Black Marvel Family

Black Marvel Family zadebiutowało w „52 #23” z 2006 roku. Twórcami ugrupowania są Otto Binder, C. C. Beck, Geoff Johns, Greg Rucka, Mark Waid i Grant Morrison.

Kim jest Black Marvel Family?

Drużyna będąca odpowiedzią na dobrze znaną rodzinę Shazama, która została wprowadzona na łamach serii komiksowej „52”. Głową Black Marvel Family jest Black Adam. Prócz niego wyszczególnia się Sobeka (jeden z jeźdźców Apokalipsy), Isis (Adrianna Tomaz) oraz Osiris (Amon, brat Adrianny).

Jak uformowała się rodzina Black Adama?

Pierwszą członkinią rodziny Black Adama była Adrianna, niewolnica Intergangu. Kobieta była darem dla władcy Khandaq za możliwość przebywania na terytorium kraju. Adrianna miała ogromny wpływ na zmianę poglądów Black Adama. Kobieta z czasem zdobyła serce Black Adama, który poślubił ją i podarował jej medalion Isis.

Kolejnym członkiem Black Marvel Family był Amon. Brat Adrianny otrzymał od Black Adama część jego mocy, co uratowało go przed pewną śmiercią.

Ostatnim członkiem rodziny, który ściągnął na nią klęskę, był Sobek. Okazało się, że pod postacią Gada krył się jeden z czterech jeźdźców apokalipsy, Głód. Jeździec zamordował Adriannę oraz Amona, a następnie pogrążył Khandaqu w klęsce głodowej.