Korpus Zielonych Latarni

„W najjaśniejszy dzień, w najciemniejszą noc,
wszelkie zło dosięgnie ma moc.
I ci, co ze złem są solidarni,
niechaj się strzegą mej mocy – Światła Zielonej Latarni!”

Korpus Zielonej Latarni jako pierwszy wykorzystał moc Emocjonalnego Spektrum, by utrzymać porządek we wszechświecie. To od nich rozpoczęła się, wciąż rozszerzająca się mitologia Emocjonalnego Spektrum. Więc dziś przedstawię wam ich historię.

Powstanie

W 1959 roku, podczas odrodzenia popularności komiksów o superbohaterach w Ameryce redaktor DC Comics Julis Schwartz postanowił odnowić bohatera z lat 40 XX wieku, Zieloną Latarnię jako bohatera science fiction. Nowa koncepcja Shwartza dotycząca Zielonej Latarni zmieniła jego imię, kostium i historię pochodzenia i (na początku) nie miała żadnych powiązań z oryginalną Zieloną Latarnią, Alanem Scottem. Podczas gdy Zielona Latarnia z lat 40 był samotnym bohaterem i miał przygody tylko na Ziemi, nowa Zielona Latarnia był tylko jednym z członków międzygwiezdnych strażników porządku, zwanych Korpusem Zielonej Latarni. Grupa została pierwszy raz wspomniana w „Showcase #22” w 1960 roku przez Johna Broome’a i Gila Kane’a, gdy umierająca Zielona Latarnia, Abin Sur, przekazał swój pierścień Halowi Jordanowi. Przez lata pisarze wprowadzili duże grono Zielonych Latarni zarówno w rolach wspomagających, jak i głównych.

Historia

Strażnicy Wszechświata stworzyli Korpus Zielonej Latarni po porażce z Łowcami. Strażnicy stworzyli pierścienie mocy z niewyobrażalnie zaawansowanej technologii i wysłali je w przestrzeń kosmosu w poszukiwaniu rozumnych istot obdarzonych moralnością. Strażnicy przenieśli się na planetę Oa, która znajdowała się w centrum wszechświata.

Po wydarzeniach z „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach” Strażnicy postanowili opuścić Oa. Pozostawiony sam sobie, Korpus przeszedł reorganizacje. Grupa dowodzona przez Hala Jordana stacjonowała na Ziemi, a system przypisywania Zielonej Latarni do sektora został tymczasowo porzucony. Decyzja Korpusu o straceniu Sinestro doprowadziła do aktywowania, wcześniej nie znanego, zabezpieczenia pierścieni, które wyłączyło pierścienie mocy wszystkich Latarni z wyjątkiem Hala Jordana, Guy’a Gardnera, Gnorta i Ch’pa. Ostatecznie Strażnicy powrócili na Oa i rozpoczęli odbudowę Korpusu przydzielając Gardnerowi Ziemię, Johnowi Stewartowi Świat Mozaiki, a Halowi powierzając rekrutowanie nowych członków.

Korpus Zielonej Latarni patrolował wszechświat przez ponad 3 miliardy lat. Stanął jednak na skraju zniszczenia, kiedy opanowany przez Parallaxa (istotę strachu) Hal Jordan zdziesiątkował szeregi Korpusu. Pod wpływem Parallaxa, Jordan zniszczył centralną baterię mocy na Oa, usuwając oryginalne źródło energii dla pierścieni. Atak na Oa przeżył tylko jeden Strażnik, Ganthet, który wybrał Kyle’a Rynera – młodego artystę na nową Zieloną Latarnie, który sam niósł zielone światło przez wszechświat. Podczas swojej pierwszej walki z Parallaxem, Kyle celowo wywołał reakcję łańcuchową w rdzeniu planety, doprowadzając do jej eksplozji.

Jakiś czas później okazało się, że grupa Latarni (tzw. Zagubione Latarnie), która próbowała powstrzymać Parallaxa przed dotarciem na Oa i która została uznana za martwą, tak naprawdę została pojmana przez Łowców i przeniesiona na ich domową planetę Biot w Sektorze 3601. Na Biot Łowcy eksperymentowali na schwytanych Latarniach, aby zaprojektować i zasilić nowe modele Łowców. Ostatecznie zostali znalezieni przez zmartwychwstałego Hala Jordana i Guy’a Gardnera. Wrócili do Korpusu, choć nie było im łatwo się zaaklimatyzować i, mimo że dowiedzieli się, że Jordan był opętany przez Parallaxa, wielu z nich wciąż winiło go za swoją niewolę.

