Naomi

Naomi zadebiutowała w „Naomi #1” z 2019 roku. Twórcami postaci są Brian M. Bendis, David F. Walker oraz Jamal Campbell.

Kim jest Naomi?

Początki sięgają alternatywnej ziemi, bliżej nieokreślonej, gdzie doszło do wojny domowej pomiędzy dwoma frakcjami. Nim powstała jedna z nich, zaczynająca wojenny spór, doszło do katastrofy globalnej. Zapadła się bariera ozonowa ziemi, co doprowadziło do globalnej katastrofy. Nie zniszczyła ona życia na ziemi. Wręcz przeciwnie – 29 przypadkowych ludzi otrzymało meta umiejętności, niczym bogowie. Osoby z nadprzyrodzonymi zdolnościami chciały uznać swoją wyższość, przejmując władzę na ziemi. Nie spodobało się to ludziom nie obdarowanymi mocami. Tak oto doszło do globalnej wojny.

Potyczki odebrały życia tysiącom ludzi, w tym połowie obdarowanymi mocami. Skala konfliktu zniechęciła część metaludzi do jej kontynuowania. Opuścili ziemię. Mała ilość metaludzi przesadziła o zakończeniu sporu. Potyczki udało się zaprzestać dzieląc terytoria po poszczególne frakcje. Powiedzmy. Ambicje jednego z metaludzi, Zumbado, były ponad wszystko. Chciał kontrolować jak najwięcej, podobnie błyszczeć posiadaną mocą. Z czasem narodziło się pierwsze dziecko dwojga metaludzi – Naomi. Rodzice nie byli pewni, że córka będzie mogła wieść spokojne życie. Powodem był wspomniany Zumbado. Zdecydowali o wysłaniu córkę z dala od ziemi z potencjalnym zagrożeniem. Korzystając z pomocy Akiry, ciotki Naomi, wysłali ją do „naszego” uniwersum. Naomi została znaleziona przez Grega i Jen McDuffie. Zadaptowali Naomi i wychowali ją.

Wczesne losy Naomi

Naomi została wychowana przez Państwo McDuffie w Oregon. Wiodła typowe nastoletnie życie, nieświadoma swojego pochodzenia, ani jej adoptowanych rodziców. Ciekawość dziewczyny rozbudziła obserwacja starcia Supermana z Mongulem. Przypadkowo, jakoś, poznała lokalnego mechanika, Dee. Mechanik krył pewną tajemnicę przed dziewczyną. Kopanie w jego przeszłości odkryło przed dziewczyną, że jej adoptowany ojciec pochodzi z rodu Ranninów. O co tu chodzi? Otóż lata temu, ponad 17, Rannini toczyli gwiezdną batalię z Thanagarem. Greg, adoptowany ojciec Naomi, śledził Dee, Thanargarskiego wojownika, z zamiarem zabicia go. Śledztwo poprowadziło go ku ziemi, gdzie spotkał Jen. Zakochał się w niej na zabój, proszę przełożonych, aby zwolnili go ze służby.

Zakochana parka wiodła spokojne życie. Pewnego wieczora zauważyli rozbłysk energii na niebie. Były to wrota, przez które wysłana została Naomi w towarzystwie jej ciotki. Kobieta z dzieckiem uciekała przed wojownikami, których pozbył się Greg i Dee. Uratowali dziewczynkę, niestety towarzysząca jej kobieta nie miała tyle szczęścia. Dziewczynką rzecz jasna była malutka Naomi, którą zaopiekowali się Greg i Jen.

W chwili rozmowy przekazali jej kocyk, którym była owinięta wspomnianego wieczora. W kocyku zawinięty był symbol. Dotknięcie go rozbudziło w Naomi moce oraz uśpione wspominanie. Głos pierwotnej matki wytłumaczył jej całą przeszłość. Naomi bez chwili namysłu, udała się do przyjaciółki Annabelle, żeby podzielić się odkrytym faktem. Nieco później pojawia się osobiście Zumbado. Chce nakłonić dziewczynę, żeby udała się z nim do „domu”. O dziwo nie dochodzi do siłowego przekonania. Zumbado wraca samotnie na ziemię, po otwarciu portalu powrotnego przez Akirę, ciotkę Naomi.

Naomi spotyka superbohaterów

Kwestią czasu było, nim dziewczyna zacznie smakować odkrytych umiejętności. Pierwszą z nich jest nauka latania. Naomi szło całkiem sprawnie, poza lądowaniem. Nie potrafiła tej umiejętności. Z hukiem wylądowała w Metropolis, co zwróciło uwagę Supermana. Clark chciał pomóc dziewczynie w opanowaniu umiejętności. Zabrał ją do siedziby Ligi, gdzie poddali ją badaniom ułatwiającym określenie źródła mocy. Superman nie mógł jej długo towarzyszyć. Musiał wrócić do starć z Lewiatanem, konkretniej z Red Cloud. Naomi obserwowała ich wymianę pieści przez telewizję. Bez dłuższego zastanowienia opuściła siedzibę Ligi i pomogła Clarkowi uporać się z przeciwnikiem.

Naomi dołącza do Young Justice

Naomi bardzo szybko znalazła rówieśników o podobnych zdolnościach. Oczywiście mowa o Young Justice prowadzonych przez Tima Drake’a, dawnego podopiecznego Batmana. Wspólnie uratowali Superboya, Connora, z rąk Dr. Glory, która więziła chłopaka w Warlord. Następnie pomogli Spoiler uporać się z Cluemasterem, jej ojcem, później zajęli się rodzinnymi problemami Wonder Girl – Zeus chciał, żeby Cassie dołączyła do panteonu greckich bogów. Seria „Young Justice”, pisana przez Bendisa, została zwieńczona poszukiwaniem kryjówki dla tytułowej drużyny. Miejscówkę upatrzyli na Mount Justice. W placówce znajdowały się dezaktywowany Red Tornado. Młodziki postanowili go aktywować. Coś tam poprzestawiało się w oprogramowaniu androida. Blaszak uznał ich za zagrożenie, zaczynając kolejno ich obezwładniać. Naomi została uznana przez Red Tornado za zagrożenie najpotężniejszego kalibru. Blaszak poradził sobie z większością nastolatków, ulegając potędze Teen Lantern.

Wspomaganie Ligi Sprawiedliwości

Tam gdzie Bendis macza palce, tam zaraz sprowadza Naomi. Dowodem tego jest pisana „Justice League”. Liga starła się z Brutusem, obcym jegomościem, mocą przytłaczający Supermana czy Black Adama. Władca Khandaqu oficjalnie dołączył do Ligi, przyznając, że Brutus korzysta z podobnego źródła mocy co Naomi. Zwróciło to uwagę Ligi, która poprosiła Naomi, żeby poprowadziła ich ku jej rodzinnej planecie.

Umiejętności Naomi

Naomi korzysta z bliżej nieokreślonego typu energii, który może przekuwać w generowanie fal energii czy promieni wystrzeliwanych za pomocą dłoni. Energię może przekuć w supersiłę czy wzmocnioną odporność. Ciężko określić limit wachlarzu mocy, ponieważ poza dodatkową zdolnością latania, może również tworzyć złoto-czarną zbroję.