Vengeance – Córka Bane’a

Vengeance, inaczej nazywana córką Bane’a, zadebiutowała w „The Joker #2”. Twórcami postaci są James Tynion IV i Guillem March.

Kim jest córka Bane’a?

Córka Bane’a jest wynikiem eksperymentów związanych z jadem napakowanego jegomościa. Liderzy Santa Prisca cenią sobie Bane’a do tego stopnia, że zależało im na posiadaniu własnej armii. Wyhodowali Vengeance, od pierwsze uderzenia serca uzależniając ją z substancją. Obecnie nie musi jej zażywać, ale kontakt od narodzin wywarł na niej trwały wpływ w DNA.

Vengeance ściga Jokera za zamordowanie Bane’a. Nie chodzi tu o przywiązanie z „ojcem” czy jakiekolwiek uczucia. Została zaprogramowana w taki sposób. Upust emocji będzie miał miejsce, kiedy spotka swój cel zemsty.

Kobieta poznała swoje losy włamując się do jednej z kryjówek liderów, w której znajdowały się próbka DNA różnych bohaterów. Wśród nich brakowało próbki Batmana. Prócz tego znalazła list Jokera adresowany do niej. W kopercie znajdowało się kilka wskazówek o jej pochodzeniu.

Jakie moce posiada Vengeance?

Duża wytrzymałość, odporność oraz siła. Dodatkowo sprawność fizyczna na wysokim poziomie i obycie z bronią palną (również w sztukach walki). Twórcy zadbali, żeby Vengeance była bardzo zbliżonym żeńskim odpowiednikiem Bane’a.