Lazarus Contract

Lazarus Conctract

Titans #11 – Pierwsza część Lazarus Contract

Przenosimy się do przeszłość. Konkretniej mówiąc do potyczki Ravagera i Deathstroke’a z grupą Nastoletnich Tytanów. W trakcie potyczki dochodzi do śmierci syna Deathstroke’a. Zrozpaczony Slade zabiera ciało swojego potomka poprzysięgając zemstę na grupie bohaterów.

Okazuje się, że wizja przeszłości to tak na prawdę wspomnienia Slade’a, który aktualnie przebywa w szpitalu. Zdeterminowany szybko opuszcza szpitalne łoże.

Tymczasem przenosimy się do starcia aktualnej grupy Tytanów z organizacją H.I.V.E. Starcie nie do końca przebiega po myśli bohaterów. Nawiązuje się dość dziwny dialog pomiędzy Nightwingiem, a jednym z oprychów. W trakcie potyczki dochodzi również do zniknięcia Wally’ego Westa. Okazuje się, że rudy speedster został porwany i uwięziony przez wcześniej wspomnianego Deathstroke’a. Więzienie zostało dostosowane do umiejętności bohatera, by ten w żaden sposób nie mógł się z niego uwolnić.

Teen Titans #8 – Druga część Lazarus Conctract

“Nigdy nie zadawaj się z nieznajomymi” – powiedzenie, o którym powinien pamiętać każdy nastolatek, a o którym zapomniał czarnoskóry Wally West.

Początek akcji rozgrywa się dzień przed porwaniem Wally’ego (stare uniwersum) z poprzedniego rozdziału. Nastoletni Wally (z New52) spotyka nieznajomego siwca, któremu pomaga przy naprawie samochodu. Między chłopcem, a starcem szybko nawiązuje się nić porozumienia. Razem wybierają się na burgera. Niestety jest to tylko gra pozorów, gdyż owym starcem jest Slade. Nastoletni Wally (z New52) zostaje uprowadzony i przetrzymywany w podobnej celi, co drugi Wally (stare uniwersum).

Grupa Nastoletnich Tytanów dość szybko wykrywa porwanie ich przyjaciela. Robin (Damian Wayne) natychmiast zabiera przyjaciół na spotkanie z Tytanami dowodzonymi przez Nightwinga (Dick Graysona). Okazuje się, że Dick nawiązał pewną umowę ze Slade’m, o której szczegółach nie chce mówić.

Powracamy do kryjówki Deathstroke’a, który zdradza swój plan. Chce udać się w przeszłość, by tam uratować swojego syna z rąk kostuchy. W tym celu potrzebuje pomocy obydwu speedstrów. Slade umyślnie wykorzystuje naiwność czarnoskórego Wally’ego (z New52) i potajemnie wykrada jego moce. Sytuacja robi się coraz gorsza.. W ostatniej chwili do tajnej kryjówki docierają obydwie grupy tytanów. Na miejscu okazuje się, że sytuacja jest na prawdę poważna, bowiem Deathstroke dzierży moce Speed Force!

Deathstroke #19 – Trzecia część Lazarus Conctract

Deathstroke rusza na ratunek swojemu synowi. Jednak Wally West (z dawnego uniwersum) nie daje za wygraną. Rusza w ślad za przeciwnikiem, próbując go powstrzymać przed zmianami w czasie.

W trakcie biegu poznajemy retrospekcje dotyczące zawartej umowy pomiędzy najemnikiem, a Dick Graysonem. Okazuje się, że młody Dick obiecał Slade’owi pokierowanie losami jego córki i przyswojenie jej wartości Nastoletnich Tytanów. W zamian grupa bohaterów miała mieć zapewnioną nietykalność ze strony najemnika. Jeśli umowa zostanie naruszona to Deathstroke będzie mógł podjąć konkretne kroki, ku przywróceniu jego syna do życia.

W wyniku dalszych działań najszybszego żyjącego zabójcy, swoje moce traci nastoletni Wally (z New52). Slade przemierza czas, by odzyskać syna. W międzyczasie morduje wybrane jednostki. W końcu udaje mu się trafić do właściwego momentu, w którym jego syn żyje!

Teen Titans Annual: The Lazarus Contract Special – Czwarta (ostatnia) część Lazarus Contract

Deathstroke odnajduje swojego syna! Nawiązuje się dialog pomiędzy ojcem, a synem. Slade próbuje poznać szczegóły umowy zawartej pomiędzy Grantem i H.I.V.E. By zdobyć zaufanie syna, który doszukuje się podstępu, ujawnia mu swoją tożsamość poprzez ściągnięcie maski. Grant nie jest w stanie uwierzyć, że Deathstroke to jego ojciec. Próbuje go zaatakować, lecz Slade szybko obezwładnia swojego potomka.

Obydwie grupy Tytanów wyruszają do miejsca wskazanego przez Wally’ego (ze starego uniwersum). Większość bohaterów straciła wszelkie nadzieje na pokonanie “najszybszego zabójcę”. Damian decyduje, że czarnoskóry Wally (z New52) nie powinien z nimi lecieć. Jest wściekły na przyjaciela za zamieszanie, które spowodowała jego naiwność wobec obcych ludzi.

