Captain Thunder

Captain Thunder zadebiutował w “Superman #276” z 1974r. Bardziej popularna wersja tego bohatera została wprowadzona w “Flashpoint #4” z 2011r. Autorem pierwotnej wersji jest Elliot S. Maggin, natomiast twórcą aktualnej wersji jest Geoff Johns.

Kim jest Captain Thunder?

Captain Thunder uznawany jest za alternatywną wersję Shazama. Został wprowadzony podczas Flashpointu. Osobowość Captaina Thundera jest złożona, ponieważ w przemianie uczestniczy aż 6 osób! Od początku – We Flashpointowym świecie istnieją Billy, Freddy, Marry, Eugene, Pedro i Darla. Szóstka dzieciaków trafia na Skałę Wieczności, gdzie spotykają Wizarda. Czarodziej jest za stary, aby dłużej dźwigać swoje brzemię. Przekazuje magiczne zdolności nastolatkom, wręczając każdemu z nich wybrany dar:
– Eugene otrzymuje mądrość Salomona
– Pedro otrzymuje siłę Herkulesa
– Mary otrzymuje wytrzymałość Atlasa
– Freedy otrzymuje moc Zeusa
– Billy otrzymuje odwagę Achillesa
– Darla otrzymuje szybkość Merkurego
Moce zostają uwolnione po wykrzyknięciu przez bohaterów słowa “Shazam”. W tym momencie łączą się, a z ich scalenia powstaje Captain Thundera.

Captain Thunder zostaje wciągnięty w wojnę z siłami Amazonek i Altantydów. Cyborg formuje oddział superbohaterów, których celem jest powstrzymanie obydwu stron konfliktu. Captain Thunder wnika we wspomnienia Flasha, co ułatwia mu podjęcie decyzji o dołączeniu do ruchu oporu. Podczas starcia z armiami, Captain Thunder wdaje się w bezpośrednią walkę z Wonder Woman. Podczas pojedynku okazuje się, że w ruchu oporu była zdrajczyni – Enchantress. Czarodziejka wykorzystała swoje zdolności, aby odmienić Captaina Thudera. Okazję wykorzystują Amazonki. Penthesileia zabija Billy’ego, uniemożliwiają pozostałym przemianę w Captaina Thundera.

Pierwotna wersja Captaina Thundera

Flashpoint nie był jedynym razem, kiedy mogliśmy spotkać Captaina Thundera. Kilkanaście lat przed debiutem najpopularniejszej alternatywnej wersji Shazama, Elliot S. Maggin sięgnął po podobny pomysł. Po raz pierwszy spotykamy Captaina Thundera w “Superman #276” z 1974r. Przestępca pochodził z alternatywnej ziemi, na której istniała “Monster League of Evil”. Captainowi Thunderowi przyszło zmierzyć ię z Supermanem. Thunderem był niejaki Willie Fawcett, który przemieniał się w wyniku pocierania klamry jego paska i wykrzyknięciu “Thunder”. Poszczególne litery oznaczają następujące moce:
– T – Tornado (jako moc)
– H – Hare (jako prędkość)
– U – Uncas (jako odwaga)
– N – Nature (jako wiedza)
– D – Diamond (jako wytrzymałość)
– E – Eagle (jako lot)
– R – Ram (jako wytrwałość)

Propozycja, która nie przeszła

Jako ciekawostkę warto dodać, że w 1983 padła pewna propozycja, która nie została zatwierdzona. Pomysłem było wprowadzenie alternatywnej wersji Shazama – Captaina Thundera, którym miał być Afroamerykanin nazywający się “Willie Fawcett”.

Moce i umiejętności

Kapitan Thunder posiada duża silę, zdolność lotu czy kontrolowania magii. Szczególną rolę odgrywają cechy, które zostały wcześniej wyszczególnione.