War of the Gods

„War of the Gods” to miniwydarzenie z 1991 roku. Fabuła skupia się na czarodziejce Circe, która manipuluje bogami różnych mitologii (greckiej, rzymskiej, egipskiej, nordyckiej i innych), żeby doprowadzić do globalnej wojny i zniszczyć boginię Gaję.

Wstęp do wydarzenia

Amazonki ogłosiły światu swoje istnienie, Circe potajemnie obserwowała każdy ruch Diany. To ona stała za serią brutalnych morderstw i kradzieży magicznych artefaktów, za które obwiniono Amazonki, wywołując przeciwko nim histerię. Po zniknięciu królowej Hippolity, postrzeleniu generał Phillipus i śmierci Hellene część Amazonek została aresztowana. W obliczu napiętej sytuacji generał George Yedziniak zmusił Steve’a Trevora do ataku na Themyscirę, co groziło wybuchem wojny.

Główne wydarzenie

Na całym świecie starożytni bogowie różnych mitologii zaczynają walczyć o władzę i zniszczenie Ziemi, nie wiedząc, że prawdziwą prowokatorką jest Circe. Manipuluje ona bogami, by móc pokonać boginię Gaję, jednocześnie kierując Shazam przeciwko greckim bogom i doprowadzając do śmierci Wonder Woman, którą zamienia w glinę. W końcu superbohaterowie ujawniają spisek Circe i jednoczą bogów przeciwko niej, a Wonder Woman zostaje wskrzeszona. W ostatecznej bitwie na Olimpie Circe ginie, a jej moc rozpada się, choć część bogów i bohaterów traci życie w trakcie tych wydarzeń.