Artemis

Artemis zadebiutowała w komiksie „Wonder Woman #90” z 1994 roku. Twórcami postaci są William Messner-Loebs i Mike Deodato.

Kim jest Artemis?

Artemis urodziła się jako członek egipskiego plemienia Amazonki Bana-Mighdall, które wyemigrowało z Grecji do różnych krajów, w końcu osiedlając się w Egipcie. Jej plemię, odłączone od Amazonek Themysciry, żyło bez nieśmiertelności i włączyło do swojej kultury różne boginie. Bana-Mighdall stało się znane z produkcji broni i umiejętności wojennych. Artemis dorastała w trudnych warunkach, a jako nastolatka sprzymierzyła się z Ra’s al Ghul, by później przeciwstawić mu się, ratując swoje plemię przed zniszczeniem przez niego Themysciry. Kiedy Wonder Woman odnalazła miasto Bana-Mighdall, doszło do konfliktu, który zakończył się zniszczeniem miasta przez Hermesa. Ocalałe Amazonki związały się z wiedźmą Circe, która obiecała im nieśmiertelność i dom w zamian za pomoc w Wojnie Bogów i plan przejęcia Themysciry. Artemis, wtedy czternastoletnia, sprzeciwiła się temu planowi. W trakcie ataku na Themyscirę, Circe teleportowała wyspę do wymiaru demonów, gdzie Amazonki spędziły dziesięć lat walcząc o przetrwanie. Po powrocie do realnego świata, Wonder Woman i Artemis, która miała wówczas około dwudziestu lat, nawiązały trudną relację.

Współczesne przygody Artemis

Artemis, Bizarro i Red Hood tworzą zespół, gdzie Artemis rozwija romantyczne uczucie do Jasona i matczyne do Bizarro. Odczuwa niechęć do Wonder Woman, reprezentującej inne plemię Amazonki. Artemis staje się nowym posiadaczem Łuku Ra po pokonaniu swojej przyjaciółki i byłej kochanki Akili. Mimo to decyduje się pozostać z Red Hoodem i Bizarro w Gotham City, przyjmując nazwisko Grace. Zostaje wysłana przez swoje plemię, aby znaleźć Yara Flor, przewidzianą jako przyczynę zniszczenia Amazonek. W „Próbie Amazonek” Artemis zabija królową Hippolytę i zostaje osądzona, ale pomaga innym Amazonkom podczas ataku potworów. Ostatecznie Artemis jest broniona przez Donna Troy i Cassie Sandsmark i powraca do Amazonki, po tym jak okazuje się, że królowa Hippolyta zleciła sobie śmierć, aby osiągnąć boskość i pomóc Amazonkom w przyszłości.

Moce Artemis

Artemis dysponuje szeregiem nadludzkich mocy i umiejętności. Posiada nadludzką siłę, wytrzymałość, szybkość i zręczność, a także jest biegła w różnych formach walki, w tym w posługiwaniu się bronią białą i łukiem. Wykazuje się także zdolnościami taktycznymi i strategicznymi. Dodatkowo, Artemis jest doświadczona w przetrwaniu w trudnych warunkach. W niektórych wersjach, posiada również magiczny topór o specjalnych właściwościach, w tym zdolność do jego przywoływania.