Superman tom 1: Syn Supermana

Na początku przyznam się szczerze, że nie nie należę (a raczej nie należałem) do fanów Supesa i czytałem jedynie niektóre jego historie. Podczas ery New 52 w tej kwestii nic się nie zmieniło i z tego, co słyszałem, nie wiele mnie ominęło. Jednak potem wkroczyliśmy w erę Rebirth, którą śledziłem od początku, omijając jednak historie Supermana. Od pewnego czasu zaczęły mnie dobiegać słuchy o świetności serii Człowieka ze Stali, nie rzadko tytułujące jego rebirthowe historie jako jedne z najlepszych. Po wcześniejszym przygotowaniu się (czyli przeczytaniu “Ostatnich dni Supermana” oraz “Superman: Lois i Clark”) postanowiłem sięgnąć po pierwszy tom odrodzonego Supermana i nie żałuje!

Od samego początku tomu wciąga nas opowieść o przed-flashpointowym Clarku, który gotów jest wyjść z cienia i przejąć obowiązki zmarłego Supermana. Jednocześnie poznajemy historię Jona, tytułowego syna Supermana, u którego zaczynają przejawiać się kryptońskie moce. Prawdziwe problemy Clarka zaczynają się jednak z pojawieniem się na Ziemi Eradictora. Superman staje do walki z kryptońskim tworem, który w ramach swojej misji ocalenia Kryptonu, chce “oczyścić” Jona z jego ludzkiej połowy. Walka Supermana z Eradictorem rozgrywa się od Fortecy Samotności, przez Metropolis, aż po Księżyc, przy czym akcja ani na chwilę nie odpuszcza tempa.

Peter J. Tomasi i Patrick Gleason utrzymują dobrą równowagę między ojcowską a bohaterską stroną życia Supermana, przy czym nie pozwalają, by historia była nudna. Od graficznej strony “Syn Supermana” jest opatrzony świetnymi kadrami oddającymi rytm historii z kreską, która mi osobiście przypadła do gustu.

“Superman: Syn Supermana” to bardzo dobry początek dla Człowieka ze Stali w erze Rebirth. Myślę, że spodoba się tym którzy, tak jak ja, zaczynają swoją przygodę z Supkiem, jak i tym którzy są jego wieloletnimi fanami.
Ja na pewno będę śledził losy Supermana w Rebirth i już czekam za jego drugim tomem.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
Komiks do nabycia w internetowym sklepie Egmontu.

Recenzje pozostałych komiksów wydanych w ramach DC Odrodzenie.