Tytani docierają do wskazanego punktu. Na miejscu spotykają Jericho, brata Granta. Drugi syn Deathstroke’a ma przyjazne zamiary i chce pomóc bohaterom w powstrzymaniu swojego ojca. Przyjaciele zbierają się w jednym miejscu, po czym Wally (ze starego uniwersum) i Jericho wykorzystują swoje umiejętności, by cofnąć się w czasie. W skutek działań cofają się do miejsca, gdzie spotykają swoje młodsze wersje. Damian Wayne daje się ponieść emocjom i natychmiast atakuje dawną wersję Wally’ego. Cios w serce pozbawia tymczasowo Wally’ego życia. Tym samym odcina Deathstroke’a od źródła jego mocy, a “aktualny” Wally (ze starego uniwersum) znika.

Powracamy do czasów, gdzie Slade odnalazł swojego syna. Ponownie wypytuje go na temat zawartej umowy z H.I.V.E. Slade uświadamia Granta, że cudowna moc jaką otrzymał od organizacji, tak na prawdę zabija go od wewnątrz. Nim jest w stanie coś zrobić, przeszłość nagle zaczyna znikać, a Slade’a wraca do “naszych czasów”. Wszystko to w skutek bez umyślnego posunięcia Damiana.

Dawne wersje Tytanów są zrozpaczone sytuacją ich przyjaciele. Dick Grayson z przeszłości stara się reanimować Wally’ego. Ratunek osiąga pozytywne efekty. Wally ponownie wraca do świata żywych, dzięki czemu swoje moce odzyskują wszyscy speedsterzy z “aktualnych czasów”. Przywrócone również zostaje istnienie współczesnej wersji Wally’ego (ze starego uniwersum). Moce odzyskuje również Slade, który zarzuca bohaterom, że przez nich ponownie stracił syna. Tym razem poprzysięga im nie tylko zemstę, ale że posunie się jeszcze dalej w przeszłość, by uratować Granta. Kierując się tymi motywacjami, Slade osiąga niesłychaną prędkość wpadając tym samym w bezpośrednie objęcia Speed Force.

Tytani świętują swój sukces. Chcąc, nie chcąc, Deathstroke został pokonany, gdyż podróż do Speed Force kończy się wiecznym uwięzieniem, jeśli dana osoba nie wie, jak z niego uciec.. Z sytuacją nie godzi się czarnoskóry Wally (z New52), który zarzuca reszcie, że nie powinni zostawiać tak najemnika. Samotnie wyrusza w Speed Force. Do miejsca, z którego nie ma ratunku.

Wyrzuty sumienia ma drugi Wally (ze starego uniwersum). Prosi przyjaciół o pomoc. Tylko ich więź może stanowić drogę powrotną ze Speed Force. Jericho wykorzystuje swoje moce, by połączyć świadomości bohaterów w ciele Wally’ego. Dzięki temu speedster będzie w stanie wyrwać się z rąk źródła jego mocy.

Wally (ze starego uniwersum) wbiega do Speed Force. Przemierza miejsca w odszukaniu “swojej inne wersji” i Deathstroke. Na połączenie świadomości źle reaguje Raven. Zaczyna tracić nad sobą panowanie. W odzyskaniu kontroli nad sobą pomaga jej Damian, który otacza przyjaciółkę pomocnym ramieniem. Chwilę później powraca Wally (ze starego uniwersum) wraz z towarzyszami.

Złość Deathstroke sięga zenitu. Porywa się po swój oręż, stając na przeciwko obydwu grup bohaterów. Wygłasza wpierw przemowę, podczas której uświadamia pozostałych o niesłychanych rzeczach, które zobaczył we Speed Force. To wszystko mocno wpłynęło na niego, gdyż pod koniec przemówienia, zamiast zacząć mordować, porzuca swoją maskę i informuje wszystkich, że raz na zawsze kończy z dotychczasową karierą.

Zamieszanie wdziera się w szeregi Nastoletnich Tytanów. Robin (Damian Wayne) wyraża swój zawód wobec czarnoskórego Wally’ego (z New52). Wyrzuca przyjaciela z drużyny.

Przykre konsekwencje całości wydarzeń odczuwa Wally (ze starego uniwersum). Bezmyślny czyn Damiana wobec Wally’ego z przeszłości spowodował, że na stałe osłabione zostało serce speedstera. Od momentu tamtego zajścia Wally ma wstawiony rozrusznik serca, który normuje pracę jego narządu. Podczas wizyty lekarskiej okazuje się, że współczesny Wally powinien porzucić bohaterską drogę i zająć się czymś innym, jeśli nie chce zakończyć swojego żywota.

Deathstroke #20 – (Piąta część) – Epilog

Slade Wilson nie jest już tym samym człowiekiem. Podróż do Speed Force odmieniła jego światopogląd. Slade zrywa ze swoją kryminalną przeszłością, wkraczając na nową, “dobrą” ścieżkę życia. Nim dotychczasowy najemnik obróci swoje życie, stara się pogodzić z Tanyą, która znienawidziła go przez jego zakrzywione poczucie sprawiedliwości. Slade obiecuje poprawę. Udowodnia to Tanyi poprzez stworzenie nowej drużyny, której celem będzie walka ze złem.