Slipknot

Slipknot DC Comics

Postać Slipknota została stworzona przez Joey’a Cavelieri’ego, Gerry’ego Conway’a i Rafaela Kayanana

Christopher Weiss (Slipknot) zadebiutował w “Fury of Firestorm #28” z 1984 roku. Dawniej wiódł spokojne i miłe życie. Pracował w południowej części USA. Dokładniej mówiąc we fabryce chemicznej. Wynalazł specjalną formulę, która czyniła jego liny silniejszymi i mocniejszymi, porównywalnymi do metalu. Formuła skłoniła go do prowadzenia przestępczego życia. Połączył siły z kilkoma przestępcami min. Multiplex, aby stawić czoła jednemu z najsilniejszych bohaterów DC, Firestormowi.


Slipknot w Suicide Squad

Suicide Squad gromadzi wyjątkowe, kryminalne talenty pod swoje skrzydła, aby ci wykonywali groźne misje dla rządu. Układ nie jest jednostrony. Za wierność i sukcesy w misjach, kryminaliści moga liczyć na redukcję ich wyroków. Jednym z przestępców, który znalazł się w szeregach Suicide Squad był Splipknot. Niestety, jego obecność była krótkotrwała.

Slipknot zasilił szeregi Suicide Squad podczas Millennium Crisis. Rząd nie mógł pozwolić na swobodny reżim ze strony Manhunterów, którzy posiadali ukrytą bazę na terenach bagien, nie daleko więzienia Belle Reve. Rząd wysłał Suicide Squad z misją zniszczenia kryjówki wroga. W specjalnej misji wzięli udział min. Bronze Tiger, Rick Flag, Captain Boomerang, Slipknot. Christopher był w dobrych relacjach z Boomerangiem, który przewyższał go bystrością. Zacięty wróg Flasha nie był pewny wiarygodności opasek z bombami, które posiadali mniej zaufani członkowie Suicide Squad. Podzielił się swoimi przypuszczeniami ze Slipknotem. Ten okazał się zbyt łatwowierny. Christopher wykorzystał pierwszą, lepszą okazję do ucieczki. Zlekceważył czerwoną lampeczkę na opasce z bombą. Po chwili aktywowany został ładunek wybuchowy, który pozbawił go ramienia. Boomerang był wdzięczny przyjacielowi za test prezentu od Amandy Waller. Rany Slipknot został później znaleziony przez Duchess.


Późniejsze losy bohatera

Dalsze dzieje Slipknota ograniczają się do epizodycznych ról.

Po raz kolejny możemy go ujrzeć podczas “Identity Crisis” z 2004 roku. Christopher odsiaduje wyrok w więzieniu, będąc oskarżony o zamach na życie Jean Lorings. Jak się później okazuje, Slipknot był niesłusznie oskarżony. Za uknutą intrygą kryła się osobiście Jean.

Slipknot odegrał dosłownie epizodyczną rolę podczas “Infinite Crisis” z 2005 roku. OMACs uprowadził jego i resztę przestępców. Osadzili ich w ukrytej bazie. Przestępcy byli przeznaczeni na zbiorową egzekucję. Slipknotowi udało się zbiec podczas interwencji Robina (Tim Drake). Niestety, nie nacieszył się długo wolnością. Chwilę później został pochwycony przez amerykański rząd.

Po raz ostatni widzimy go w mini-serii “Final Crisis Aftermath: Ink”. Slipknot zmierzył się z Markiem Richardsem (Tattooed Man) i Cannon. Walka między przestępcami była zacięta i krwawa. Nowy Tattooed Man zniszczył sztuczne ramię Slipknota, które zastępowało jego brakującą kończynę za czasów Suicide Squad. Christopher nie pozostał dłużny. Żądny zemsty zabił syna Richardsa z zimną krwią. Zemsta nie wzbudziła szacunku u reszty społeczeństwa. Deathstroke porwał Slipknota, za głowę którego wyznaczył Mark. Tattooed Man zabija Slipknota w Titans vol. 2 #31”.