Nawiązania serialowe do komiksów DC

Ikony świata DC i Marvela towarzyszą nam od lat 40-stych. Wieloletni dorobek, do dziś poszerzany o nowe zwariowane pomysły, wpisał się na dobre w kulturę. Komiksowa wiedza jest na tyle powszechna, że coraz częściej możemy spotkać luźne nawiązania do nich w serialach, filmach a nawet książkach. W tym artykule przytoczyłem tytuły najpopularniejszych seriali, gdzie pojawiły się nawiązania do bohaterów DC Comics.

The Bing Bang Theory

Chyba nikogo nie dziwi, że w serialu o grupie nerdów pojawiło się tak wiele nawiązań do komiksowych bohaterów, że do białego rana moglibyśmy przytaczać sceny. Najwięcej nawiązań pojawiło się do postaci DC. Sheldon jest tego żywym dowodem. Nie bez powodu jego koszulka z logiem Zielonej Latarni stała się rozpoznawalnym elementem. Na tyle, że pojawia się w niej w oficjalnych materiałach promocyjnych. Fanowskich gadżetów Sheldona zazdroszczę do dziś!

Nie przypominam sobie konkretnego odcinka ale Funko POP wydało figurkę z “The Bing Bang Theory” z wizerunkiem Sheldona przebranego za Flasha. Figurka prezentuje się lepiej od standardowej figurka Flasha wzorowanej klasycznym designem.

Wszystkie sezony “The Bing Bang Theory” dostępne są na HBO GO.

The Office

Czy jest ktoś na pokładzie, kto nie słyszał o “The Office”? Szczerze wątpię. No dobra, do nie dawna byłem na tym statku lecz nadrabiam zaległości, dzięki platformie Amazona. Dotarłem do 5 sezonu i już na tym etapie jestem mile zaskoczony ilością nawiązań do popkultury. Jest masa odwołań do postaci Marvela, Gwiezdnych Wojen (głos Yody z ust Michaela to złoto), a przede wszystkim do bohaterów DC. Wyróżniającym się nawiązaniem jest wprowadzająca sekwencja do 5 odcinka 5 sezonu, kiedy w biurze pojawia się 3 Jokerów! Dwight, Creed i Kevin przebrali się za Jokera (inspirowanego filmem “Mroczny Rycerz” z okazji Halloween. Zagadka 3 Jokerów została rozwiązana na długo nim Batman dowiedział się o nich 😉

Wszystkie sezony “The Office” dostępne są na Amazon Prime Video.

Stranger Things

Bohaterowie “Stranger Things” wielokrotnie odwoływali się do postaci DC. Najpopularniejsza scena pojawiła się w 3 sezonie, kiedy Max i Nastka urządziły sobie babski wieczór. Max, jak to na nerdkę przystało, zaproponowała 11-nastce czytanie dwóch komiksów. W rękach Max pojawiły się “Green Lanteren #185” oraz “Wonder Woman #326”. Klasyka rządzi!

Wszystkie sezony “Stranger Thing” dostępne są na Netflix.

Family Guy

Komediowy serial, którego powaga ima się jak ogień wody. Pierwszy odcinek animacji został wyemitowany w 1999r. Nowe epizody “Family Guy” pojawiają się do chwili obecnej. Odwołań do bohaterów DC była cała masa. Rzekłbym, że były to dość śmiałe i bezpośrednie nawiązania m.in. wizje głównego bohatera samego siebie w stroju Batmana, Aquamana czy… Wonder Woman! Nawet osobiście pojawili się członkowie Ligi Sprawiedliwości. Zbiór najlepszych nawiązań do DC dostępny jest na YouTube. Miłego, a raczej zabawnego, seansu!

Serial dostępny jest na Netflix.

The Simpsons

Pierwszy odcinek “The Simpson” został wyemitowany w 1989r. Animacja wielokrotnie nawiązywała do świata bohaterów DC, Marvela czy Gwiezdnych Wojen. Nawiązania zostały zrealizowane w lżejszym tonie niż “Family Guy”. Bohaterowie nieregularnie sięgali po komiksy z bohaterami DC przytaczając zabawne fragmenty. Część bohaterów serialu paradowała w kostiumach inspirowanych postaciami DC. Zazwyczaj miało to miejsce w odcinkach Halloweenowych. Więcej w poniższym materiale wideo.