Joker (2019) – wydanie Blu-ray

Joker” okazał się prawdziwą perełką w dorobku filmowym DC. Produkcja po dziś dzień jest nagradzana, a widzowie z całego świata zachwalają film, szczególnie głównego aktora. “Joker” zaskoczył wszystkich ilością nominacji do 92 gali rozdania Oscarów. Chyba nikt nie był zaskoczony, że powędrowały 2 statuetki, w tym za główną rolę (Joaquin) oraz muzykę.

Z przyjemnością oznajmiam, że doczekaliśmy się “Joker” w polskiej wersji językowej na DVD i Blu-ray. Nie będę kolejny raz wypowiadał się o samym filmie. Moje wrażenia z seansu możecie znaleźć w osobnej recenzji. Tym razem skupię się wyłącznie na wydaniu Blu-ray i tego, co ma do zaoferowania widzom.

Film dostępny jest w jakości 4K i tu zdecydowanie nie będzie brakowało zachwytów. Produkcja DC lśni pod kątem estetycznym, a nowa jakość obrazu podkreśla dynamikę, intensywność barw, czy ukazywanie najmniejszych detali skrywających się na twarzach bohaterów. “Joker” to przede wszystkim teatr jednego aktora, a jakość obrazu pozwala wychwycić nowe detale, które mogły przemknąć Wam na ekranie. Płyta umożliwia seans w oryginalnym wydaniu, z polskim lektorem, napisami w 20-stu wersjach językowych, a nawet w 5 wariantach dubbingowych. Pod kątem technicznym możemy wyłapać tutaj różnice między tłumaczeniem napisów, a lektorem, jak i synchronizacją, jednakże nie sa to na tyle wady, abyśmy mieli rzucić egzemplarz w kąt pokoju. Musimy mieć na uwadze, że kwestia synchronizacji może być zależna od nagrania płyty, jak i domowego sprzętu. Kwestie, na które możemy przymknąć oko.

Dodatkowa zawartość jest dość skromna. Łączna długość materiałów pobocznych szacuje się na około 30 minut. Wyszczególnić tu możemy 4-ry materiały wideo, wśród których wyróżniają się dwa z nich. Pierwszym z nich jest “Joker: Vision & Fury”, który przybliża materiały zza kulis. Dzięki nim możemy dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia filmu oraz przygotowaniu aktorów. W obszernym materiale wypowiadają się m.in. Todd Philips (reżyser) oraz Joaquin Phoenix. Drugim wartym uwagi materiałem jest krótkie wideo “Please welcome… Joker!” obrazującym proces powstawania sceny w studiu nagraniowym z udziałem Jokera. Obydwa materiały są bardzo interesujące i przybliżające wartościowe informacje o samej produkcji. Żałuję, że na płycie nie zostało zamieszczonych więcej tego typu ciekawostek.

Nie muszę Was raczej przekonywać do ponownego (a może pierwszego?) seansu z “Joker”. Produkcja odnotowała ogromny pozytywny wydźwięk na całym świecie, co zaowocowało masą nagród. Zachęcam Was natomiast do sięgnięcia po wydanie na Blu-ray oraz DVD, dzięki któremu doświadczycie filmu w zupełnie nowej jakości obrazu – gwarancja niezapomnianych wrażeń. Prócz tego na dysku znajdziecie kilka dodatkowych materiałów, które zaspokoją Wasz ciekawski głód na temat samej produkcji. Z dumą odkładam wydanie Blu-ray do mojej kolekcji i trzymam kciuki, aby do “Joker” dołączyła jeszcze niejedna produkcja DC na zbliżonym poziomie.

Dziękujemy dystrybutorowi Galapagos za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego. Was wszystkich zachęcamy do zakupu “Joker” na DVD lub Blu-ray. Warto!