Pomysły na prezenty świąteczne dla fana DC Comics

Zbliża się wyjątkowy okres w roku. Święta Bożego Narodzenia spędzane w gronie rodzinnym. Okres szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych nie ze względu na rodzinę, a bogatą zawartość pod choinkami. Okolice grudnia są dla wielu kłopotliwe jeśli chodzi o wybór odpowiedniego prezentu. Co kupić? Czy się spodoba? Czy nie kupił/kupiła sobie już tego? Poniżej przedstawiam propozycję kilku pozycji, którymi fan DC Comics nie pogardzi (taką mam nadzieję!)

Gra Planszowa Pojedynek Superbohaterów DC

Mało jest na polskim rynku gier planszowych z bohaterami DC, które warte byłyby uwagi. Na szczęście mamy karciankę “Pojedynek Superbohaterów DC” przeznaczona od 2 do ponad 5 graczy, przy której spędzicie długie godziny. Gra polega na budowaniu talii, za pomocą której będziemy zwalczać superłotrów, zdobywać punkty aż znajdziemy się na podium. Proste zasady przyswajalne w ciągu kilku minut. Ładne wydanie, całość utrzymana w komiksowym stylu z New52. Pozycja, przy której spędziłem nie jedną godzinę i jeszcze będę miał okazję.

Gra dostępna w sklepie Gandalf.com.pl

Warto dodać, że pozycje doczekała się kilku rozszerzeń uatrakcyjnianych rozgrywkę. Moim ulubionym są “Strażnicy” wprowadzający unikalny element strategiczny i szpiega. Plusem jest niewygórowana cena zarówno podstawki i dodatków. Bez problemu skompletujecie wszystko. Dodatkowo w tym roku ukazał się odpowiednik podstawi z różnicą, że gramy łotrami przeciwko bohaterom. Zestaw można łączyć z podstawową wersją gry.

Hellblazer

Jeden z klasyków DC, które powinniście znać. Mroczne i brutalne przygody Constantine’a po świecie magii zgłębiające szare zakamarki świata DC. Niecne intrygi, pojedynki z demonami, poświęcanie innych byle ratować swoje cztery litery. Właśnie tu poznacie prawdziwy charakter Constantine’a.

Komiks dostępny w sklepie internetowym Egmont

Nad serią pracowało kilka uznanych nazwisk: Brian Azzarello oraz Garth Ennis. Samo to powinno nakłonić Was do zakupu. Przestrzegam tylko, że nie jest to do końca dobra pozycja jeżeli chcecie podarować dziecku. Zbyt dużo treści skierowanych do nieco starszego czytelnika.

Batman Antologia (DVD)

Z rodziną nie można długo siedzieć przy stole wigilijny. Rozmowy zejdą na polityczne tematy i przy stole poleje się krew zamiast innych trunków. Co wtedy zrobić? Odpowiedzią będzie Antologia Batmana składająca się z filmów Batmanowskich wydanych w latach 1989-1997.

Produkt dostępny w sklepie Gandalf.com.pl

Ta niepowtarzalna kolekcja przeprowadzi Was przez początki filmów bohaterskich. Porywające historie, uzdolniona obsada aktorska, a przede wszystkim wylewający się klimat Gotham z ekranu, który został idealnie odwzorowany z komiksu. Z przyjemnością wracam do tych kreacji i jako fan DC powinniście je znać (nie przyznawajcie się w towarzystwie jeśli nie znacie). Za dzieciaka oglądałem produkcja na TVN-ie i nie wyobrażam sobie braku regularnych rewatchów.

Animal Man

Na tą pozycję czekało wielu wygłodniałych komiksiarzy. W tym i ja. Wydawnictwo Egmont zebrało pełny run Granta Morrisona do kupy i wydało jako jedną całość. Ogromna pozycja warta swojej ceny. Poznacie tu genezę oraz najlepsze przygody Animal Mana, które nie raz, nie da, zwalą Was z nóg i będziecie łapać się za głowę, bo takie to będzie dobre. Portfolio Morrisona zbudowane jest na wielu mocnych pozycjach, a Animal Man jest jedną z TOP-owych.

Komiks dostępny w internetowym sklepie Egmont

Nie przeraźcie się objętością komiksu. Nie jest to pozycja na jeden wieczór. Będzie to jedna z najcenniejszych pozycji w Waszych prywatnych kolekcjach. Morrison odmienił wizerunek bohatera w dobrej formie. Sam nie byłem przekonany, że szkot w tak ciekawy sposób przedstawi historię bohatera czerpiącego moce ze zwierząt. Prawdopodobnie w tym roku nie przeczytacie nic lepszego niż to, co wydał Egmont. Obowiązkowa pozycja!

Talizman Batman: Edycja Superłotrów

Talizman jest legendą wśród gier planszowych. Rozbudowana gra z prostymi zasadami, przy której spędzicie długie godziny. Moja pierwsza posiadówka ze znajomymi liczyła blisko 5 godzin. Nie wierzyłem, że jest to możliwe ale jednak. Od kilku lat obserwuje się trend rezygnacji z nowych dodatków do klasyka na rzecz tematycznych odmian. Od jakiegoś czasu istniała Batmanowa wersja Talizmana, która w końcu doczekała się polskiej wersji językowej.

Gra dostępna w sklepie Gandalf.com.pl

Talizman Batman jest wyjątkową pozycją, z której aż wylewa się klimat świata Batmana. Zasady są praktycznie takie sama jak w klasycznej wersji. Wybieramy postać (w tym przypadku przestępcę), zwiedzamy świat (konkretniej więzienie Arkham), rozwijamy naszą postać i szykujemy ją na finalne starcie z Nietoperzem, aby w glorii zbiec z paki. Wydaje jest utrzymane w bardzo fajnej oprawie, figurki stworzone z niezwykłą starannością. Nie jest to typowy skok na kasę jak w przypadku Monopoly, a stworzenie czegoś niepowtarzalnego na bazie czegoś sprawdzonego. Gra nie jest wygórowana cenowo, a z pewnością Wam posłuży. Jedna z najlepszych gier na grono znajomych.

Potwór z Bagien

Jedna z najlepszych pozycji w świecie DC, która udowodniła, że nawet tak szkaradna postać może złapać czytelników z serca i zyskać ich sympatię. Swamp Thing jest jedną z moich ulubionych postaci. Alan Moore stworzył unikalną historię nie powielająca charakterystyczne schematy. Głęboka i ambitna historia koncentrująca się na człowieczeństwie. Poszukiwanie prawdziwego ja oraz zgłębianie mrocznych zakamarków magicznego świata DC.

Komiks dostępny w internetowy sklepie Egmont

Dużo dobrego słyszałem o tej pozycji nim trafiła w moje ręce. Nie spodziewałem się, że Moore stworzył aż tak coś ambitnego. Jest to długa przeprawa starcząca na kilka wieczorów, do której będziecie wracać. coś niepowtarzalnego, co uważam, że jest w obowiązku, żeby znać.