Waverly Sayre

Waverly Sayre zadebiutował w “Green Lantern Corps Quarterly #2” wydanego w 1992 roku.

Historia Waverly Sayre

We wczesnych latach 1800 ziemianin, Waverly Sayre, został wybrany przez pierścień mocy Lahama, byłej Zielonej Latarni Sektora 2814. Żyjąc w Stanach Zjednoczonych na początku XIX w. Waverly miał nadzieje osiedlić się ze swoją żoną i założyć rodzinę. Niestety tak się nie stało. Żona Wavarly’ego, Peg, zmarła podczas porodu, a dziecko urmarło tuż po porodzie. Depresja i samotność doprowadziły Sayre’a do myśli, że życie nie ma już sensu.

Sayre’a odwiedziły szmaragdowe projekcje jego żony i dziecka. Wierzył, że ich duchy przyszły po niego, aby dołączył do nich po śmierci. Jednak projekcje nie chciały jego śmierci. W rzeczywistości chciały podarować mu szmaragdowy pierścień, który przeniósł go na odległą planetę. Wierzył, że obcy to diabły. które zabrały mu żonę i dziecko. Używając pierścienia, ziemianin powstrzymał siły inwazyjne i zasłużył na podziękowania jako nowa Zielona Latarnia. Głosem, który Waverly uważał za głos Peg, okazała się Satoon, wdowa po Lahamie.

Po powrocie na Ziemię Sayre stał się tajemnicą dla sąsiadów. Nigdy nie widziano go w mieście, a jego pola nie były zaorane. Jedyne światło, które wydobywało się z jego domu to zielony blask. Ostateczny los Waverly’ego pozostaje nieznany. Kosmita Stakaor został kolejną Latarnią Sektora 2814, ale nie wiadomo, czy był on bezpośrednim następcą Sayre’a.