Kyle Ryner przypadkiem przeniósł się dziesięć lat w przeszłość, gdzie spotkał młodszego Hala Jordana. Ten widząc swoją przyszłą wersję niszczącą Korpus Zielonej Latarni (nie wiedząc jednak o opętaniu przez Parallaxa), dał Kyle’owi kopię swojego pierścienia by ten odbudował Korpus, by zmniejszyć szkody, których narobił Hal w przyszłości. Ryner dał pierścień Jennifer-Lynn Hayden, córce Zielonej Latarni ze Złotej Ery – Alana Scotta, przez co została pierwszą kobiecą Zieloną Latarnią Ziemi. Podczas swojej długiej, międzygwiezdnej podróży Ryner z rekrutował Magaana Van’n Intraktusa z planety Van’n, Hameroona – łowcę nagród z Systemu Ilskado, Anye Saveniovich – podpułkownika sowieckich sił powietrznych, która przebywała w zamrożeniu, po tym, jak brała udział w misji kosmicznej w 1964 roku, Garla Rathbone’a – górnika z pasa szczątków nad planetą Daffith oraz Soola – sędzię z Daffith. Po jakimś czasie grupa zdała sobie sprawę, że Van’n Intraktus był zdrajcą, kiedy dowiedzieli się, że zniewolił swoją planetę i zaczął najeżdżać inne światy. Zielonym Latarniom udało się go powstrzymać, kosztem życia Hameroona. Ryner uświadomił sobie, że nie może być jedynym, który wybiera, kto jest godnym pierścienia mocy. Po czym odebrał Latarniom ich pierścienie, dopóki nie nadejdzie właściwy czas na odrodzenie Korpusu. Po wzniesieniu pomnika Hameroona Kyle wrócił na Ziemie, a byłe Zielone Latarnie kontynuowały swoją przygodę mimo braku pierścieni.

Chcąc odkupić swe winy po zniszczeniu, jakie siał jako Parallax, Hal Jordan poświęcił swoje życie, by znów rozpalić słońce, pod którym Oa i centralna bateria mocy zostały odbudowane przez fizyczną manifestację woli umierającego Jordana przekierowaną przez jego starego przyjaciela i powiernika Thomasa Kalmaku. Wkrótce po tym Kyle Ryner przepełniony mocą Iona przelał pozostałą energię pozostawioną na słońcu (która niegdyś była Strażnikami) do centralnej baterii. To pozwoliło im odrodzić się jako dzieci obu płci. Gdy Jennifer odzyskała moc swojego Gwiezdnego Serca i ponownie stała się superbohaterką Jade, Kyle przekazał jej pierścień Johnowi Stewartowi. Ze wszystkimi najważniejszymi rzeczami będącymi na swoim miejscu Ganthet, Kilowog, Stewart i Ryner postanowili odbudować Korpus raz jeszcze. Strażnicy kontynuowali odbudowywanie Korpusu z nowymi pierścieniami mocy mogącymi bezpośrednio wpływać na żółty kolor pod warunkiem, że Latarnia przezwycięży swój strach. Ten nowy Korpus pod okiem Kilowoga, Kyle’a, Guy’a i innych weteranów składał się głównie z nowych rekrutów. W nowym korpusie każdy sektor miał przypisany dwie Zielone Latarnie. Ze względu na starożytny pakt z Gildią Pająków System Vega pozostał poza jurysdykcją Latarni. Nowy Korpus Latarni borykał się z problemem braku członków i wpływu politycznego spowodowanego wieloletnią nieobecnością w wielu sektorach. To pozostawiło Korpus bez możliwości interweniowania w sytuacjach, w których mogli działać przed atakiem Parallaxa na stary Korpus. Pomimo tych trudności Korpus odegrał kluczową rolę w pokonaniu Superboya – Prime. Poświęcenie życia przez kilka Latarni spowolniło Superboya – Prime wystarczająco by umożliwić innym bohaterom wykonanie planu powstrzymania go. Mogo, żyjąca planeta i członek Korpusu, ustanowił siebie polem bitwy między Superboyem a dwoma Supermenami. Odpowiedzialność uwięzienia Superboya została podjęta przez Strażników, którzy umieścili go w czerwonym słońcu i pięćdziesięcioma Latarniami na stałym posterunku.

