Sandman Uniwersum

Sandman jest jedną z tych pozycji, obok których nie można obojętnie przejść. Sam sięgałem po pozycję z lekkim strachem mając na uwadze złożoną strukturę uniwersum. Przeprawa przez historię była dość długa, ale nie żałuję ani chwili spędzonej w tym świecie. Z radością przyjąłem powrót uniwersum Sandmana. Wyniki sprzedaży oraz opinie czytelników sugerują, że nie jest to samo, co kiedyś. Czy tak faktycznie jest?

“Sandman Uniwersum” nie jest typową pozycją. Komiks należy potraktować jako typowy one shot, który ma wprowadzić nas w klimaty nowych serii. W środku znajdziemy 4-ry krótkie historie, które nie tylko mają wprowadzić czytelnika w nowe serie, ale przede wszystkim zarysować obecną sytuację w świecie Sandmana. Każda z historii jest bardzo krótka (długość całego komiksu wynosi 48 stron), więc nie należy nastawiać się na długaśne dialogi czy rozbudowane akcje. Jako wstępniak jest ciekawie, zarysowany tragizm przykuł moją uwagę na tyle, że chętnie sięgnę po “Śnienie”, aby przekonać się o co dokładnie chodzi. Nie do końca jestem przekonany wobec pozostałych tytułów, ale dam im szansę.

Na szczególną uwagę zasługuje wydanie “Sandman Uniwersum”. Jak na taki króciutki komiks otrzymujemy wydanie w twardej oprawie + krótkie posłowie + galerię alternatywnych okładek. Pod kątem kolekcjonerskim pozycja będzie bardzo fajnie prezentowała się. Zwłaszcza, że cena komiksu wynosi około 28 zł u Egmonta, a z pewnością w innych internetowych sklepach dorwiecie go taniej.

“Sandman Uniwersum” sprawdza się jako pozycja, która ma nam szybko zobrazować obecną sytuację w świecie Sandmana, przedstawić losy wybranych bohaterów oraz wprowadzić zupełnie nowych. Brak znajomości treści tego komiksu nie zepsuje Wam odbioru pierwszych wydań poszczególnych serii, ale uważam, że warto zawczasu wiedzieć na co się piszecie. Daleko “Sandman Uniwersum” to miana obowiązkowej pozycji do przeczytania, ale z całą pewnością nie będziecie zawiedzeni jeżeli chodzi o jakość wydania.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
Komiks do nabycia w internetowym sklepie Egmontu.