Mongal

Mongal zadebiutowała w „Showcase ’95 #8” z 1995r. Twórcami postaci są Peter Tomasi i Scot Eaton

Kim jest Mongal?

Mongal jest córką Mongul the Elder, władcę planety o nazwie Debstam IV. Populacja wyginęła w skutek grypy, której nosicielem był ojciec Mongal.

Przedstawicielkę obcej rasy poznajemy podczas konfliktu z Supermanem. Mongal i jej brat bliźniak zwabili Supermana do Central Parku. Wywiązała się ostra i krwawa bójka. Bliski śmierci był brat Mongal, który o mało nie zginął z łap Krypto. Mongal uciekła z pola bitwy. Kosmitkę ponownie spotykamy podczas „Our Worlds at War”. W tej historyjce Mongal dołączyła do zjednoczonych sił Starfire, Darkseida, Adama Strange, Massacre, Maximy, Grayvena i przedstawicieli Alemreców przeciwko Imperiexowi. W potyczkach zginęła Maxima, królowa Almeracu. Mongal wykorzystała okazję i przejęła koronę zaskarbiając sobie szacunek i bezwzględne oddanie ludu.

Mongal zginęła nieco później z rąk jej brata. Mongal Jr uważał ją za słabe ogniwo w rodzinie, które należało wyeliminować.

Umiejętności Mongal

Mongal poza charakterystyczną super siłą, wytrzymałością czy szybkością, jest utalentowaną wojowniczką. Na klatce piersiowej posiada przymocowane urządzenie, które emituje wiązki energetyczne.