Zbuntowana Zielona Latarnia, Thaal Sinestro, stworzył swój własny korpus, nazywając go Korpusem Sinestro. Do swojego Korpusu Sinestro rekrutował istoty zdolne do zaszczepiania wielkiego strachu. Uzbrojeni w żółte pierścienie mocy i latarnie wykute na Qward, Korpus Sinestro zaatakował Oa, zabijając wiele Zielonych Latarni, porywając Kyle’a Rynera i uwalniając Superboya – Prime, Parallaxa i Cyborg Supermana. Kiedy rozpętała się kampania terrorystyczna Korpusu Sinestro, Strażnicy przepisali pierwsze z Dziesięciu Praw w Księdze Oa, pozwalając Zielonym Latarniom na uśmiercanie członków Korpusu Sinestro. Później to prawo rozszerzyło się na wszystkich przeciwników Zielonych Latarni, choć nie obejmowało bezbronnych.

W Księdze Oa znajdował się ukryty rozdział Kosmicznych Objawień, zawierający proroctwo o Najciemniejszej Nocy. Według proroctwa siedem korpusów z mocami Emocjonalnego Spektrum stanie do wojny ze sobą, ostatecznie niszcząc siebie nawzajem i cały wszechświat. Po „Wojnie Korpusu Sinestro” Ganthet i Sayd zostają wygnani ze Strażników. Uświadamiając sobie, że proroctwo Najciemniejszej Nocy spełni się, stworzyli niebieski pierścień zasilany nadzieją. Pozostali Strażnicy stworzyli Alfa Latarnie i ujawnili nowe prawa, które dopisali do Księgi Oa. Podczas Najciemniejszej Nocy Korpus Zielonej Latarni łączy siły z sześcioma innymi korpusami i stają do walki z Czarnymi Latarniami, by odzyskać porządek i bezpieczeństwo dla wszechświata. „Najciemniejsza Noc” kończy się, kiedy Hal Jordan, połączony z Istotą Życia i niedawno powstałym Korpusem Białej Latarni pokonują Nekrona i wyrzucają go ze świata żywych. Podczas „Najjaśniejszego Dnia” Hal Jordan i reprezentanci innych korpusów starają się uniemożliwić uchwycenie wszystkich istot Emocjonalnego Spektrum, co ostatecznie doprowadziło do Wojny Zielonych Latarni.

Hal Jordan tworzy luźny sojusz z Carol Ferris, Atrocitusem, Sinestro, Larfleezem, Saint Walkerem i Indigo-1, aby znaleźć i ochronić emocjonalne istoty, które zostały porwane przez nieznanego złoczyńcę. Okazuje się, że odpowiedzialny za porwanie istot jest Krona (zbuntowany Strażnik Wszechświata). Carol, Sinestro, Atrocitus, Saint Walker, Indigo-1 i Larfleeze zostają uwięzieni w Księdze Czerni. Jednakże Halowi udaje się uciec z pierścieniami uwięzionych członków korpusów. Krona rozpoczyna kolejny etap swojego planu, używając Strażników jako nosicieli dla istot. Umieszcza również Parallaxa w centralnej baterii Zielonych Latarni, przywracając ich pierścieniom słabość na żółty kolor oraz pierze im mózgu i zmusza ich do służenia sobie. Jednak Hal, John, Guy, Kyle i Kilowog opierają się ze względu na swoje wcześniejsze doświadczenia ze strachem. Jedynym Strażnikiem, na którego nie podziałała żółta nieczystość, jest Ganthet. Żeby uniknąć prania mózgu, ziemskie Latarnie pozbywają się zielonych pierścieni na rzecz tych uratowanych przez Jordana z Księgi Czerni. Udają się do centralnej baterii, by usunąć z niej Parallaxa, jednak zostają rozdzieleni przez Latarnie – Hal i Guy zostają pojmani przez Strażników, a Kyle i John udają się uwolnić Mogo spod kontroli Krony. Jednak podczas podroży do rdzenia Mogo, zostają zaatakowani przez Latarnie, przez co John decyduje się na zniszczenie Czarnej Latarni we wnętrzu żywej planety, doprowadzając do jej wybuchu. Po ponownym zgrupowaniu cztery Latarnie i Ganthet usuwają Parallaxa z baterii, przywracając Korpus. Po usunięciu żółtej nieczystości Hal, John, Guy, Kyle i Ganthet dołączają do Korpusu w decydującej walce z nosicielami Istot Emocjonalnego Spektrum. Podczas tej walki zostają uwolnieni, ci uwięzieni w Księdze Czerni, a Sinestro znów staje się Zieloną Latarnią. Halowi udaje się zabić Kronę i uwolnić Strażników od Istot, ci jednak uważają Jordana za najniebezpieczniejszą z Latarni i wyrzucają go z Korpusu.

