The War for Earth-3

Wydarzenie potencjalnie małego kalibru przedstawiającego inwazję Waller na Ziemie-3. Naczelniczka rozszerza swój skład, który pomoże jej w starciu z Rickiem Flagiem. Czy na tym poprzestanie?

The War For Earth-3 #1 – Część 1

Ultraman i Power Ring rozkoszują się władzą na Ziemi-3. No dobra, przesadziłem. Power Ring rozkoszuje się, ponieważ Ultraman jest znudzony usługiwaniem mu. Zabija wszystkich dookoła i odlatuje na kosmiczną bazę. Za nim Power Ring. Ultraman wkurza się widząc na monitoringu Owlmana w miłosnych rozkoszach Donny. Natychmiast im przerwy. W tym czasie na Ziemie-3 przybywa Waller ze swoją drużyną. Interweniuje Power Ring. Zielona Latarnia zostaje pokonany przez Death Hand (na usługach Waller).

Ultraman jest bliski zabicia Owlmana. Na jego emocjach gra Donna. Waller jakimś cudem ma dostęp do monitoringu Ligi. Prowokuje Owlmana do działania. Idzie mu całkiem nieźle, nawet w starciu z Black Siren. Owlman zostaje pokonany i schwytany przez Superboya. Dwójka członków na uwięzi Waller skłania Ultramana i Donę, żeby osobiście się z nimi rozprawić. Walka jest zacięta, krew się leje. Emocje dopiero ostudza Waller, która ma propozycję dla Ultramana. Nie chce odbierać mu władzy, tylko ją rozszerzyć. Liga Ultramana dołącza do Waller. Po co?

A no to po to, żeby rozprawić się z drużyną Ricka Flaga. Oni w tym czasie walczyli z Clayface’m. Walka nie poszła po ich myśli. Ba. Flag stracił Zoda i Cheetach, kiedy próbował wessać do Strefy Widmo Clayface’a. Glinę udało się pokonać dopiero z aktywacją mocy u dr. Rodriguez – piaszczysta moc. Po skończonej walce, chwilę później, pojawia się Waller w nowym składzie: Superboy, Death Hand, Ultraman, Power Ring i Owlman (za którego robi Talon, zabójca połamał kręgosłup Owlmanowi chwilę wcześniej).

Suicide Squad #13 – Część 2

Rozpoczyna się walka drużyny Flaga z oddziałem Waller. Flag nie radzi sobie przeciwko nowej sile. Ultraman rozbija piaskowe siły Rodriguez, reszta składu zmusza drużynę Flaga od odwrotu. Flag i Bloodsport kryją się po sklepach, a Peacemaker z Ambush Manem skaczą po różnych wymiarach. Rodriguez została schwytana przez Waller, więziona jest w tubie laboratoryjnej do czasu aż naczelniczka wymyśli jak ją zabić. Superboy wybudził się z czasu Trigona-666 czyniący z niego Bizarro. Okazało się również, że Owlman żyje – Talon sfingował jego śmierć, następnie więził go w trumnie sprowadzając ze sobą na Ziemie-0.

Peacemaker i Ambush Man przebywają na Ziemi-3. Dotarli do Fortecy Ultrmana. Chcieli z niej czmychnąć projektor Strefy Widmo. Przechodziła im w tym Dona, która najwyraźniej nie dołączyła do Waller przez rzekome uśmiercenie Owlmana – jej miłosnej zabawki. Do szarpanki o projektor dołączył speedster Waller i Black Siren. Johny zabrał projektor, a Black Siren zmiotła Fortecę Ultrmana swoim głosem.

The Flash #780 – część 3

Qucik zakrada się do muzeum Flasha. Niszczy eksponaty i podrabianą bieżnię. O zniszczeniach został poinformowany Wally. W momencik pojawia się na miejscu, dając z kopa Quickowi. Speedster, bez owijania w bawełnę, mówi o współpracy z Waller i konieczności posiadania oryginalnej bieżni. W trakcie rozmowy wibracjami zlokalizował ją. Pędem do niej pobiegł, Wally za nim. Do szarpanki dołączył Mirror Master. Wally niepotrzebnie skupił się na mistrzu luster – okazję wykorzystał Quick wskakując na bieżnię i znikają w czasie. Pytanie, gdzie?

Teen Titans Academy #13 – Część 4

Flag ze swoją drużyną zakradają się do akademii Tytanów. Bloodsport i Mirror Master okradają ich zbrojownię. Zauważa to Roy, który natychmiast wdaje się w szamotę z nimi. Pomagają mu pozostali m.in. Nightwing. W tym samym czasie Wally wżera smaczne żarełko na stołówce. Znikąd pojawia się Flag mając dla niego ofertę. Wally jest „na tak” i miga do zbrojowni, żeby wszystkich uspokoić i przedstawić propozycję Flaga.

Rick naświetlił Tytanom sytuację z Waller, przybywając z prośbą o pomoc. Nightwing i reszta zgadzają się pod warunkiem nie angażowania studentów w walkę. Z Flagiem wyrusza dojrzały skład z wyjątkiem Roya – łucznik będzie pilnował Akademii. Nie jest tak kolorowo, ponieważ na pokładzie wahadłowca pojawiło się kilkoro uczniów – sprytnie ukrytych. Wśród nich jest Emiko.

The War For Earth-3 #2 – Finał

Ultraman sieje spustoszenie w mieście. Oddział Flaga goni za Waller. Harley i Mirror Master wykradają ważne dokumenty, później lustrzany gość z robakiem dają popalić Ultramanowi. W międzyczasie Bloodsport strzela do Waller, dając wcześniej ostrzegawczy strzał w stronę Parkera. Waller ostudza jego zapały odpalając pocisk w głowie Talona.

Flag nie chce iść z Waller na współpracę. Niszczy jedyny projektor strefy widmo. Dopiero Zielonej Latarni udaje się stworzyć projektor skuteczny do pokonania Ultramana. Choć Flag nie chciał iść z Waller na układy, zrobił to Superboy. Pozostała z nim część bohaterów, z który utworzył nowy skład pod rządami Waller – określaną przez naczelniczkę jako odpowiednik Ligi Sprawiedliwości.