Nastoletni Tytani – Powrót Kida Flasha. Tom 3

Losy Nastoletnich Tytanów w ostatnim czasie nie toczyły się pod znakiem tęczy. Powodem była niekorzystny obrót sytuacji z Deathstrokie’m z powodu której jeden z członków ugrupowania pogubił się. Czy drużyna ma drugą szansę po całości zajścia?

Zawartość “Nastoletni Tytani – Powrót Kida Flasha. Tom 3” możemy podzielić na 3 historię. Pierwsza stanowi bezpośrednia kontynuację “Lazarus Pit” jako forma wizualizacji konsekwencji poniesionych przez drużynę. Kid Flash opuszcza drużynę. Wszyscy członkowie chcą jego powrotu z wyjątkiem Robina, który jest przeświadczony o słuszności swojej decyzji. Na jego miejsca stara się zwerbować Red Arrow (Emiko Queen). Między Damianem, a Emiko, rodzi się interesującą relacja, której kibicuje, aby w przyszłości zaowocowała małym romansem. Pasują do siebie. Podzielona drużyną na dwa obozy (jeden pod Wally’ego, drugi pod Emiko) prowadzi do wspólnej emocjonującej akcji. Raz jeszcze możemy obserwować niezwykle zgranie drużyny przeciwko kryminaliście ścigane przez Emiko. W historii dopatrzyłem się jednak małej wady. Kilkukrotnie wspomniane jest, że to Starfire aktualnie dowodzi drużyna młodzików. Na tym kończy się dostrzeżenie tej sytuacji, bowiem charyzma Robina wielokrotnie przyćmiewa kosmitkę, która w roli tzw “lidera” wypada niezauważalnie.

Druga historia jest zwyczajnym one shotem będący małym odetchnięciem po ostatnich wydarzeniach. Zeszyt koncentruje się na postaci Starfire i celebrowaniu świat Bożego Narodzenia. Miła, nic nie wnosząca historyjka, obrazująca zmianę wspomnianej postaci do obchodów świąt. Historia umacnia relacje drużyny podczas wspólnego świętowania. Przyjemna historia kładąca nacisk na relacje przyjacielskie.

Ostatnia część koncentruje się na postaci Best Boy’a, który nie potrafi poradzić sobie po ostatnich wydarzeniach (Lazarus Pit i Dark Nights Metal). Best nawiązuje relacje z kobietą, która jest twórczynią nowej technologii VR. Jak się szybko okazuje, technologia ma na celu nie tylko sprawiać przyjemność graczom, ale przede wszystkim kierować nimi. Historia podkreśla łatwowierność Besta. Chłopak dość szybka zadurza się w dziewczynie, zupełnie na bok odrzucając przyjaciół, do których podobno był tak przywiązany. Kolejny raz całość kończy się dynamiczna akcja z doskonałą, niekiedy zabawna, współpraca nastoletnich bohaterów. Niestety wydaje mi się, że motyw Beasta został przedstawiony po łebkach przez co wyszło, że bohater jest gorzej niż naiwnym dzieciakiem. Luźny stosunek Beasta jest dobrze znany większości z nas, jednak w tej historii został on przerysowany.

“Nastoletni Tytani – Powrót Kida Flasha. Tom 3” z całą pewnością jest dobra pozycja obrazująca konsekwencje odbijające się na Nastoletnich Tytanach po ostatnich wydarzeniach (wielką szkoda, że nie doczekaliśmy druku Lazarus Pit w polskiej wersji). Bohaterowie przechodzą mniejsze lub większe zmiany, na nowo umacniające się relacje przyjacielskie między nimi, część ma problem ze sobą nie potrafią zaufać innym, rodzą się równie niespodziewane romanse. Historia jest bardzo dobrze przedstawiona, choć w pewnych miejscach przerysowana. Niemniej uznaje ją za jedną z ciekawszych pozycji jeśli chodzi o historię z tą oto drużyna.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
Komiks do nabycia w internetowym sklepie Egmontu.

Recenzje pozostałych komiksów wydanych w ramach DC Odrodzenie.