Po wydarzeniach z „Flashpoint” status Korpusu pozostał niezmieniony. Sinestro jest Zieloną Latarnią, Hal pozostaje na wygnaniu, a Kyle wyruszył w kosmos razem z reprezentantami innych korpusów znanymi jako Nowi Strażnicy. John został zmuszony do zabicia jednej z Latarni, która pod wpływem tortur chciała wyjawić kody obronne Oa, co pozostwiło Guya Garndera jedyną ziemską Latarnią o stabilnej pozycji w Korpusie. W tym czasie Strażnicy uważali, że Korpus Zielonej Latarni jest niepowodzeniem i planowali zastąpienie go tajemniczą „Trzecią Armią”, która byłaby prowadzona przez rownie tajemniczą „Pierwszą Latarnię”. Sinestro podarował Jordanowi kopię swojego pierścienia, by ten pomógł na jednej z jego misji, gdzie zostali zaatakowani przez Strażników. Podczas ataku Strażników pierścienie Hala i Sinestro połączyły się w jeden, uszkodzony, który uznał ich za martwych i wyruszył w poszukiwaniu nowej Latarni, którą został Simon Baz. Strażnicy rozkazali Trzeciej Armii zniszczyć Zielone Latarnie. Guy dowiaduje się, że jego śmiertelny wróg, Xar, został z nieznanych powodów uwolniony przez Strażników. Guy zabiera ze sobą połowę Latarni przebywających z nim na misji i rusza w stronę Ziemi, by uratować swych bliskich. W podróży zostają zaatakowani przez Trzecią Armię, która uśmierca wszystkie Latarnie z wyjątkiem Guy’a, któremu udaje się uciec, jednak tuż po tym zostaje usunięty z Korpusu. W tym samym czasie John Stewart zbiera szczątki Mogo w nadziei, że planeta da rade się zregenerować. Plan Johna wypala jednak tuż po tym, zjawia się oddział Trzeciej Armi, z którym Mogo szybko daje sobie rade. Reszta Zielonych Latarni dowiaduje się, że Strażnicy się od nich odwrócili. Przyłączają się więc do Nowych Strażników i Łowców Atrcoitusa, by pomógł im w walce. Podczas walki z Trzecią Armią Strażnicy wyciągnęli zbyt dużo energii od Volthooma, tajemniczej „Pierwszej Latarni”, przez co udaje mu się uciec z jego wiezienia i poprzysiąc zemstę na Strażnikach.

Volthoom przenosi się na planetę Maltus i zabija Strażników. Mimo swojego osłabienia Volthoom zaczyna wysysać z Latarni i innych istot ich emocje i zmieniać ich wspomnienia tak by cierpieli. Pierwsza Latarnia po zniszczeniu Korugar wraca na Oa, by wyssać resztę Korpusu Zielonej Latarni, jednak dzięki pomocy Mogo udaj im się uciec. Zielone Latarnie i członkowie innych korpusów rozpoczynają walkę z Volthoomem, jednak z łatwością udaje się mu ich pokonać. Później pojawia się Plemię Indygo, które otwiera portal do Martwej Strefy i uwalnia hordy nieumarłych dowodzonych przez Czarną Latarnię Hala Jordana i atakują Volthooma. Volthoomowi udaje się pokonać nieumarłych i wyssać moc z Hala. Zanim Volthoomowi udało się uzyskać pełnię swojej mocy, zostaje zaatakowany przez Sinestro, który okazuje się nowym nosicielem Parallaxa. Volthoomowi udaje się jednak uzyskać przewagę, Hal postanawia wezwać Nekrona, który zabija Volthooma. Po zakończonej bitwie Hal zostaje uwolniony od czarnego pierścienia i znów zostaje Zieloną Latarnią. Wyrusza za Sinestro, który chce zabić Strażników za wszystko, co zrobili mu, Korugarowi i wszechświatowi. Kiedy Halowi udaje się go dogonić, okazuje się, że przybył za późno i że Strażnicy są martwi. Później Sinestro spotyka się z Ganthetem i Sayd wyrzuca ich z Oa, jednak darowuje im życie, jako że nie mieli nic wspólnego ze zniszczeniem Korugar przez Volthooma.

