Wallace West

Wallace West zadebiutował w komiksie „The Flash Annual #3” z 2014 roku. Twórcami postaci są Ven Jensen, Robert Venditti, Ron Frenz i Brett Booth.

Kim jest Wallace West?

Historia Wallace’a zaczyna się w okresie „New52”. Wallace, nazwany na cześć pradziadka, żył w nieświadomości, że jego „wujek” to w rzeczywistości jego ojciec, Daniel West. Jako dziecko razem z kuzynem Wallym Westem odwiedził Central City podczas Parady Dnia Flasha. Spotkali tam Barry’ego Allena, partnera ich cioci Iris. Podczas tej wizyty doszło do incydentu, w wyniku którego starszy kuzyn, Wally, stał się Kid Flash. Choć większość dzieciństwa Wallace’a nie była związana z rodziną West, zdarzało się, że spędzał z nimi czas. Często chwalił się swoimi umiejętnościami, co doprowadziło do sytuacji, w której próbował udowodnić swoją wyższość, ale skończyło się to katastrofą i otrzymał przydomek Ace. W miarę dorastania Wallace stał się buntownikiem. Gdy jego matka zniknęła po ataku Syndykatu Zbrodni na Central City, został przygarnięty przez ciocię Iris, ale nadal wpadał w kłopoty. Jego życie zmieniło się, gdy zyskał podziw dla lokalnego superbohatera, Flasha, a później nawiązał połączenie z Speed Force, zdobywając nadludzkie moce. Z nową mocą postanowił pomagać Flashowi i ciotce Iris.

Wallace West w DC Rebirth

W wyniku zakłóceń Speed Force spowodowanych urządzeniem Dr. Carvera, w Central City wybuchła burza. Osoby trafione piorunem, w tym Wallace, zyskały nadludzką prędkość. Chcąc ukryć swoje zdolności przed rodziną, Wallace współpracował z Meeną Dhawan, ale po jej śmierci z rąk Godspeeda, zwrócił się o pomoc do Flasha i stał się Kid Flash. Wkrótce został uprowadzony przez Robina, ale po uwolnieniu przez Starfire dołączył do drużyny Teen Titans. Niestety, został oszukany przez Deathstroke’a, który przejął jego moc, co skutkowało wyrzuceniem go z drużyny przez Robina. Później Wallace wstąpił do „Project Defiance” Slade’a Wilsona z zamiarem szpiegowania Deathstroke’a. Jego stosunki z Tanyą Spears, członkinią tej drużyny, stały się skomplikowane, co doprowadziło do konfliktu z Deathstroke’em i opuszczenia przez Wallace’a zespołu.

Wallace współpracował z Iris, Barry’m i Wally’m w garażu, gdy Renegaci zażądali aresztowania Iris za zabójstwo Eobarda Thawne’a. Mimo początkowego konfliktu, wszyscy zgodzili się na warunki Renegatów w zamian za pomoc Wally’emu. Następnie przenieśli się do 25. wieku. Tam Hunter Zolomon przekonał Wally’ego do próby ratowania jego dzieci z Speed Force. Barry podążył za Wally’m, chcąc go powstrzymać, podczas gdy reszta została z Zolomonem. Ten jednak zdradził ich i spowodował chaos w 25. wieku. Komandor Cold ratuje Wallace’a i Iris przed zagrożeniem. Dzięki mocom Kid Flasha wracają do teraźniejszości, gdzie odbywa się walka Barry’ego i Wally’ego z Zolomonem, który posiada nowe moce. Po zakończeniu tego konfliktu Wally odkrywa, że nie istniał przed wydarzeniem zwanym Flashpoint i decyduje się opuścić dom Iris.

Współczesne przygody Wallace’a

Iris poinformowała Wallace’a i Wally’ego, że Barry Allen zaginął po wyjściu na misję z Justice League Incarnate. Pan Terrific zlokalizował Barry’ego w Speed Force, wskazując na trzy alternatywne rzeczywistości jako potencjalne miejsce jego pobytu. Aby go odnaleźć, rodzina Flasha zebrała się w Muzeum Flasha. Bliźniacy West i Jay Garrick wkroczyli do Speed Force. Wally i Wallace trafili do osobistego raju Barry’ego, stworzonego przez Pariaha, nazwanego Ziemią-Flash.1. Tam spotkali Barry’ego i młodszą wersję Wally’ego. Wallace próbował nawiązać kontakt z tym drugim Wally’m, ale został zaskoczony przez dorosłą wersję, która nazwała go „Burst”. Wallace przystosował się do tej rzeczywistości, ale gdy zobaczył kopię swojego ojca, zrozumiał, że coś jest nie tak. Po ucieczce z tej iluzorycznej rzeczywistości wrócił na Ziemię 0 i spotkał Barry’ego i Wally’ego. Później współpracował z rodziną Flasha, by przeciwdziałać atakom wroga o nazwie Deathstroke i został poinformowany o masowej ucieczce więźniów z Iron Heights. Po wszystkim Wallace pomgół rodzinie przeciwko inwazji opowiedzianej w One Minute War

Moce Wallace’a Westa

Wallace posiada moc pochodzącą z Speed Force. Dzięki niej może biegać z nadludzką prędkością, posiada przyspieszone leczenie, jest chroniony przed skutkami tarcia podczas biegu, potrafi tworzyć wiry powietrzne, chodzić po ścianach i wodzie, oraz ma zdolność podróżowania w czasie i między wymiarami.