Harley Quinn tom 2: Joker kocha Harley

Harley Quinn jest postacią, która charakteryzuje się bogatą osobowością, gdzie wrażliwość miesza się z niezrównoważeniem, a gdy dodamy do tego jeszcze Pana J., otrzymamy naprawdę wybuchową mieszankę. Taką właśnie mieszankę otrzymujemy w drugim tomie, rebirthowej serii przygód Harley.

Nie od dziś wiadomo, że związkowi Harley i Jokera daleko do normalności. Jej toksyczna relacja z Księciem Zbrodni zaowocował serią rozterek w sercu bohaterki. Zdecydowanie moją ulubioną częścią tej historii jest przedstawienie Jokera jako mistrza intryg,. Dodatkowym plusem jest też postać Red Toola, który ze swoim uczuciem do Harley dodaje lekkiego napięcia w tym miłosnym trójkącie (czworokącie, jeśli dodamy Poison Ivy). Między wszystkimi postaciami daje się wyczuć chemię oraz widać ten element szaleństwa, którego przecież tu zabraknąć nie mogło.

W Joker kocha Harley” obok głównego wątku dostajemy dwie dodatkowe historie. Pierwsza opowiada o wypadzie Poison Ivy i Harley na wakacje do ośrodka pełnego podstarzałych nudystów. Elementem pierwszej historii jest też sekwencja snu Harley gdzie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, przeplata się z „Alicją w Krainie Czarów”, łącząc się w niesamowicie kolorowy i ciekawy sposób. W drugiej historii Harley obchodzi Boże Narodzenie, podczas którego spotyka się ze Świętym Mikołajem, co jest nieco zaskakujące.

Wszystko to jest świetnie przedstawione graficznie i opatrzone paletą żywiołowych barw, co bardzo podoba mi się w serii o przygodach Harley. Coś dla siebie znajdą również ci podatni na kobiece wdzięki, bo jedną z cech serii o szalonej psycholożce jest wpisany w nią (z dobrym smakiem) erotyzm. Jim Palmiotti razem z Amandą Conner posiadają świetne wyczucie tej siebie, co owocuje grafiką spójną z opowiadaną historią.

Ogólnie rzecz biorąc Joker kocha Harley” nie jest historią najwyższych lotów, ale osobiście sprawił mi jakieś nietypowe spełnienie. Komiks mogę polecić fanom Harley Quinn. Na pewno was nie zawiedzie. Poza tym polecam go osobą umiejącym docenić absurdalny humor, czy popkulturowe nawiązania.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
Komiks do nabycia w internetowym sklepie Egmontu.

Recenzje pozostałych komiksów wydanych w ramach DC Odrodzenie.