Hal przyjął ofertę zostania liderem Korpusu Zielonych Latarni, podczas gdy inne korpusy doświadczały awarii swoich pierścieni podczas walki z Lafrleezem. Potem korpusy stają twarzą w twarz z Reliciem, mieszkańcem wszechświata, który istniał przed obecnym. Relic chciał zniszczyć korpusy, bo uważał, że używanie Emocjonalnego Spektrum przyspieszy koniec wszechświata. Relic niszczy niebieską centralną baterię i zabija wszystkie Niebieskie Latarnie z wyjątkiem Saint Walkera, po czym udaje się na Oa i niszczy centralną baterię Zielonych Latarni. Okazuje się, że Relic miał rację, mówiąc, że wszechświat zbliża się do swojego końca przez używanie Emocjonalnego Spektrum, Relic udaje się do Ściany Źródła, by uratować rzeczywistość. Zielone Latarnie połączyły siły z Korpusem Czerwonej Latarni pod dowództwem Guy’a Gardnera. W zamian za pomoc Hal obiecał oddać Czerwonym Latarniom jeden z sektorów pod opiekę. Gardner wybiera Sektor 2814, w którym znajdowała się domowa planeta Czerwonych Latarni Ysmault, jak i również Ziemia. Relic zostaje ostatecznie pokonany przez Kyle’a Rynera, który użył swojej mocy Białej Latarni, by zamknąć go w Ścianie Źródła. Po tych wydarzeniach Zielone Latarnie utworzyli nową siedzibę na Mogo z nową centralną baterią stworzoną przez Plemię Indygo.

Kiedy Kyle Ryner przedarł się przez Ścianę Źródła, okazało się, że nabył on Istotę Życia, a kiedy dowiedział się o tym Highfather z Nowej Genezy, postanowił użyć Istoty jako broni przeciwko Darkseidowi i wypowiada wojnę wszystkim Korpusom. Nowi Bogowie szybko pokonują Korpusy, doprowadzając do sojuszu między Zielonymi Latarniami a Korpusem Sinestro (wliczając w to Zbrojmistrzów), by uratować Gwiazdy Szafiru i Plemię Indygo. Połączone siły Korpusów początkowo dają radę Nowym Bogom, jednak zostają zdradzeni przez Plemię Indygo i uwięzieni. Wkrótce po tym Kyle Ryner zostaje oszukany przez Highfathera, który zamierzał użyć Istoty Życia i zmienić wszechświat w armię do walki z Dakrseidem. Po otrzymaniu pomocy od Nowych Bogów, którzy nie zgadzali się z decyzją Highfathera, nasi bohaterowie uciekają i atakują Nowych Bogów, czekając na wsparcie od Hala Jordana. Hal rekrutuje Black Handa, który tworzy armię Czarnych Latarni z tytanów uwięzionych w Ścianie Źródła i przenosi się na Nową Genezę dzięki Sinestrowi. Nowi Bogowie zostają pokonani, ale Black Hand traci kontrolę nad tytanami, kiedy ci wracają do życia. Tymczasem Strażnicy Templariusze (grupa, która kiedyś oddzieliła się od Strażników Wszechświata) udowadniają, że Kyle wciąż posiada Istotę Życia, po czym Kyle odbiera moc Highfatherowi i teleportuje tytanów z powrotem do Ściany Źródła. Uświadamiając sobie, że jego działania były godne Darkseida, Highfather kończy wojnę z Korpusami, po czym Zielone Latarnie wracają na Mogo.

