Anarky

Anarky zadebiutował w „Detective Comics #608” wydany w 1989 roku.

Historia Anarky

Lonnie Machin jest młodym i gniewnym nastolatkiem. Przestępczą karierę rozpoczał w wieku 12 lat. Na złą droge sprowadziła go rządząca światem korupcja. Lonnie chciał zmienić świat. Z tego powodu przywdział kostium i przyjął pseudonim „Anarky”.

Anarky nie czekał długo na pierwszy krok. Swoje działania rozpoczął od zamordowaniu kilku funkcjonariuszy policji oraz celebrytów. Jak to przystało na nastolatka, chciał się wyróżnić od reszty morderców. Na miejscu zbrodni pozostawiał po sobie charakterystyczny znak w kształcie litery „A”.

Działania Anarky’ego głośno odbiło się na przedmieściach Gotham. Nie było gazety, które nie drukowałoby wiadomości na jego temat. To własnie one pomogły Batmanowi namierzyć Anarky’ego. Bruce był mocno zdziwiony wraz z odkryciem tożsamości chłopca. Bez większego problemu zatrzymał go, a następnie osadził w poprawczaku dla nieletnich.

Kilka lat później Anarky powrócił do dawnej kariery. Nieco zmieniając kierunek swoich działań. Lonnie zaczął działać jako haker Moneyspider. Karierę hakerską można przyrównać do Robin Hooda, ponieważ okradł konta bogaczy, a całość funduszy pieniężnych przelał krajom z Trzeciego Świata.

Działanie odbiło się ogromnym echem wśród mediów. Natychmiast zadziałał Batman wraz z Robinem. Podopiecznemu Batmana udało się ustalić połączenie pomiędzy Moneyspider a Anarky. Potem już bardzo prosto duet Nietoperzy kolejny raz poskromił działania Anarky.

Późniejsze działania popchnęły Anarky’ego do drastycznego kroku. Specjalnie skonstruowane urządzenie pomogło Machinowi w połączeniu jego obydwu półkól mózgu, co doprowadziło jego poziom wiedzy do nadprzyrodzonego. Rozumowanie na poziomie meta ludzi pomogło odkryć mu połaczenie krwi z Jokerem.

Mimo kryminalistycznej kariery, Lonnie kierował się rozsądnymi powodami jak pomoc biednym czy przeciwstawienie się korupcji. Nic też dziwnego, że z jego pomocy niejednokrotnie skorzystali obrońcy ziemi jak Robin czy Young Justice przy starciach z m.in. Klarion czy Witch Boy.

Aktualizacja wraz z „DC Rebirth”

W „Batman Prelude To The Wedding Red Hood Vs Anarky #1” poznajemy nowe szczegóły dotyczące Anarky’ego i Jokera. Lonnie opowiada Red Hoodowi historię jego dzieciństwa. Okazuje się, że matma Lonnie’go powiedziała chłopcu, że jego ojcem jest Joker i przyjdzie po niego, gdy ten będzie niegrzeczny. Lonnie chciał wierzyć w tą historię. Twierdzi, że lepszy taki ojciec niż żadne. Chłopiec regularnie pisał listy do Jokera przebywającego w Arkam. Jednak ten nigdy mu nie odpisał. Sytuacja zmieniła się wraz ze ślubem Batmana i Catwoman. W tym momencie Joker po raz pierwszy napisał do Anarky’ego list, w którym wyraził nadzieję, że ten otrzymał zaproszenie ślubne.