Trial of the Amazons

Trial of the Amazons #1

Nubia prowadzi zebranie przed przybyciem plemion amazonek. Wspólnie z radczyniami i Hipolytą omawiają wizje ich wyroczni. Próbują przypisać zwierzęce role poszczególnym plamieniom i postacią, bezskutecznie. Chwilę później przybywają dwa plemiona amazonek na zbliżające się zawody mające wyłonić nową czempionkę, która będzie strzec Doom Doorway – plemię Bana-Migdgall i Esquecida, jedno reprezentowane przez Farukę, inne przez Atlantę.

Przed wieczorną kolacją spotykają się osobno przedstawicielki poszczególnych plemion. Nie mogło zabrakną Diany (Wonder Woman) czy Yary Flor. Diana wymieniła mało uprzejme słowa z Faruką, Nubia naciskała na Hipolytę, żeby wyjawiła jej swoje obawy przed nadchodzącymi wydarzeniami. Nubia postanowiła, że na czas zawodów zwiększy ilość chroniących Doom Dorawy – do aktualnej czempionki z Themysciry dołączył po jednej przedstawicielce z każdego plemiona.

Podczas kolacji Nubia przywitała oficjalnie plemiona i wyjaśniła zasady amazońskich prób. W słowa wcięła się Faruka, prowokując Nubię do rozszerzenia nagrody dla wygranej – królowa Themyscira złapała haczyk postanawiając, że zwyciężczyni zostanie nie tylko czempionką, ale i przywódczynią wszystkich plemion amazońskich.

Nubia wraca do swoich komnat po pełnym napięcia wieczoru. W drodze do swojej komnaty dostrzega nieprzytomną Hipolytę, koło niej leżący rozlany kielich. Nubia obawia się, że ktoś mógł zabić Hipolytę odtruwając ją.

Wonder Woman #785

Ranek dnia następnego od zamordowania Hippolyty. Diana rząda, aby każda przebywająca amazonka na Themyscirze poddała się próbie lassa prawdy. Wywołuje to napięcie wśród amazonek, pomysł wetuje Nubia. Diana po ochłonięciu oddała jej lasso. W czasie, kiedy Nubia musiała przemyśleć wybór reprezentantki Themysciry, Donna zadeklarowała się w reprezentowaniu plemienia Bana-Migdgdall, natomiast Yara otrzymała propozycję od Esquecida. Przed pogrzebem Hippolyty doszło do kolejnego morderstwa – zginęły 2 z 3 strażniczek bramy przeznaczenia, za której wydobywały się potężne uderzenia niszczące deski.

Dopiero następnego dnia zostały ogłoszone reprezentantki w zawodach. Themyscire będzie reprezentować Philippus. W ogłoszenie Donny wcięla się Diana, zgłaszają swoją kandydaturę jako niezależną amazonkę zadeklarowaną dla wszystkich plemion zamiast konkretnego.

Trial of the Amazons: Wonder Girl #1

Numer będący ostatnią ostoją przed rozpoczęciem zawodów. Poznajemy przeszłość Yary – w jaki sposób dołączyła do reprezentującego przez nią plemienia oraz kulisy wybrania tam nowej przywódczyni. Pogrzeb Hipolity spowiła smutkiem każdą amazonkę, w tym Yare, która wieczór przed morderstwem porozmawiała z nią o swojej matce należącą wcześniej do Themysciry. Cassie została wybrana do przeprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa Nubi. Za pierwszą podejrzaną obrała Artemis. Ta nie chciała z nią rozmawiać, będąc wręcz oburzoną, że znalazła się w kręgu podejrzanych. Tymczasem z Doorway Doom wydobyła się dziwna, mroczna substancja. Płyn wpierw zamordował strażniczki, następnie powędrował w kierunku kwater amazońskich.

Wonder Woman 786

Wyrocznie wręczają reprezentantką plemion atrybuty, którymi będą posługiwać się w trakcie wyzwań:

  • Yara otrzymała łuk łowczyni
  • Donna otrzymała związane lasso
  • Philippus otrzymała kompas do nawigacji

Diana nie otrzymała od wyroczni atrybutu. Sama wybrała swój miecz do walki ze złem. Reprezentantki stanęły na środku areny do pierwszego wyzwania. W tym momencie zapadło się bole, a wielki kurz zakrył ich zniknięcie. Cztery reprezentantki znalazły się w katakumbach. Tułały się po nich, aż na ich drodze stanęła Echdina – mitologiczna wężowa stwora. Przyjaciółki połączyli siły w walce ze stworzeniem przywołanym wcześniej przez tajemniczego gościa. Wiążąc je lassem, udało im się wrzucić je z powrotem przez Bramę Zagłady – na chwilę otworzoną przez Yare i Philipus. Diana poświęciła się, razem ze stworem przekraczając bramę. Amazonki szybko wyjęły Dianę zza wrót. Kilka sekund wystarczyło, aby Diana straciła świadomość. Osłabiło ją na tyle, że jako jedyna została w katakumbach, kiedy sufit zaczął walić się na głowę. Pozostałe uciekły. Amazonki nie wierzą, żeby Diana zginęła pod gruzami. Teraz kierują się do pozostałych Amazonek, aby powiadomić ich o intrydze Chaosu w wydarzeniach na wyspie.

Trial of the Amazons: Wonder Girl #2

Cassie oznajmia Nubii wyniki swojego śledztwa. Opowiada je krok po kroku aż dochodzi do punktu kulminacyjnego. Cassie ujawnia amazonkom, że to Artemis zamordowała Hippolytę dolewając truciznę do jej wina. Artemis potwierdza zarzuty w swoim kierunku, nie ujawniając powodów. Artemis zostaje schwytana, a chwilę później pałac zapada się. Za Wrót Zagłady emanuje energia, która wywołała trzęsienie ziemi na całej wyspie.

Trial of the Amazons #2

Rozgorzało starcie amazonek z armią prowadzoną przez Chaos. Siły ciemności przypierają zjednoczone siły wojowniczek do muru. Poprawę sytuację, nie skrajnie, daje wojowniczką dostęp do ukrytej zbrojowni. Leży ona blisko celi Artemis, która zostaje uwolniona przez Cassie. Amazonki, lepiej wyposażone, z Artemis u boku, odpierają siły wroga pod Wrota Zagłady. Pod nimi Faruka i Atalanta zaczynają pieczętującą inkantację. Chaos zostaje wchłonięty przez wrota. Atalanta poświęca siebie, żeby zapieczętować wroga.

Koniec walk, sukces w bitwie, zostaje przypieczętowany symboliczną kolacją. Bez przytaczania monologu Nubi, siostry doceniają jej wkład w walkę i wybierają ją na królową wszystkich amazonek omijając tym samym odwlekane zmagania reprezentantek plemion. Na chwilę przed kolacją Diana zabrała Yarę do sekretnego pokoju – zniszczyła jej diadem na głowie, po chwili wręczając nowy i symbolicznie mianując ją na pełnoprawną amazonkę wszystkich plemion, przypisując jej przydomek „Wonder Girl” (Yara oburzyła się, żartobliwie, na frazę „Girl”).