W obliczu faktu, że coraz większa część wszechświata niepokoi się istnieniem Korpusu Zielonych Latarni po ostatnich wydarzeniach, Hal Jordan postanawia zrobić z siebie kozła ofiarnego, uciekając z Korpusu z prototypową rękawicą Krony tak, by reszta Korpusu mogła nazwać go zbiegiem i odkupić swoją reputację. Jednak ten plan nie trwa zbyt długo, ponieważ większość Korpusu zostaje przeniesiona do wszechświata, który istniał przed obecnym. Przybywają w trakcie trwania Wojny Zanikającego Światła, tuż przed tym, jak wszechświat miał się skończyć. Spotykają tam Kronę i młodszą wersję Relica, którzy razem walczą z Kowalami Światła. Korpus trafia na planetę Perduron, gdzie pomagają Marinel w walce z Czarnymi Rycerzami. Po tym przenoszą Zagubione Miasto na Mogo przed zniszczeniem Preduronu. Te z Latarni, które przetrwały wlatują w wyrwę w czasoprzestrzeni w nadziei, że trafią do domu. Hal Jordan mimo bycia uchodźcą wciąż pomagał ludziom, powstrzymując Black Handa, powstrzymał Modariańskich terrorystów przed atakiem na Ziemię oraz walczył z sobą opętanym przez Parallaxa z innego wszechświata. Po jakimś czasie okazuje się, że Hal zmienia się w żywy konstrukt i planuje uratować Korpus. W tym samym czasie Korpus Sinestro przejął rolę Zielonych Latarni, „broniąc” porządku we wszechświecie, poprzez strach. Sinestro wynajmuje Lobo, by ten pozbył się innych Korpusów, zabijając wiele Czerwonych Latarni i członków Plemienia Indygo. Sinestro oddaje dowództwo nad Korpusem swojej córce Soranik Natu, a osłabiony Sinestro cieszy się, że jego Korpus stał się tym, czym chciał, aby były Zielone Latarnie. Walka Korpusu Zielonej Latarni, by wrócić do domu, kosztowała ich ponad 90% swoich ludzi, co sprawiło, że pozostało tylko 412 aktywnych Latarni.

Darkseid, dzięki swojej córce Grail, wdał się w konflikt z Anty-Monitorem. Anty-Monitor połączył Flasha z Black Racerem (jednym z aspektów Śmierci), który zabił Darkseida. Kiedy Darkseid był martwy jego Mother Box, rozpoczęło poszukiwanie kogoś równie potężnego, ale przyczepia się do centralnej baterii Zielonych Latarni, po czym łączy się z nią, a armia parademonów niszczy Korpus. Hal Jordan sam walczy z całą armią, jednak zostaje pojmany i zaprowadzony przed Mother Box. Okazuje się, że Mother Box chce służyć nowemu bogowi, a Hal zgadza się nim zostać, Mother Box łączy się z pierścieniem Jordana, zmieniając go w Boga Światła. Hal używa swych boskich mocy do przywrócenia Oa i całego Korpusu do życia, a na koniec niszczy Mother Ring. Podczas ostatecznej walki z Grail i odrodzonym Darkseidem John Stewart i Zielone Latarnie powracają do naszego wszechświata, żeby pomóc uratować świat.

W Rebirth widzimy Hala Jordana jak ten, wykuwa sobie nowy pierścień z własnej siły woli i pokonuje Sinestra. Po powrocie do swojego wszechświata Zielone Latarnie łączą siły z Korpusem Sinestro, jednak ich drogi rozchodzą się po niezbyt długim czasie rozejmu. W tym samym czasie na Ziemi Simon Baz i Jessica Cruz stoczyli walkę z Fantomową Latarnią i cofnęli się w czasie, by powstrzymać Volthooma, łącząc siły z siedmioma pierwszymi Zielonymi Latarniami.

Moce

Tak jak inne Korpusu, Zielone Latarnie zawdzięczają swoje moce pierścieniom mocy połączonych z zielonym światłem woli. Pierścienie mają podstawowe umiejętności takie jak ochronna aura, latanie, czy tworzenie konstruktów z „twardego światła”. Dodatkowo zielone pierścienie mają takie właściwości jak uniwersalny translator, galaktyczna encyklopedia, czy otwieranie przestrzeni transluminalnej. Moc pierścienia zależy od woli noszącego, im większa siła woli tym pierścień i tworzone przez niego konstrukty stają się silniejsze. Zielone pierścienie posiadają bliźniaczą więź z pierścieniami Niebieskich Latarni – niebieskie pierścienie super ładują zielone pierścienie, a zielone pierścienie odblokowują 100% mocy niebieskich pierścieni.