Nightwing #108

Zaskakujący obrót sytuacji w pirackiej historii rozgrywającej się na łamach „Nightwing”. SPOILERY z „Nightwing #108” z tego tygodnia.

Streszczenie komiksu

Nightwing z piracką załogą dotarli do tajnej kryjówki (wręcz tajnego królestwa). Na miejscu czekał na nich Dirk, brat Beatrice. Najpierw zabił Lucasa, prawą rękę Beatrice, a potem zabrał się za siostrę. Nightwing próbował powstrzymać ekipę Dirka, ale na próżno. Dirk zranił poważnie Beatrice swoim mieczem, potem wykopał ją do wody. Czy Bea zginie i Dirk przejmie po niej władzę? Wątpię skoro Nightwing jest obok i zrobi wszystko, żeby uratować Beatrice.

Wrażenia z komiksu

Choć historia nie ekscytuje mnie to przyznaję, że piracki klimat ma w sobie nutkę szaleństwa i jestem nią zaciekawiony. Na pewno podoba mi się, że Taylor z głową sięga do przeszłości Nightwinga, o której chciałoby się zapomnieć (sorry, ale okres Rica był głupi i bezsensowny) i nadaje temu lepszego kierunku, dzięki któremu całość ma jakiś potencjał, sens i lepiej zarysowane relacje, niż było to zrobione wtedy. Szczególnie czuć to po postaci Bea, która w swoim czasie była zwykłą miłostką, a tu dostała dość ambitne tło, dzięki któremu jest bohaterką oferującą coś więcej, no i mamy szansę ocenić ją w zupełnie nowej roli – odpowiedzialnej roli.