olafsson. Uznany wojownik z rodziną u boku. Jako jedyny ze swojej wioski opanował Kriokineze czyli zdolność kontrolowania śniegu. Mieszkańcy wioski dowiedzieli się o jego umiejętnościach, kiedy uratował syna przed niedźwiedziem. Od czego czasu Edwald coraz częściej praktykował moce. Niestety nie miał nikogo, kto pomógłby mu je zrozumieć lub opanować. Z czasem zaczął tracić kontrolę nad mocami, a raczej nad sobą. Wzbudzało to strach w pozostałych mieszkańcach, którzy postanowili uporać się z problemem. Zaatakowali Edwalda i jego rodzinę. Jedna ze strzał ugodziła jego syna w pierś, pozbawiając go życia na miejscu. Edwald wpadł w szał i spowodował niekontrolowany wybuch w wiosce.

Zagrożenie rosło z każdą minutą. Zebrani bohaterowie ewakuowali ocalałych mieszkańców wioski. Black Adam wziął na siebie zapewnienie kilku dodatkowych minut ku rozproszeniu Frost Kinga. Odnalazł najbliższych Edwalda i postawił ich na jego drodze. Hippolyta i Viking Price uznali, że był to skrajnie nieodpowiedzialny pomysł. Pognali do Frost Kinga, żeby uratować jego rodzinę. Na miejscu okazało się, że w Edwaldzie kryje się cząstka człowieczeństwa. Przemówiły przez niego emocje. Niestety został zaatakowany przez Black Adama i wywiązała się walka. W trakcie starcia powstała szczelina, do której wpadła jego rodzia.

Aktualne dzieje Frost Kinga


Lodowy Król został uwięziony. Pech chciał, że jego więzienie ulokowało się pod dawną Fortecą Samotności Supermana. Część kryptońskiej technologii przedostała się do więzienia Lodowego Króla i podniosła jego moce. Edwald zdołał się uwolnić dzięki naukowcom, którzy badali ziemię po dawnej Fortecy Supermana. Lodowy Król jest pełny nienawiści do dawnych bohaterów, którzy uwięzili go po wieki. Nienawiść przejmuje nad nim kontrolę i daje poczuć światu jego kipiącą złość. Sprowadza globalne oziębienie oraz uwalnia armię swoich lodowych stworków. Liga jest bezsilna wobec ogromu jego mocy.

Frost King prowadzi zmasowany atak kierując swoje siły ku Atlantydzie, Themyscirze oraz kryjówce JL. Cały czas nie bierze osobiście udziału w walkach. Korzysta z lodowego awataru, który prowadzi lodowe stwory. W tym czasie Frost King poszukuje bloku lodu, w którym zamrożona jest trójka tajemniczych ludzi. Znalezisko z pozostałości Fortecy Samotności (miejsca, w którym więziony był Edwald), znajduje się obecnie w Gotham.

Moce Frost Kinga

Edwald posiada zdolność kriokinezy. Moce wpłynęły na jego wygląd czyniąc go lodowym monstrum cechującym się większą siłą oraz odpornością.